Játékok, összegzés
Nem meglepő módon a játékok képezik a történet legérdekesebb részét, ám sajnos még nagyon kevés produktummal kompatibilis a PowerShell. A tesztalanyunkkal együttműködő játékok listája Logitech oldalán található meg, ezek között szemezgetve azért néhány nagyobb névvel is találkozunk, ilyen az Asphalt 8, a GTA San Andreas, a PAC-MAN, a Gangstar Vegas, a Dead Trigger 2, a Sonic 2, vagy a Prince of Persia. A néhány oldalas játékkínálatból azonban tényleg kitűnik, hogy még lenne min dolgozniuk a fejlesztőknek, ennél azért jóval több szükséges ahhoz, hogy valóban ütőképes legyen a kontroller. Az összekapcsoláshoz egyébként semmi varázslatra nincs szükség, a lightning csatlakozón keresztül a rendszer automatikusan elvégzi a feladatokat, a támogatott játékok pedig felismerik a külső eszközt, némelyik esetben például a program külön kijelzi a képernyőn, hogy az adott gomb melyik funkciót látja el.
A PowerShell javít a játékélményen, nem is keveset. Eleve már az nagyon jó dolog, hogy végre nem a kijelzőről kell vezérelni a dolgokat, hanem fizikai gombokat kapunk erre, így precízebben lehet a feladatokat végrehajtani. A képernyő teljes területét ki tudjuk használni, bármelyik szegletét láthatjuk, így ha mondjuk a bal alsó sarokban megjelenik valami, azt is könnyedén észre fogjuk venni. Abba lehet esetleg belekötni, hogy sokszor nem tűnnek el a virtuális gombok a készülék képernyőjéről, pedig ez lenne a logikus megoldás. Ráadásul akadnak olyan esetek is, amikor a kompatibilisnek mondott alkalmazásoknál sincs minden rendben, ilyen például a Dead Trigger 2, aminél a legtöbb funkció működik rendesen, csak a mozgást nem lehet a D-Paddel vezérelni. Az igazán jó irányításhoz ráadásul elfért volna még egy, vagy két darab joystick is, más kérdés, hogy a jelenleg támogatott játékok többségénél a rendelkezésünkre álló gombok bőven elegendőek, talán majd ha több FPS vagy autóversenyzős játékhoz lesz jó a PowerShell, akkor érdemesebb lesz egy új szériát kiadni.
A Logitech Poweshell 31 499 forintba kerül a gyártó oldalán, ami a teljesítményhez képest elég borsos összegnek mondható. Jó dolog, hogy a kontrollerbe egy akkumulátort szereltek, hiszen így külső töltőként is tudjuk használni, ám az említett árból már több, nagyobb kapacitású külső eszközt is be tudunk szerezni. A fő hangsúly itt inkább azon van, hogy vajon megéri-e a felárat az az élmény, ami a PoweShell ad, vagyis hogy végre nem a kijelzőről kell mindent vezérelni. Véleményem szerint erre a válasz nemleges, legalábbis egyelőre, hiszen az alkalmazáskínálat nagyon karcsú, sokszor a képernyőn maradnak a virtuális vezérlőgombok, ráadásul azoknál a játékoknál sem mindig tökéletes a működés, amivel elvileg kompatibilis a cucc. Érdemes tehát még várni egy kicsit, biztos, hogy hamarosan olyan kiegészítők érkeznek majd a Logitech-től és más gyártóktól, melyek valóban teljes értékű játékeszközzé varázsolják nem csak az iOS, hanem az Android vagy Windows Phone készülékeket is.
Legendd
A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.