Motorola Edge 20 - árhatár

Egyedi és felismerhető középkategóriás mobilt rakott le a Lenovo alá tartozó márka, viszont a sok ígéretes hívószó mellett zavaró hibákkal is találkozhatunk.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az Edge 20 két nanoSIM-et fogad be minden hazai LTE és 5G (SA/NSA/Sub6) sáv támogatásával, tiszta beszélgetési hangminőséggel. Közepes hangerejű, de tisztán szólal meg a beszédhangszóró, és nem érkezett panasz a túloldalról sem, zajszűrt hang jut el a másik oldalra. Megvan a villámgyors kétcsatornás WiFi 6e modem (802.11a/b/g/n/ac/ax, Direct, HotSpot) és a Bluetooth 5.2 is megannyi audio kodek támogatásával, az USB viszont csak 2.0-s átvitelre van felkészítve (Type-C, MTP, OTG).

Kiterjedt a helymeghatározási egység is, GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo és QZSS műholdak használatát tapasztalhatjuk iránytűvel, gyors pozíciószerzéssel. Nem maradt le a mobilfizetéshez szükséges NFC, adott a giroszkóp, a fény- és távolságérzékelő szenzor és a gyorsulásmérő is, a hiányzók listájára az FM-rádió, a 3,5 milliméteres jack csatlakozó és az infraport írható fel.


[+]

Motorola Edge 20
Pro
Egyedi, felismerhető design
Remek, 144 Hz-es OLED kijelző HDR-támogatással
Tiszta Android rendszer, a hosszú távú frissítés ígéretével
Tartós teljesítmény, visszafogott melegedés
Kontra
Nagyon kiáll a hátlapi kamera, az oldalsó gombok kényelmetlen helyen vanank
Nincs sztereó hangszóró
Nem túl acélos az üzemidő
Rengeteg szoftverhiba, főleg a kamera körül
Egy IP-védettség beleférhetett volna
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (8/128 GB, HUF) 189 990

Hasonló hardverrel szerelt mobilok a Realme és a Honor irányából jellemzően 2-300 mAh kapacitással többet nyújtanak a felhasználónak, ennek megfelelően az Edge 20 üzemideje – főleg 144 Hz-es képfrissítéssel – inkább közepes, mintsem jó. A szintetikus tesztekben 10-15 óránál még adaptív módban, zömmel 60 Hz-en sem jött ki, a napi használat nagyjából 4-4,5 órás kijelzőidőt mutatott, ez nem túl acélos, ráadásul a töltési sebesség sem a kategóriatársakéhoz mérhető: igaz, a 30 wattos adapterrel abszolútértékben nincs oka panaszra, 0-ról fél óra alatt 65%-ra tölthető, a teljes töltési idő is alig több egy óránál. A vezeték nélküli töltés kimaradt, fordított töltés viszont az USB-beállítások közt van.

Noha néhány helyen feltűnően olcsón kínálja magát, de hivatalos áron 190 ezer forintba kerül a Motorola Edge 20, ami pont ugyanúgy hangzik nagyon soknak ezzel a szettel, mint a nemrég tesztelt Honor 50. Mindazonáltal a Motorola valószínűleg nem csak beígéri, de tartani is fogja a rendszeres, hosszan tartó frissítéseket, letisztult Android rendszerében pont annyi extra van, amennyi szükséges, a kijelzője elég jó, a design felismerhető, az adatkommunikációs pakk szintén remek, így összességében egy plecsnit is tudnánk rá adni, ha...

...nem lenne nagyon hosszú a negatívumok listája is. A kamera, ahhoz képest, hogy milyen abnormális módon áll ki a készülékházból, nem csinál ennek megfelelően remek képeket, sőt, az optikai képstabilizálás nélküli főkamera este erősen korlátozott képességekkel bír, ráadásul még a szoftveres oldalon is maradtak csúnya bakik. Ezen a szinten már nagyon simán bele kellett volna férnie egy jó minőségű, kijelző alatti ujjlenyomat-olvasónak a repertoárba, de ha marad is a bekapcsológombban, senkinek nem jutott eszébe lejjebb rakni a jobb oldali gombokat, mikor a hangerőszabályzók szinte elérhetetlenek? A vízlepergető bevonat kellemesen hangzik, de ha már egy plasztik hátlappal szerelt kütyüről beszélünk, igazán belefért volna egy IP-védelem is a prémiumfelárat kérő termékbe, a videózás közben rendre előforduló fókuszhibák pedig szintén nem a boldog használatot segítik elő. Nagyon kedvelem a Motorola márkát, éppen ezért remélem, hogy a következő felső-középkategóriás eresztésük ennél sokkal combosabb lesz.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés