Hirdetés

Motorola Razr 40 - ultrák árnyékában

Megvan a várva-várt lépcsőfok a megfizethető kagylótelefonok felé, vagy túl drága a műfaj, hogy tömegtermék legyen?

Kamerák, multimédia

32 megapixeles kamera vájt lyukat a belső képernyőn, 8 megapixelre binnelt szelfikkel normál és széles látószögben, átlag feletti minőségben (fixfókusz, f/2,4). A lényeg persze csukva van, mert ekkor a 64 megapixeles főkamera (f/1,7, PD + lézer autofókusz, OIS) és a 13 megapixeles ultraszéles is bekapcsolódik a buliba (120 fokos látószög, f/2,2, autofókusz, szupermakrók).

Hirdetés

Szelfik nyitva (1-2. kép) és csukva (3-4. kép)

Ám van egy kis bökkenő: a szélesvásznú miniképernyő és a téglalapalakú szenzorok egymásra merőlegesen foglalnak helyet, így a komponálás leginkább érzésre történik. Ha ugyanis a kis képernyőbe függőlegesen tájolom az arcom, fekvő formátumú szelfi készül egy rakás olyan résszel a jobbomon és a balomon, amit nem látok az élőképen. Ezzel együtt is remek az önfotó és a háttérelmosás a főkamerával, illetve átlagos némi fókuszgonddal az ultraszéleset használva.

A kompozíciós probléma az önvideókon nyilvánvalóbb: szokásosan, két-két hüvelyk- és mutatóujjal tartva az összecsukott Razrt nem csak a felülre került mikrofont könnyű letakarni, ujjaim gyakran lógtak a képbe, főleg ultraszéles módban, ami persze csak utólag derült ki. Az egész bulit hazaküldi végül a 1080p önvideós korlát csukva, ami azért furcsa, mert nyitva rendben lehet 4K-ban rögzíteni, és jobb is a minőség.

Főkamera, 16 megapixel

Bár tud a főkamera 64 megapixelen rögzíteni (egy példa), a lényeg a 16 megapixelre binnelt felvételeken van, mert bár nem tűélesek a képek, nincs túlélesítés és 12 megapixelre normalizálva simán megüti a csúcskategória szintjét a vonalélesség. A sarkoknál puhább csak néha a rajzolat, illetve itt-ott a szélek felé, de ez nem feltűnő, ha nem keressük. A dinamikaátfogás lehetne picit jobb, de így is korrekt és nappal helyén vannak a színek. Este jellemző némi barnás színezet, ám automata éjjeli módban elég jó a minőség.

Főkamera, 2x-es szenzorzoom

Bár a szoftver nem kínál 2x-es ikont a szenzorszintű nagyításért, csíptetőmozdulattal azért elérhető a dolog és 12 megapixelre normalizálva nappal elég jó a minőség – nyilván egy igazi, 3x-os zoomkamera még jobb lett volna, de ilyet ugye az Ultra sem kapott. Este viszont már kevés a minőség, mert 16 megapixelbe vág a rendszer és onnan skáláz fel.

Ultraszéles kamera, 13 megapixel

Jól használható az ultraszéles kamera nappal előnyös színekkel és átlag feletti dinamikaátfogással. A látószög kellemesen széles és csak a sarkoknál látványos a minőségveszteség. Este viszont automata éjjeli módban is középszerű a minőség. Lőhetők ezzel a kamerával szupermakrók is 2-3 cm-ről, csak ezek belenagyított képek, eléggé megtolt kontrasztokkal, szóval csak átlagos a helyzet. Összességében, egy olyan telefontól, ahol a kamera másodlagos, el lehet fogadni ezt a szintet, ám tény, hogy egy hagyományos darab, mondjuk a Pixel 7a féláron különb képeket ment.

Ultraszéles kamera, makrók

Nyitva a normál és az ultraszéles kamera is képes 4K videót menteni remek vonalélességgel, csak nem lehet menet közben lencsét váltani. Kár, hogy a dinamikaátfogás középszerű némi túlexponálással, és hiába van meg a főkameránál az optikai képstabilizálás, illetve mindkettőnél az elektronikus, ha pont a mozgáskiegyensúlyozás ügyködése miatt darabos a felvétel séta és forgás közben. Este nyugodtan hagyatkozzunk a főkamerára, mert korrekt felvételt készít, az ultraszéles pedig gyengét.

Bár értelmezhető lejátszót most is nekünk kell telepíteni és a jack kimenet lemaradt, jó hír a Widevine L1 CDM védelem a HD és HDR10+ / Dolby Vision streameléshez a kitűnő belső panelen. Kifejezetten korrekt a sztereó hangszórók minősége hangsúlyos közép és magas tartománnyal, egy kis méllyel és térrel megtámogatva. Csak az erélyes 100% torzít, 90%-tól és lefele kerek a zeneélmény.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés