LG Zero - házi fecske

Bevezető, tartozékok

Jól emlékezhetünk még arra, milyen sárdobálást kapott a Samsung azért, hogy anyaghasználat terén még a csúcsmodellek esetén sem léptek sokáig előre. Manapság a minőségi külső iránti vágyakozás már nemcsak a felső kategóriás termékeket választó felhasználók számára fontos, hanem az alsóbb szegmensekben is elvárás, hogy ne gyenge plasztik borítsa a telefont. Az LG szintén kapott hideget-meleget, az ő válaszuk a bőr volt, amit a tavalyi csúcsmodell során vezettek be. Később még tovább mentek, hogy ennek mi lett az egyik eredménye? 21-féle díj, köztük a V10-hez kötődő innovációs jutalom, amit még a Las Vegas-i CES-en zsebeltek be.

Az 5 hüvelykes kijelző ellenére annyira azért nem apró
Az 5 hüvelykes kijelző ellenére annyira azért nem apró [+]

Az említett, dupla kijelzővel rendelkező készüléknél már lehetett látni egy új irányt, hiszen a keret fémből készült, holott addig ez nem volt jellemző a dél-koreai termékekre. Az igazi előrelépést, vagy nevezhetjük áttörésnek, mostani tesztalanyunkkal érték el, ami Távol-Keleten még Class néven debütált. Európába azonban úgy döntött az LG, hogy Zero néven hozza el, ami akár a 0 kilométerkő is lehet, vagyis egy új kezdete, ami a Barcelonában bemutatkozó G5 csúcsmobilra is hatással lehet. A Zero tehát egy prémium külsővel megáldott eszköz, amihez sajnos ennek megfelelően magas árazás tartozik, pedig felszereltsége nem tenné indokoltá ezt.

A szokásos tálalás, legalábbis a doboz szempontjából
A szokásos tálalás, legalábbis a doboz szempontjából [+]

A csomagolás az LG-re jellemző piros-fehér színkombinációban pompázik, tetején a telefonról készült fotóval és annak megnevezésével, oldalt néhány ikont láthatunk, ami a legfőbb tulajdonságokról árulkodik. A fedelet felhajtva először a mobilt pillanthatjuk meg, egy kis papírkarton választja el az alatta elhelyezett tartozékoktól. A Zero mellé jár egy 1,2 amperes töltőfej, egy microUSB kábel, egy hallójáratba illeszkező kialakítású headset, egy használati útmutató, valamint egy SIM-tű.

Külső

Akkor érzi igazán az ember, hogy mi a különbség telefon és telefon között, ha többet is a kezébe vesz. A Zero unibody fém burkolatot kapott, üveggel az elején, és nagyon jó érzés megfogni, árad belőle a minőség, az összeszerelés hibátlan, egyáltalán nem reccsen meg akkor sem, ha erősebben elkezdjük tekergetni. Négy színváltozat készült belőle (kék, fekete, szürke, arany), hozzánk a szürke került. 142 x 71,8 x 7,4 milliméteres dimenzióval a cégen belüli modellek között meglehetősen karcsúnak számít, bár sajnos az is tény, hogy a 67,6 százalékos előlap/kijelző aránya miatt kompaktnak nehezen nevezhető, maradt azért még bőven miből lecsípni. Mérlegre téve a mobilt 150 grammot mérhetünk, nem húzza még a zsebünket, de érezhető. IP-védettség nincs, az LG szerint Európában nem mutatkozik igény erre.

A HD kijelző fényereje és érintésérzékenysége is megfelelő
A HD kijelző fényereje és érintésérzékenysége is megfelelő [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG Zero OnePlus X Sony Xperia Z5 Compact Samsung Galaxy A5 (2016)
Fehér fényerő (max.) 533 nit 338 nit 636 nit 490 / 565 nit
Fehér fényerő (min.) 5,8 nit 3,3 nit 5 nit 2,4 nit
Fekete fényerő 0,42 nit 0 nit 0,48 nit 0 nit
Kontrasztarány 1269:1 végtelen 1326:1 végtelen
Színhőmérséklet 7694 K 8223 K 9068 K 7547 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapot a Corning Gorilla Glass 3 üveg védi a karcoktól és a könnyebb sérülésektől, körbe a fém keret fogja közre. Alul csak egy LG logót tekinthetünk meg, felül pedig egy beszélgetési hangszóró, egy fény- és közelségérzékelő szenzor, egy 8 megapixeles kamera, valamint egy értesítési led kapott helyet. A Zero elején egy 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panelt tekinthetünk meg. A megjelenítő nagyon jó betekintési szögekkel rendelkezik, a kontrasztarány jó, a fehéregyensúly kalibrálása úgyszintén, maximum tíz ujjunkat képes érzékelni. Az általunk mért 533 nites fényerő a nyári napsütésben is elegendő lesz, a télen elég ritkán előbukkanó napfényben legalábbis jól látszódott a tartalom, a 294 ppi-s képpontsűrűség pedig viszonylag éles képet biztosít.

