Hirdetés

Motorola Edge 50 Ultra - szépen kifaragták

Gigantikus tárhellyel, periszkópos teleobjektívvel és egy rakás egyéb jó tulajdonsággal bír az idei csúcsmodell az Edge szériában. Akár fa hátlappal.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Nem spórolt sokat a Motorola adatkommunikációs téren sem. Adott az 5G-s Snapdragon X70 modem a telefonban korrekt le- és feltöltési sebességekkel, megy a VoWi-Fi és a VoLTE, valamint megvan a Wi-Fi 7 támogatás is (2,4, 5 és 6 GHz-en), ehhez összesen négy antennát vet be a készülék. Van NFC a hátlap alatt, előre telepítve megvan a Google Wallet és a Google Pay, és nem mindennapos, de van UWB is a készülékben. A helymeghatározás pontossága gyorsnak és jónak mondható, két sávon kommunikál a készülék GPS, GLONASS, Galileo vagy BeiDou hálózatokon, illetve támogatja a NavIC-t is. Az egyetlen negatívum, hogy csak egy fizikai SIM-nek van hely, de mellette letölthetők eSIM-ek és mindkét kártyán szimultán képes 5G kapcsolatot fenntartani a telefon. Jó pont az USB 3.1 Gen 2-es Type-C csatlakozó, mely akár 10 Gbps másolási sebességre is képes, emellett DisplayPort 1.4-es videokimenet is. A telefon támogatja a vezeték nélküli képernyőmegosztást is (Miracast, Chromecast). Megvan a telefonban a gyorsulásmérő, az iránytű, a giroszkóp, a környezeti fényérzékelő és a pontosan, gyorsan reagáló közelségérzékelő. Egyedül a barométer maradt ki.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A beépített akkumulátor 4500 mAh-s, ami az ötezres átlagnál valamivel kisebb. Ezzel együtt is jó üzemidőre képes a telefon, a PC Mark Work 3.0-s, valós használatot szimuláló tesztjén 15 óra 8 perces eredménnyel zárt. Nálam a mindennapi használat során (telefonálás, közösségi média, e-mailek, böngészés, fotózás, egyszerűbb játékok) másfélnapos üzemidőt biztosított, az átlag a két teljes nap. A 125 wattos töltővel viszont akár 21 perc alatt is teljesen fel lehet tölteni a telefont, ha aktiváljuk a töltésgyorsítást. Alapvetően a rendszer a telep élettartamának megőrzését priorizálja, de a gyári beállítások mellett is 32 perc alatt ér a telefon 4%-ról 100%-ra. A hátlap alatti Qi tekercs nem mágneses, tehát a Qi2 ebben a modellben sem adott, de megfelelő töltővel akár 50 watt felvételére is képes. Leadni a hátlapon keresztül 10 wattal tud a telefon, ez például a Nothing Ear hordozó tokjának feltöltéséhez megfelelő.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Összegzés

Motorola Edge 50 Ultra
Pro
Remek összeszerelési minőség, egyedi fa hátlap, IP68 védelem
USB 3.1 Gen 2-es, DisplayPort 1.4-es USB-C csatlakozó
Letisztult Android rendszer, négy év frissítés
16 GB RAM és 1 TB tárhely
Wi-Fi 7 modem, UWB
125 wattos vezetékes, akár 50 wattos vezeték nélküli töltés
Fotózásban erős kamerahardver, remek periszkópos teleobjektív
Tartozékok a dobozban
Fényes, jó minőségű pOLED kijelző
Kontra
Videózásban gyenge
Snapdragon 8s Gen 3-mal a csúcsmodellektől elmaradó teljesítmény, ennek ellenére hajlamos melegedni
Átlagosnál gyengébb üzemidő
Alacsony fényerő mellett a kijelző vibrál
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 10 pont
Szoftveres támogatás 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (16/1024 GB, HUF) 399 990

Fából készült hátlappal a Motorola Edge 50 Ultra egyedi, vagány, és még relatív könnyű készülék is. Pozitívumai között szerepel, hogy vékony, IP68-as védelmet élvez, remek kijelzője van, szinte teljesen tiszta Androidot futtat, a hazai modellekben rengeteg tárhely és RAM van, gyors az USB csatlakozója, fel van készítve Wi-Fi 7-re is, megy az 5G, támogatja az eSIM-et. Az üzemidő nem kiemelkedő, a kamerái pedig fotózásban jók, de videózásban nem képviselik a csúcskategóriában elvárt szintet.

Van egy két egyedi extra is, mint az UWB vagy a Ready For. A Motorola azt mondja, négy évig ez még egy használható telefon lesz, amihez adott a hardver is. A Snapdragon 8s Gen 3 viszont négyszázezerért nem a legjobb ajánlat, 120 ezer forinttal olcsóbban ugyanezt hozza a Honor 200 Pro feleekkora tárhellyel, de cserébe kompetens kamerákkal.

A tavalyi modellek jelentős része is megtalálható még a piacon, így akár a Motorola Edge 40 Pro is értelmes alternatívája ennek a készüléknek. Ha valaki különlegesebb mobilt keresne, az Asus Zenfone 11 Ultra vagy ROG Phone 8 is pont belefér ebbe az ársávba, ahogy a Red Magic 9 Pro is, bár ezeknél a modelleknél inkább a teljesítményen van a hangsúly, mint a kamerán. Xiaomik közül a 14-es alapmodell lehet konkurens, és érkezőben a 14T is hamarosan. Ha kompaktabb méretű telefont keresünk, iPhone-ból pedig a 15-ös alapmodellt szerezhetjük be épp ennyiért.

De az Edge 50 Ultra minimum dupla mennyiségű tárhelyet kínál bármely felsorolt konkurenssel szemben, kompromisszumot pedig csak kamerában és az ígért szoftveres támogatás időtartamában kér. Ezek fényében egy Tetszett plecsnit tudunk adni neki, Ajánlott úgy sajnos nem lehet, hogy a Honor 200 Pro nagyon hasonló tudást nyújt, de az Edge 50 Ultra árának negyedével olcsóbban.

Motorola Edge 50 Ultra

A Motorola magyarországi képviseletétől kaptuk kölcsön az Edge 50 Ultrát tesztre, ezúton is köszönjük.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés