LG X Cam - perspektíva a középmezőnyben

A középkategóriában dupla hátlapi kamerarendszert látni még 2016 legvégén is öröm, viszont a mobil hardveres visszafogottsága sok apró hiányosságot hoz magával.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Túl komoly grafikájú játékokkal nem nagyon lesz kedvünk játszani, ha ezt a mobilt választjuk: sajnos a hardver gyakran megszenved a Full HD felbontással. A rendszerchip beszállítója a MediaTek, de sajnos nem az idei, hanem a tavalyi szériából származó MT6753, ami már egy éve is a belépőszintű nyolcmagos volt a palettán, 1,3 GHz-en ketyegő Cortex-A53 processzora mellé Mali-T720 MP3 grafikai egységet és jelen esetben 2 gigabájt memóriát kapott. Egyszerűbb feladatokra remekül használható, gyorsan betölti a programokat, a böngészőt is kielégítő sebességgel használhatjuk, viszont amint valami komolyabb feladat elé állítanánk, hamar megjelennek a kisebb-nagyobb akadások és drasztikusan növekszenek a betöltési idők. A hirtelen felbukkanó problémák mellé gyakran társul enyhébb melegedés is, de ennek mértéke még akkor sem tűnik zavarónak, ha töltés közben próbálunk játszani. Mondjuk szókeresőt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG X Cam Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor LG X Power
Rendszerchip MediaTek MT6753 Snapdragon 430 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 36072 pont 43173 pont 37679 pont 31991 pont
Vellamo Browser 1792 pont 2565 pont 2838 pont 2477 pont
Vellamo Metal 799 pont 1168 pont 1059 pont 856 pont
Geekbench 4 (single / multi) 562 / 1658 pont 638 / 1884 pont 663 / 1806 pont 554 / 1514 pont
GFXBench Manhattan onscreen 4,8 fps 14 fps 9,1 fps 6,6 fps
GFXBench Manhattan offscreen 4,5 fps 7,1 fps 4,5 fps 3,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 13 fps 26 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 12 fps 16 fps 12 fps 8,5 fps

Természetesen a teljesítmény-tesztek is hozzák a papírformát: ha kevesebb pixelt kéne dolgoztatnia, minden bizonnyal jobban szerepelne, de annak még jobban örültünk volna, ha inkább egy friss hardveres háttér járna hozzá. Mindenesetre ez a kombináció is bőven megfelel a többség igényeinek, az egyszerűbb programok betöltése maximum egy másodperccel marad el az élvonaltól, ami egész addig nem fog feltűnni, amíg egymás mellett nincs a két mobil, ráadásul még a memóriával is jól bánik a mobil, 3-4 alkalmazás között gond nélkül váltogathatunk újratöltések nélkül, ahogy a böngésző sem fogja állandóan frissíteni az oldalakat, mikor ugrálunk a lapok között. A gondok szerencsére csak videózáskor és komolyabb játékok futtatásakor jönnek elő.

Eldönthető, hogy főmenüvel vagy anélkül szimpatikusabb a rendszer Eldönthető, hogy főmenüvel vagy anélkül szimpatikusabb a rendszer
Eldönthető, hogy főmenüvel vagy anélkül szimpatikusabb a rendszer [+]

Az Android 6.0 alapokra épülő UX 5.0 kezelőfelülete egyszerű, átlátható és barátságos, kezdő felhasználókat sem fog megrémíteni a használata, ráadásul még azt is beállíthatjuk, hogy alkalmazásmenüvel vagy anélkül szeretnénk használni a mobilt. Akinek még így is nehezére esne a kezelés, rendelkezésére áll egy még egyszerűbb EasyHome, ahol nagyobb ikonok, betűk és asztalra helyezett névjegyek segítik a kezelést. A kijelző alsó sávját elfoglaló gombok viszont mindenképpen jelen lesznek, megadhatjuk, hogy ha épp nem tud átlátszó lenni a háttér, akkor fekete vagy fehér legyen, illetve variálhatunk az elrendezéssel is, a jól megszokott vissza, home és alkalmazásváltó funkciókon kívül erre a sávra pakolhatjuk az értesítési felület azonnali lehúzását, a Rögzítés +-t és a QSlide-ot is. Előbbi segítségével összefirkált képernyőfotókat készíthetünk, utóbbi pedig egy egyszerű ablakos mód, amivel könnyedén nyithatunk a böngészőre egy számológépet vagy egy tárcsázót.

A QSlide nevű ablakos mód gyakran lehet hasznos A QSlide nevű ablakos mód gyakran lehet hasznos
A QSlide nevű ablakos mód gyakran lehet hasznos [+]

Változtathatjuk a rácsméretet, vagy 4 x 4-es, 4 x 5-ös és 5 x 5-ös a kiosztás, elrejthetünk fölösleges alkalmazásokat, és még témákat is tölthetünk le az LG SmartWorld virtuális boltból, a legtöbbért szerencsére nem kell fizetni, viszont a minőség is ingadozó. Több olyan menüponttal találkozunk, amikkel más gyártók termékei esetén nem sűrűn, ilyen például az utoljára törölt alkalmazások listája, ahova minden szoftvert összegyűjt a mobil, amit a közelmúltban töröltünk le. 24 óra után véglegesen törli az elemeket, de addig bármikor visszatelepíthetjük ezeket. Természetesen azonnali törlést is végrehajthatunk innen, ha biztosan hallani sem akarunk többet az adott szoftverről.

Gépelni is kényelmesen lehet az 5,2 hüvelykes kijelzőn Gépelni is kényelmesen lehet az 5,2 hüvelykes kijelzőn
Gépelni is kényelmesen lehet az 5,2 hüvelykes kijelzőn [+]

A szokásos LG szoftverek közé tartozik a Backup, amivel a telefon szinte teljes tartalmát lementhetjük és továbbvihetjük, a háttérképeinktől elkezdve a személyes beállításokon át a fájlokig, majd ezeket azonnal tovább is küldetjük vezeték nélkül, SD-másolással vagy OTG-kábellel, ez utóbbi ennél az eszköznél nem fog működni, hardveres támogatás híján. Felvehetjük a kapcsolatot a cég embereivel a RemoteCall Service-t használva, de az Energiatakarékosság és az Akkumulátor használata menüpontokat valószínűleg ennél jóval gyakrabban vesszük majd elő, ha átlag feletti üzemidőt szeretnénk elérni.

A nyers teljesítménnyel főleg komolyabb grafikai igénybevételkor lehet gondunk A nyers teljesítménnyel főleg komolyabb grafikai igénybevételkor lehet gondunk
A nyers teljesítménnyel főleg komolyabb grafikai igénybevételkor lehet gondunk [+]

A Google-szoftvercsomag megléte természetesen nem lehet kérdés, kellemes meglepetés, hogy a gyárilag telepített Drive-hoz 2 évig ajándék 100 gigabájt felhőtárhelyet kapunk az ingyenes kvótán felül. Az extraként jelenlévő alkalmazások (Facebook, Evernote, Instagram) pedig jó eséllyel kerülnek valódi használatra, egyébként pedig bármikor törölhetők. Ezúttal is korrekt lett a szoftveres háttér, ha a hardver korlátain belül maradunk, nem lehet panasz a rendszerre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Tesla Smartphone 6.1 - nem talál fel semmit

    Természetesen nem az amerikai vállalat hírnevén szeretne felkapaszkodni a Tesla Smartphone, a név a szerb feltaláló előtti tiszteletadást fejezi ki. A telefon mellesleg egy átlagos alsó-középkategóriás.

Előzmények

  • MWC 2016: Kezünkben az LG X-aktái

    Sikerült lencsevégre kapnunk az X screent és az X camet, előbbi a dupla kijelző, utóbbi pedig a dupla kamera miatt érdekes.

  • Érkezik az LG X terméksorozata

    Immár hivatalos, hogy a dél-koreai gyártó egy új modellcsaláddal is készül az MWC-re, aminek két új tagja a középkategóriát frissítenék fel.