Kézben tartva érződik igazán a minőségbeli előrelépés
Kézben tartva érződik igazán a minőségbeli előrelépés [+]

A kicsit gömbölyded szélek hibátlanul illeszkednek a tenyérbe, ezáltal kényelmesen meg lehet markolni a telefont, mondjuk csúszós, nem árt vigyázni vele. A telefon jobb felén fedezhető fel két tálca, az egyikre nanoSIM, a másikra microSD helyezhető. Az átellenes oldal és a készülék felső része is üresen maradt, utóbbin tehát hiába keressük az infrát, ilyen nem szerelt be az LG. Alul csatlakoztathatjuk a microUSB és a 3,5 milliméteres jack kábelt, plusz ide rakták a beszédmikrofont is.

Nagyon jól áll neki a fém burkolat, a kamerarész viszont túlságosan kitüremkedik
Nagyon jól áll neki a fém burkolat, a kamerarész viszont túlságosan kitüremkedik [+]

Nem kétséges, hogy hátulról néz ki legvagányabban a Zero, felül és alul láthatunk egy-egy műanyag elemet, a fém ugyanis leárnyékolná az antennákat. Középre helyezték a 13 megapixeles kamerát és a hozzá tartozó ledes villanó, ez a rész legalább pár milliméterre kitüremkedik, szerintem ez így nem szép megoldás, Bognak viszont semmi baja nem volt vele. Közvetlenül a vaku alatt nyomogatható a hangerőszabályzó billentyű és a bekapcsológomb, lehet, hogy ez lesz az utolsó LG modell ilyen kialakítással, a jövőben ugyanis oldalra szerelik majd ezeket. A hátlap nem vehető le, így az akkumulátort sem tudjuk házilag kicserélni.

Hardver, szoftverezettség

Amikor még a Snapdragon 410 chipset piacra került, a középkategóriában nagyon menőnek számított. Ennek azonban már idestova két éve, és azóta már a 415-ös lapka is elérhető. Az LG mégis a régebbi változatot preferálta, ráadásul nem először, a négy darab 1,2 gigahertzen pörgő Cortex-A53 maggal szerelt processzor persze még mindig derekasan helytáll, illetve az Adreno 306 GPU-t sem kell félteni a HD kijelzőtől, de tény, hogy a 1,5 gigabájtnyi rendszermemória az árazást tekintve elég kevésnek mondható (létezik 2 gigabájtos változat: a Class). A 16 gigabájtos adattárolónak és a microSD bővíthetőségnek (maximum 32 gigabájt) azért lehet örülni, és kell is, mert a rendszer több mint 6 gigabájtot elfoglal, az alkalmazásokat feltelepíteni csak a belső tárhelyre lehet. A rezgőmotor nagyon erős, akkor is megérezzük az értesítéseket, ha a telefon a zsebünkben van.

Oldalt található a nanoSIM és a microSD tálcája
Oldalt található a nanoSIM és a microSD tálcája [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Zero Meizu m2 note Samsung Galaxy On7 Asus Zenfone Max
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu Benchmark 6.x 28124 pont ? pont 24790 pont 25252 pont
Vellamo Browser 2116 pont 1903 pont 1582 pont 1709 pont
Vellamo Metal 878 pont 832 pont 958 pont 845 pont
Geekbench 3 (single) 478 pont 562 pont 417 pont 492 pont
Geekbench 3 (multi) 1433 pont 2662 pont 1331 pont 1483 pont
GFXBench Man. onscreen 4,0 fps 4,2 fps 3,9 fps 3,8 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 4,2fps 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,7 fps 12 fps 9,3 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 12 fps 5,2 fps 5,2 fps

