Hirdetés
Szoftverek, internet
Az alap alkalmazások is új ruhát kaptak, ám a funkcionalitás jellemzően nem sokban bővült az eredeti, gyári programokhoz képest. A telefonkönyv, a híváslista, a csoportkezelő és a tárcsázó egy fedél alá került, melyet a bal alsó sarokban lévő ikon megérintésével indíthatunk el. A névjegyekhez az androidos hagyományoknak megfelelően rengeteg különféle adatot rendelhetünk, természetesen a saját kép és csengőhang megadása sem hiányozhat. A Facebook-szinkronizálás viszont nincs meg, az Exchange mellett mindössze a Google ilyen jellegű szolgáltatását használhatjuk. Lehetőség van úgynevezett Blacklist, azaz feketelista létrehozására, az ide pakolt ismerősök hívásait és üzeneteit automatikusan blokkolja a rendszer. Telefonáláskor a hangminőség nagyrészt megfelelő volt, egy minimális torzulástól eltekintve. Az üzenetkezelő újítása a cserélhető hátterekben rejlik, négy előre definiált kép közül választhatunk. A naptár is hozza a szintet, a tartalmát szinkronizálhatjuk a már említett szolgáltatásokkal, a bejegyzéseket pedig havi, heti és napi bontásban böngészhetjük. Ehhez hasonlóan az e-mail kliens sem hódít az újításokkal, az alapfunkciókat viszont gond nélkül szállítja.
Extraként kapunk egy hangrögzítőt (Recorder), egy jegyzetelőt (Notes) és egy alapműveletes számológépet (Calculator), a rendszerben pedig előre telepítve ott figyel a Google szótárszolgáltatása, a Translate. A Documents személyében egy fájlböngészőt tisztelhetünk, amely a zip kiterjesztésű tömörített állományokat is ki tudja csomagolni. Az Android Market mellett a gyártó saját alkalmazásboltja, az MStore is elérhető, amely nem sok jóval kecsegtet, ha az ember nem ismeri a kínai írásjeleket. Gyárilag mindössze négy minialkalmazást kapunk, a már említett időjárás-jelentő mellett egy naptár, egy jegyzetelő, egy kereső és egy, az adatkommunikációs beállításokat tartalmazó widget áll a rendelkezésünkre. Bár az alkalmazások között irodaszoftvernek nyomát sem leli az ember, a telefonra másolt dokumentumokat, táblázatokat és prezentációkat is meg lehet nyitni; igaz, a szerkesztés nem elérhető. Ez a rész lehetne erősebb, mert bár természetesen bármikor felrakhatunk új minialkalmazásokat, a Marketen elérhető widgetek kevésbé illeszkednek a felületbe.
Az interneten szörfözni a beépített böngészővel tudunk, amely remekül működik, az egyetlen hibája a Flash-támogatás hiányában rejlik (ez persze orvosolható a Market segítségével). Az oldalak gyorsan betöltenek, a kétpontos zoom rém gyors, sebességbeli problémák nincsenek. A szokásos funkciók természetesen a Meizu MX böngészőjében is elérhetőek, így például több lapot is nyitva tarthatunk, kereshetünk az oldalakon, nagyításkor pedig a megfelelő szélességre tördeli a bekezdéseket. Megnéztünk néhány szintetikus tesztet is: a CSS helyes kezelését vizsgáló Acid2 tesztet nem sikerült száz százalékosan abszolválni, a JavaScript- és DOM-feldolgozást próbára tevő Acid 3 teszten pedig 95 pontot kapott a maximálisan adható százból. A HTML5-kompatibilitást vizsgáló html5test.com 216+1 ponttal jutalmazta a 475-ből, a JavaScript-feldolgozó motor sebességét vizslató SunSpider pedig 3328,4 milliszekundumos eredményt adott.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!