Mobilharc az idősek otthonában

Összevetés, összegzés

Aki eddig figyelemmel kísért minket, bizonyára úgy érzi, hogy a bemutatott két termék hasonló ugyan, de mindkettőnek vannak remek ötletei és árnyoldalai is. Az eddigiek alapján tehát nehéz a döntés, és nem fogjuk most sem megkönnyíteni, de van még három olyan terület, amit nem érintettünk.


[+]

Az egyik az akkumulátor. Mivel a telefonok tudása nem épp gigászi, ezért apróbb telepekkel is a modern mobilokhoz képest meglepő teljesítményre képesek, kíméletes használattal hetekig elvegetál mindkét készülék. Ami viszont sokkal fontosabb, az a beszélgetési hangminőség. Az Emporia jobb. Nem tökéletes, mert nálam olykor-olykor kimaradt egy-két szófoszlány, de egyébként tiszta, telt hang jön belőle. Kihangosítani azért nem feltétlenül érdemes, mert olyankor torz, de a Bea-fon sajnos ennél gyengébb. A tesztelt készülék ugyanis beszélgetés közben zúgott. Bocha szerint olyan volt, mintha egy különösen vérszomjas szúnyogot szeretnék átpréselni a rádióhullámok segítségével közvetlenül a fülébe, én inkább csak morgásnak aposztrofálnám a jelenséget, de tény, hogy létezik. Aztán kipróbáltunk egy másik Bea-font, ott semmi para nem volt, s persze állítólag előszériás, meg ilyesmi, de sajnos én szkeptikus vagyok.


[+]

A végére hagytam a lényeget: az ár. Az Emporia TalkPremium a napokban válik elérhetővé a T-Mobile kínálatában, feltöltőkártyával 25 lepedőt fog kóstálni, előfizetéssel egy ezres. A Bea-fon sem olcsóbb, ez inkább a független piacokon tör majd fel, várhatóan 25 ropit kell ezért is perkálni, s nem kizárt, hogy szolgáltatóknál is elérhető lesz, ami talán még kicsit lentebb nyomja az árát.

Mindkét eszköz egyértelműen specifikusan egy célcsoportnak készült. Az ilyen termékek jellemzően drágábbak, mint amennyit a funkcionalitás alapján elvárnánk, s ez így van most is. A Vodafone Simply és a Doro elhasalása intő jel lehetne, hogy hazánk árérzékeny piacán nem ugyanaz a helyzet, mint nyugatabbra, ahol a nyugdíjból nem ügy kigazdálkodni egy ilyen eszközt, de itthon azért enyhén szólva is más a helyzet. Lássuk be, hogy mindkét telefon gyártása nagyjából 3-5 ezer forintban lehet Kínában, a többi felárat a speciális kialakításért perkáljuk. A magam részéről felvetettem az Emporia sajtótájékoztatón az aggodalmaimat, mire a cégtulajdonos hölgy teljes extázisba került, és mondott mindenféle érvet, de leginkább azt, hogy mi azért vagyunk mások, mert nekünk a "szívünk benne van".


[+]

Hölgyeim és Uraim: időseknek szánt telefon, némi szívvel, 30 lepedőért eladó. Az Emporia nagy marketingkampánnyal fog indulni, mutogattak plakátokat, úgyhogy ismertsége biztosan lesz a terméknek (a korábbi hasonló konstrukcióknak nemigen volt), a Bea-fon is okos stratégiát tervez, tehát fogunk találkozni a termékekkel. Az Emporia-T kapcsolat miatt nekik már nem, de a Bea-fon számára ajánlom a Postafon "szolgáltatónál" való próbálkozást, de az Emporia vezetőjének arra a kérdésére, hogy mivel tudna arról meggyőzni, hogy ez a készülék igenis jó, van helye a piacon, csak annyit tudtam válaszolni, hogy lássuk az eredményeket.

Ugyanis drukkolok nekik ugyanúgy, mint a Bea-fonnak. Azt hiszem, hogy ha ilyen készülékek kellenek ahhoz, hogy a tényleg idősek is mobilt ragadjanak, akkor áldásom rá. A mobil ugyanis életet menthet.

Bog

Azóta történt

Hirdetés