A Snapdragon 410 pont ugyanolyan pontszámot hozott, mint szinte mindig, a telefonok közötti tíz vagy száz pontos eltérés teljesen marginális dolog. Szerencsére az LG nem hibázott az optimalizálás során, így a hardver könnyedén ellátja a rábízott feladatokat: ha a menüben lapozgatunk, megnyitjuk az alkalmazásváltót, akkor egyáltalán nem döccen meg, és akkor sincs komolyabb lassulás, ha esetleg valamilyen komolyabb programba lépünk bele. Ha valaki játszani szeretne a mobilon, nyugodtan megteheti, az egyszerűbb vagy régebbi produktumok akadásmentesen futnak, próbáltam a Real Racing 3-at is, de ott már kevésnek bizonyult a kütyü. A fém ház ellenére melegedés egyáltalán nem tapasztalható.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A Zerón az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer fut, méghozzá az LG egyedi felületével. Egyelőre nincs információ arról, hogy mikor, vagy kap-e Marshmallow frissítést az eszköz, de a G4 és a G3 már a legújabb szoftvert futtatja, így nem lenne meglepő, ha a háttérben már dolgoznának a tesztalanyunkra szánt telepítőcsomagon is. Addig ezzel a kiválóan működő nyalókás megoldással kell megelégednünk: a zárolt képernyőn megjelennek az értesítések, a kijelző dupla koppintásra is képes felébredni. A főoldalakon widgetek, gyorsikonok, mappák helyezhetők el, van klasszikus értelemben vett menü, akad legördülő információs függöny, amiben a notifikációkat és a gyorsbeállíások kapcsolóit leljük fel, plusz szabályozhatjuk innen a fény- és hangerőt. Az alul lévő virtuális vezérlőgombok személyre szabhatók, elhelyezkedésük változtatható.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóképernyőről prediktíven kereshetünk a névjegyek között, beállíthatunk kedvenc személyeket, bejelölhetjük, hogy csak a telefonszámmal rendelkező kontaktok kerüljenek listázásra. Minden ismerőshöz több adat rendelhető: név, szám, email, cím, csengőhang, megjegyzés stb. Az SMS-ek buborékos formában rendeződnek, kérhető kézbesítési jelentés, amit szöveggel és pipával jelöl a rendszer. A billentyűzeten könnyű gépelni, a fő karakterek mellett a számok is megjelennek, az ékezetes betűk is gyorsan elérhetők. Van fájlkezelő (csak OTG-támogatás nincs), FM-rádió, Evernote jegyzetelő és Feladatok is.

Az információs függöny és az LG Backup Az információs függöny és az LG Backup
Az információs függöny és az LG Backup [+]

Természetesen nem maradt el a Chrome, a YouTube, a Térkép, vagy éppen a Hangouts, és ugyanígy elérhető a dizájnos időjárás (bár az óránkénti lebontás hiányzik), a naptár, az ébresztőóra, a számológép, a zene- illetve a videolejátszó. Extra még a QuickMemo+, amiben nemcsak feljegyzések, hanem ezekkel együtt képek is tárolhatók, valamint az LG Backup, amivel biztonsági mentést készíthetünk a legfontosabb adatokról (média, személyes, alkalmazás, beállítások).

Kamera, videó, audió

A hátlapi, autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott fényképező 13 megapixel (4160 x 3120) felbontású fotókat képes készíteni 4:3-as képarány mellett, a szenzor mérete 1/3". Az előlapi kamera 8 megapixeles, mindkettő 1080p-s videókat tud rögzíteni, 30 képkocka/másodperc sebességgel. A középkategóriás modelleknél sajnos továbbra sem áll rendelkezésre túl sok beállítás, módok közül csak a HDR, az automatikus és a panoráma választható. Bekapcsolható a rácsvonalazás, az időzítő (3, 10 másodperc), és a szavakra exponálás (kimcsí, whisky stb.). Semmi más nincs, sem ISO, sem záridő, de ami a legrosszabb, hogy lézeres autofókusz sincs, pedig az LG-nél nem lett volna nagy áldozat ilyennel meglepni a felhasználókat.

