Motorola Moto G5 - meglepetések helyett

Semmi különleges extra, de ez nem baj. A G5 megbízható, nem okoz meglepetést, de sokan inkább ezt szeretik, mint a telepakolt szoftvert.

Hardver, menü

Nem éppen a legfrissebb fejlesztés a 430-as Qualcomm Snapdragon (már a tavalyi Redmi 3S-ben is ilyen volt), de összességében elég teljesítményt nyújt az általános feladatok végrehajtását illetően. A 2 GB méretű RAM épp elmegy, bár elég takarékos a rendszer és olyan 800 MB van szabadon, ha nem fut semmi a háttérben. A teljes képhez hozzátartozik, hogy más piacokon 3 GB RAM-mal és 32 GB-os háttértárral szerelt variánsok is léteznek, hazánkba hivatalosan ez a 2/16-os modell érkezik csupán. A Snapdragon 430-as 1,3 GHz-re skálázott magokkal támad, a GPU pedig az Adreno 505-ös. A sebességtesztek is középkategóriás teljesítményt mutatnak, semmi meglepő nincs.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola Moto G5 Sony Xperia XA1 Samsung Galaxy A5 (2017) Moto Z Play
Rendszerchip Snapdragon 430 MediaTek Helio P20 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 45552 pont 62571 pont 61054 pont 62987 pont
Vellamo Browser 1859 pont 5123 pont 3480 pont 2906 pont
Vellamo Metal 1377 pont 1381 pont 1324 pont 1502 pont
Geekbench 4 (single / multi) 608 / 2471 pont 880 / 3747 pont 770 / 3963 pont 759 / 2450 pont
GFXBench Manhattan onscreen 7,5 fps 19 fps 15 fps 10,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 7,1 fps 9,5 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 32 fps 33 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16 fps 27 fps 30 fps 23 fps

Ami miatt viszont lehet szeretni a G5-öt, hogy a Lenovo épp csak annyira nyúlt hozzá a 7.0-s Androidhoz, hogy más Moto telefonokban (illetve korábbi G-kben) megismert funkciók belekerüljenek, egyébként a gyári ikonkészletet és működést kapjuk meg. Azok az apróságok, amiket viszont mégis beleraktak mind-mind nagyon hasznosak és szerethetők, kezdve az értesítési ledet pótolni hivatott, a telefon megmoccantására feléledő halvány órával és notifikációkkal egészen a gesztusvezérlési extrákig.

Halványan látszik az óra és az értesítések
Halványan látszik az óra és az értesítések [+]

Be kell valljam (néha kap az ember őszinteségi rohamot), hogy én sokszor semmi értelmét nem látom egy csomó olyan gesztusvezérléssel kapcsolatos erőlködésnek, hogy rajzoljak duplavét a lezárt kijelzőre és akkor majd a feloldás során megnyílik egy Office-alkalmazás, meg hogy X ujjammal Y irányba legyintve a kijelző meghatározott pontjától egy másik meghatározott pontjáig el tudom azt érni, hogy elindul a zenelejátszó. Ezek sokszor elég esetlegesen működnek és sokszor többet kell ahhoz koncentrálni, hogy a kívánt funkcióhoz ilyen fancy módon eljussunk, mint a hagyományos úton. És szerencsére a G5 nem esik ebbe a hibába, a Moto menüpont alatt elérhető trükkök zömmel tök jól ki vannak találva.


[+]

A kikapcsolt kijelzővel rendelkező telefont kétszer megrázom, akkor a jutalmam a zseblámpa. Ha kétszer a saját tengelye körül megforgatom csuklóból, akkor indul a kamera. Ha arccal lefelé teszem az asztalra, akkor aktiválom a “ne zavarj” üzemmódot. Ha megemelem a csöngő telefont, akkor rezgésre vált, ha pedig az egyik lenti sarokból felrántom az ujjam, akkor lecsökkenti a kijelző tartalmának méretet. Igaz, ez csak akkor működik, ha használjuk a virtuális kezelőgombokat, az ujjlenyomat-olvasós trükközésnél nem aktiválható.


[+]

Ha beállításokban is van még pár okosság, például a “viselkedésérzékelés”, ami irtó ostobán hangzik, pedig csak félrefordították és a “viselésérzékelés” a helyes kifejezés. Na, ettől okosabbak lettünk? Nem baj, ha nem, én is inkább elolvastam, hogy mire jó. Arra, hogy ha a kezünkben tartjuk a telefont (és hurcibáljuk, lengetjük, valamelyest mozgatjuk, forgatjuk, tehát nem statikus), akkor nem zár le a kijelző. Lehet babrálni a kijelző színhőmérsékletét, kérhetjük, hogy a bekapcsológomb kettős megnyomása indítsa el a kamerát, de sajnos duplakoppos felébresztés nincs, az kicsit azért hiányzott, noha az előlapi ujjlenyomat-olvasó ezt tudja enyhíteni.


[+]

És más igazából nincs. Extra szoftver például egy darab sem, a Google eszköztárát persze megtaláljuk előre feltelepítve, de egy nyamvadt közösségi appal sem foglalják a helyet. Aki többre vágyik, az látogasson el a Play Áruházba és válogasson kedvére.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés