LG X Cam - perspektíva a középmezőnyben

A középkategóriában dupla hátlapi kamerarendszert látni még 2016 legvégén is öröm, viszont a mobil hardveres visszafogottsága sok apró hiányosságot hoz magával.

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

Sokan gondolják úgy, hogy a remek ár/érték arányú, sok tudást kevés pénzért ígérő, és nem ritkán teljesítő kínai telefonok elterjedése értelmetlenné teszi a tradicionális gyártók próbálkozását a középkategóriában, és bár a legtöbb cégnél tényleg komoly agyalások lehetnek azzal kapcsolatban, hogy mit lehet ezekre lépni, a dél-koreaiak egyáltalán nem taktikáznak rosszul. Az LG például az X-sorozattal akarja megmutatni, hogy ha már egy középkategóriás telefon nem lehet mindenben előkelő, akkor bizonyos szempontokból legyen igazán jó: akinek a V10-féle másodlagos kijelző tetszik, az megnézheti olcsóbban az X Screent, aki igazán hosszú üzemidőre vágyik, az az X Powerrel lesz boldog, aki pedig a G5-ből ismert dupla kamerás rendszert részesíti előnyben, annak itt van féláron az X Cam.

Megérkezett tesztasztalunkra az LG dupla kamerás középkategóriása, az X Cam
Megérkezett tesztasztalunkra az LG dupla kamerás középkategóriása, az X Cam [+]

Régebben is láttunk már dupla hátlapi kamerát az LG-nél, de az Optimus 3D esetén kizárólag a térhatás miatt jelent meg ez a technológia, aztán hamar el is tűnt. Körülbelül két éve röppentek fel az első elméletek azzal kapcsolatban, hogy ismét a dupla hátlapi fényképezővel szerelt mobiloké lehet a jövő, de nem a térhatás, hanem a változtatható látószög, illetve adott esetben a képminőség javítása miatt. Idén tényleg elkezdték hódításukat ezek a kütyük, a Huawei elsődlegesen az RGB-szűrőből adódó fényveszteséget akarta orvosolni a technológiával, az LG, az Apple és számos egyéb gyártó viszont inkább eltérő gyújtótávolságú kamerákkal próbálja különlegessé tenni a mobilos képalkotást. Természetesen tesztünk alanya is ez utóbbi csoportba tartozik, egy hagyományos és egy széles látószögű optika dolgozik rajta felváltva, részletek néhány oldallal később.

Néhány sornyi képpont a virtuális gomboké
Néhány sornyi képpont a virtuális gomboké [+]

Az gyártó hivatalos képviseletétől szerkesztőségünkbe érkezett kütyü ezen az érdekességen kívül teljesen hagyományos, kategóriájából egyedül a Full HD felbontású kijelzője emeli ki, egyébként egy jól használható, remekül összerakott, de már érzésre sem drága mobil, amiért a 70 ezer forint körüli ára már kicsomagolás után is enyhén túlzónak tűnik. Sebaj, az egyik szolgáltató kínálatában már elérhető, előfizetéses konstrukcióban nyilvánvalóan barátságosabb árcímék vannak rajta.

Ígéretekből nincs hiány
Ígéretekből nincs hiány [+]

A legtöbb helyen kizárólag szürke színben megvehető mobilhoz fehér tartozékok járnak, egész pontosan egy microUSB kábel, egy hagyományos töltőfej, egy SIM-tű és egy earbud kialakítású, felvevőgombos headset, minden mást külön kell beszereznünk hozzá. A 118 grammos, kimondottan légies mobilról könnyen feltételezhetjük, hogy kicsomagolás után még nincs benne az akkumulátor, ám ha megnyomjuk a bekapcsológombot, rájövünk, hogy menetkészen ennyire könnyű az egész: a dupla kamera megvan, de a cserélhető telep maradt a G5 privilégiuma.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • Tesla Smartphone 6.1 - nem talál fel semmit

    Természetesen nem az amerikai vállalat hírnevén szeretne felkapaszkodni a Tesla Smartphone, a név a szerb feltaláló előtti tiszteletadást fejezi ki. A telefon mellesleg egy átlagos alsó-középkategóriás.

Előzmények

  • MWC 2016: Kezünkben az LG X-aktái

    Sikerült lencsevégre kapnunk az X screent és az X camet, előbbi a dupla kijelző, utóbbi pedig a dupla kamera miatt érdekes.

  • Érkezik az LG X terméksorozata

    Immár hivatalos, hogy a dél-koreai gyártó egy új modellcsaláddal is készül az MWC-re, aminek két új tagja a középkategóriát frissítenék fel.

Hirdetés