A kameramódok és a fényképező beállításai A kameramódok és a fényképező beállításai
A kameramódok és a fényképező beállításai [+]

A Zero kamerája nem rossz, de ahogy sötétedik, úgy esik egyre jobban kétségbe. A nappali képek még vállalhatók, az általánosságban elmondható, hogy a dinamikatartomány egy kissé szűkös, a HDR-mód nagyon sokat segít, csak sajnos sem a fókuszálás, sem a képek mentése nem túl gyors, ezért elég masszívan kell tartani a mobilt, máskülönben bemozdulnak a felvételek. Belenagyítva a képekbe jól látszik, hogy a zajt próbálja eltüntetni az algoritmus, aminek eredménye az, hogy néhol elmosódnak a részletek. A vonalélesség azért többnyire rendben van, kivehetők a távolabbi és kisebb dolgok. A vaku másfél-két méterig képes megvilágítani a környezetet, a fehéregyensúlyt viszont elég sárgásra lövi be a szoftver. Éjszaka nagyon nincs a helyzet magaslatán a szenzor, ötből két képet tudtam megmenteni, de azokkal sem mentem sokra. A videók egész jók, folyamatosak, nincs megakadás, részletesek és a hangokkal sincs baj, egy rövid tesztfilmet eme kékkel kiemelt linkre kattintva lehet elérni.

A vaku fényerejével egyáltalán nincs gond
A vaku fényerejével egyáltalán nincs gond [+]

Hol van, hol nincs a LG telefonokon gyári zenelejátszó, most is épp akad. A számokat dalok, albumok, előadók, műfaj szerint tudja szétválogatni, létrehozhatunk listákat és mappákat, és elérjük a felhőszolgáltatásokban (Drive, Box, Dropbox, OneDrive) tárolt muzsikákat is, ehhez természetesen be kell jelentkeznünk a megfelelő fiókba. Aktiválhatjuk az automatikus leállást (10 perc és 2 óra közötti értékeket adhatunk meg), az ismétléses és a véletlenszerű zenehallgatást. Kerestem a hangszínszabályzót, de sajnos nem találtam ilyet. FM-rádiót viszont igen, ami csak füles csatlakoztatása után volt hajlandó elindulni, RDS-es, használhatjuk kihangosítva is. A hangszóró minőségével nem lehetünk maradéktalanul elégedettek, nincsenek mélyek, a magas hangok pedig túl élesek, bár annyi jó legalább elmondható, hogy hangosan szól.

A zene- és a videolejátszó A zene- és a videolejátszó
A zene- és a videolejátszó [+]

A videolejátszót a galérián keresztül érjük el, kezeli az XviD/MP4/H.264 kódolású filmeket, méghozzá egészen 1080p felbontásig, a 2K már kicsit akadozik, a 4K pedig meg sem jelenik. A feliratok a legtöbb esetben láthatók, a QSlide gombra nyomva a mozik kis ablakba kerülnek, így lehet közben mást is csinálni, ha pedig zavaró, az áttetszőséget kis csúszkával lehet finomhangolni.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Zero egy nanoSIM-et fogad, a készülék támogatja a Cat.4-es 4G hálózatokat, így LTE-re kapcsolódva maximum 150 Mbps letöltési és 50 Mbps feltöltési sebesség érhető el, 3G-re váltva pedig jó esetben 42 Mbps-ban limitálva tudunk adatokat lehúzni, és 5,76 Mbps-sel feltolni a webre. A hangminőség nagyon jó, a maximum hangerő még zajos környezetben is elég, tisztán hallott minden beszédpartnerem. A 802.11a/b/g/n-es WiFi DLNA-s, funkcionál hotspotként, a Bluetooth pedig 4.1-es és A2DP-s. A beépített A-GPS modul a földi routerek és antennák mellett a GLONASS műholdakat is látja, a pozicionálás csupán pár másodpercet vesz igénybe. Sajnos nemcsak az infra maradt ki, hanem az NFC is, ebben az árkategóriában már legalább az egyik kötelezőnek tekinthető. A microUSB csatlakozó 2.0-s, az OTG-t hírből sem ismeri.

