Hirdetés
Kamera, video, audio
Túl sok információt nem adott az LG az X Cam hátlapjára került dupla kamerás technológia hátteréről, az viszont ránézésre is egyértelmű, hogy két darab, eltérő gyújtótávolságú rendszer dolgozik rajta, a normál, 75 fokos látószögű rendszer 13 megapixeles képérzékelőt kapott, a 120 fokos, széles látószögű optikához pedig 5 megaixeles érzékelő tartozik. Mindkét szenzor 4:3-as képarányú, az f/2,0 fényérték átlagos, fókuszsegédről, optikai képstabilizátorról és egyéb különlegességekről pedig szintén nem beszélhetünk. A két kamera között a szoftverben válthatunk fotó készítése előtt vagy akár videózás közben, annak megfelelően, hogy épp melyikre van szükségünk. A szimpla vakunak erős (közeli fotókhoz már-már túlzó), de kissé hideg fénye van, így a vakus képek nem mindig színhelyesek, zseblámpaként használva viszont biztosan megfelelőnek fogjuk találni.
A hátlap ékessége a dupla kamerarendszer, de mit tud a gyakorlatban? [+]
Az LG-féle kameraszoftver sajnos szintén csonkításra került, mielőtt a mobilra tették, legfőképpen a manuális képmód hiányzik, camera 2 api híján teljesen elesünk attól a lehetőségtől, hogy záridőt, érzékenységet vagy manuális fókuszt, még az expozíció-korrekciót változtassunk. Aki viszont ezeket a szavakat nem is hallotta még, annak minden bizonnyal megfelelő lesz a kamera, hiszen automatikus módban jóval megbízhatóbb és barátságosabb, mint sok, adott esetben jobban felszerelt társa. A beállítási lehetőségek között segédrácsot, hangvezérlés, időzítőt, effekteket, képarányt és videós felbontást találunk, illetve természetesen válthatunk a két kamera között. Az érintésre fókuszálás természetesen működik, még ha éjszaka és nagyon közelre nehezen is.
Nincs sok kézi opció a kamerán belül, egy-két kerettel viszont feldobhatjuk az elkészült alkotásokat [+]
A tesztfotók fájlneveiben w utótaggal jelöltük a nagy látószöggel készült fotókat. Nem érdemes G5-szintű teljesítményt várni a hátlapi egységektől, főleg az 5 megapixeles, nagy látószögű kamera képe nagyon zajos, borzasztóan erős utólagos élesítéssel, a széleken gyenge részletességgel, harmatos dinamikatartománnyal. A 13 megapixeles főkamera egy szinttel feljebb van, megjelennek a részletek, értékelhető lesz a vonalélesség, és még sötétben is készülhetnek használható fotók, de kicsi dinamikát még el lehetne képzelni ezekhez a fotókhoz, és a manuális módok hiánya is ordít egy-két képről. A 8 megapixeles szelfikamera képe ide kattintva tekinthető meg, az 1080p videofelvétel minőségéről ide (nappali) és ide (éjszakai) klikkelve lehet meggyőződni.
A zenei oldal szoftveres részére nem lehet panasz: a gyári zenelejátszó természetesen a szokásos módon rendezi a háttértáron lévő dalokat, és nem csak egyéni lejátszási listákat hozhatunk létre, hanem akár kikerestethetjük vele az adott szám videoklipjét is a YouTube-ról. A hangszínszabályzó főleg az előre összeállított sémák alapján dolgozik, de van benne egyéni opció, illetve hangmagasság és sebességállítás is. Nem maradt ki az RDS-képes FM-rádió sem, használatához persze használni kell vezetékes fülhallgatót, ami antennaként szolgál.
Kézi equalizer is akad a lejátszóban [+]
Hardveres szempontból már nincs minden rendben, a zenehallgatásra gyakorlatilag alkalmatlan fülhallgatót persze könnyedén le lehet cserélni, viszont túl komoly zenei minőségre így sem kell számítani, a gyenge minőségű erősítő már egy közepes feladattal is nehezen birkózik meg: hamar megjelenik az alapzaj, gyenge a dinamika, és egyáltalán nem energikus az összkép, tulajdonképpen együtt lehet vele élni, a beépített hangszóró viszont igazi büntetés. A mély tartományt és az apró zenei részleteket kompletten ignorálja, eleve harmatos teljesítménye pedig még tovább zuhan, ha egy asztalra helyezve leárnyékolja saját magát.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!