LG Zero - házi fecske

Hardver, szoftverezettség

Amikor még a Snapdragon 410 chipset piacra került, a középkategóriában nagyon menőnek számított. Ennek azonban már idestova két éve, és azóta már a 415-ös lapka is elérhető. Az LG mégis a régebbi változatot preferálta, ráadásul nem először, a négy darab 1,2 gigahertzen pörgő Cortex-A53 maggal szerelt processzor persze még mindig derekasan helytáll, illetve az Adreno 306 GPU-t sem kell félteni a HD kijelzőtől, de tény, hogy a 1,5 gigabájtnyi rendszermemória az árazást tekintve elég kevésnek mondható (létezik 2 gigabájtos változat: a Class). A 16 gigabájtos adattárolónak és a microSD bővíthetőségnek (maximum 32 gigabájt) azért lehet örülni, és kell is, mert a rendszer több mint 6 gigabájtot elfoglal, az alkalmazásokat feltelepíteni csak a belső tárhelyre lehet. A rezgőmotor nagyon erős, akkor is megérezzük az értesítéseket, ha a telefon a zsebünkben van.

Oldalt található a nanoSIM és a microSD tálcája
Oldalt található a nanoSIM és a microSD tálcája [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG Zero Meizu m2 note Samsung Galaxy On7 Asus Zenfone Max
Rendszerchip Snapdragon 410 MediaTek MT6753 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu Benchmark 6.x 28124 pont ? pont 24790 pont 25252 pont
Vellamo Browser 2116 pont 1903 pont 1582 pont 1709 pont
Vellamo Metal 878 pont 832 pont 958 pont 845 pont
Geekbench 3 (single) 478 pont 562 pont 417 pont 492 pont
Geekbench 3 (multi) 1433 pont 2662 pont 1331 pont 1483 pont
GFXBench Man. onscreen 4,0 fps 4,2 fps 3,9 fps 3,8 fps
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 4,2fps 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 9,7 fps 12 fps 9,3 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,2 fps 12 fps 5,2 fps 5,2 fps

A Snapdragon 410 pont ugyanolyan pontszámot hozott, mint szinte mindig, a telefonok közötti tíz vagy száz pontos eltérés teljesen marginális dolog. Szerencsére az LG nem hibázott az optimalizálás során, így a hardver könnyedén ellátja a rábízott feladatokat: ha a menüben lapozgatunk, megnyitjuk az alkalmazásváltót, akkor egyáltalán nem döccen meg, és akkor sincs komolyabb lassulás, ha esetleg valamilyen komolyabb programba lépünk bele. Ha valaki játszani szeretne a mobilon, nyugodtan megteheti, az egyszerűbb vagy régebbi produktumok akadásmentesen futnak, próbáltam a Real Racing 3-at is, de ott már kevésnek bizonyult a kütyü. A fém ház ellenére melegedés egyáltalán nem tapasztalható.

A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü
A főképernyő (szerkesztőnézete) és a menü [+]

A Zerón az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer fut, méghozzá az LG egyedi felületével. Egyelőre nincs információ arról, hogy mikor, vagy kap-e Marshmallow frissítést az eszköz, de a G4 és a G3 már a legújabb szoftvert futtatja, így nem lenne meglepő, ha a háttérben már dolgoznának a tesztalanyunkra szánt telepítőcsomagon is. Addig ezzel a kiválóan működő nyalókás megoldással kell megelégednünk: a zárolt képernyőn megjelennek az értesítések, a kijelző dupla koppintásra is képes felébredni. A főoldalakon widgetek, gyorsikonok, mappák helyezhetők el, van klasszikus értelemben vett menü, akad legördülő információs függöny, amiben a notifikációkat és a gyorsbeállíások kapcsolóit leljük fel, plusz szabályozhatjuk innen a fény- és hangerőt. Az alul lévő virtuális vezérlőgombok személyre szabhatók, elhelyezkedésük változtatható.

A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő
A tárcsázó és a billentyűzet/SMS-kezelő [+]

A tárcsázóképernyőről prediktíven kereshetünk a névjegyek között, beállíthatunk kedvenc személyeket, bejelölhetjük, hogy csak a telefonszámmal rendelkező kontaktok kerüljenek listázásra. Minden ismerőshöz több adat rendelhető: név, szám, email, cím, csengőhang, megjegyzés stb. Az SMS-ek buborékos formában rendeződnek, kérhető kézbesítési jelentés, amit szöveggel és pipával jelöl a rendszer. A billentyűzeten könnyű gépelni, a fő karakterek mellett a számok is megjelennek, az ékezetes betűk is gyorsan elérhetők. Van fájlkezelő (csak OTG-támogatás nincs), FM-rádió, Evernote jegyzetelő és Feladatok is.

Az információs függöny és az LG Backup Az információs függöny és az LG Backup
Az információs függöny és az LG Backup [+]

Természetesen nem maradt el a Chrome, a YouTube, a Térkép, vagy éppen a Hangouts, és ugyanígy elérhető a dizájnos időjárás (bár az óránkénti lebontás hiányzik), a naptár, az ébresztőóra, a számológép, a zene- illetve a videolejátszó. Extra még a QuickMemo+, amiben nemcsak feljegyzések, hanem ezekkel együtt képek is tárolhatók, valamint az LG Backup, amivel biztonsági mentést készíthetünk a legfontosabb adatokról (média, személyes, alkalmazás, beállítások).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Marshmallow rendszert kap az LG Zero

    Az eredetileg Class néven debütált, középkategóriás készülékre is el fog jutni az Android 6.0, Dél-Koreában már le is lehet tölteni az verziót.

Előzmények

  • LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

    A dél-koreaiak zászlóshajója anyaghasználat és specifikációk terén is túlmutat az eddigi modelleken, legnagyobb érdekességei közé a dupla kijelző és az ujjlenyomat-olvasó tartozik.

  • Zero néven jön Európába az LG Class

    A dél-koreai vállalat terméke az öreg kontinensre érkezik, ami a fém borítás és a középkategóriás felszereltség mellé kicsit borsos árat kapott.

  • LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

    A dél-koreaiak idei csúcsmodelljéhez sajnos egyáltalán nem ér fel kistestvére, sem az 5 hüvelykes kijelző, sem a Snapdragon 410 SoC, és sem az árazás nem üdvözítendő.

Hirdetés