A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye
A Chrome böngésző és a GPS Test program eredménye [+]

Böngészni a Chrome-mal tudunk, ami a Flash-t nem támogatja, és mindössze két igazán jó tulajdonsága van. Az egyik, hogy rendkívül gyors, a másik pedig, hogy szinkronizálhatók a könyvjelzők, előzmények és jelszavak. Nyithatunk inkognitólapot, kérhetünk asztali nézetet, a kétujjas nagyítás is megoldott, sajnos a sortördelés nem, éjszakai mód sincs, így aki bővebb funkcionalitásra vágyik, mindenképpen töltsön le valamilyen másik programot.

Az LG Zero és az LG G4 egymás mellett
Az LG Zero és az LG G4 egymás mellett [+]

Értékelés: LG Zero
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A 2050 mAh akkumulátorból nem az látszik, hogy az LG megerőltette volna magát, a 10 órás beszélgetési idő sem számít átlagon felülinek. A telep egy napos használatot bír ki maximum, körülbelül 3 óra képernyőidővel (néha kicsit több), a MinDig TV tesztet jobban tűrte, 3/4-es fényerőn 5,5 órán át lehetett filmezni egy töltéssel.

Tény, hogy az LG Zero egy teljesen más irány, mint amit eddig a dél-koreai cég képviselt, a fém felé fordulás dicséretes, én már hozzászoktam a bőr hátlappal szerelt G4-hez, de mindkettő prémium, talán tesztalanyunk még inkább az. Hogy ezt miért egy középkategóriás terméknél lépte meg először a vállalat, az jó kérdés, de az új csúcsmodell előfutárának vagy akár a felhasználói visszajelzések elemzésére is tökéletes. A felszereltség viszont lehetett volna jobb, a Snapdragon 410 chipset lassan idejétmúltnak tekinthető, az pedig egyenesen logikátlan lépés, hogy Európába miért a 1,5 GB RAM-mal szerelt változat került. Sok olyan dolog is kimaradt, ami esetleg kiemelte volna a telefont a vetélytársak közül: ilyen például a lézeres autofókusz, az NFC, vagy akár az USB-OTG. Sajnos kamera terén sem nyújt maradandót a mobil, nappal még oké, este már kevésbé, és hát a gyengécske üzemidőről sem szabad megfeledkezni. Ehhez jön még hozzá a hivatalos garanciával értendő 90 ezer forintos ár (szürkeimportos kínálatban már 72 ezer forint körül fellelhető), ami figyelembe véve a leírtakat, finoman szólva sem mondható jó ajánlatnak. Ha a fém külsővel rendelkező telefonokat vesszük, akkor ennyiért már kapható a Zerónál is kecsesebb Samsung Galaxy A5 (2015-ös változat), de ha kicsit kompromisszumképesebbek vagyunk dizájn terén, akkor az Asus Zenfone Max nemcsak hogy olcsóbb, de tudásban is lekörözi az LG újdonságát. A Zero tehát egy nagyon jó készülék, csak megint nem sikerült jól belőni az árát, hiába tetszett, plecsnit nem érdemel, és ennyi pénzért ajánlott sem lehet. Egy jól ütemezett szolgáltatói akció viszont megtolhatja az értékesítést, láttunk már erre rengeteg példát.

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG Zero
 LG Zero Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 142 x 71,8 x 7,4 milliméter
Tömeg 150 gramm
Színvariációk fekete, fehér, szürke, kék
SIM-foglalat nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Kijelzőüveg Corning Gorilla Glass 3
Kijelző / előlap aránya 67,6 százalék
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snadragon 410 (MSM8916)
Processzor típusa 1,2 GHz-es négymagos Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1,5 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850//900/1900/2100 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, LG Backup, QuickMemo+
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, 1/3" szensor, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 8 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2050 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 340 óra
Beszélgetési idő 10 óra (3G)
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, iránytű
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Marshmallow rendszert kap az LG Zero

    Az eredetileg Class néven debütált, középkategóriás készülékre is el fog jutni az Android 6.0, Dél-Koreában már le is lehet tölteni az verziót.

Előzmények

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • Zero néven jön Európába az LG Class

    A dél-koreai vállalat terméke az öreg kontinensre érkezik, ami a fém borítás és a középkategóriás felszereltség mellé kicsit borsos árat kapott.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.

Hirdetés