LG Velvet (4G) - megelőzte a híre

Bársonyba temeti az LG a G-szériát, az új sorozat első terméke nagyon megnyerő külsőt és korrekt középkategóriás csomagot kapott.

Kamera, multimédia

Három kamerát lehet látni a hátlapon, de mivel ebből az egyik egy öt megapixeles, kizárólag mélységadatokat feldolgozó kamera, így gyakorlatilag ezt a rendszert nevezhetjük egy dupla kamerának, pontosan ugyanazzal a normál és ultraszéles felosztással, amivel a gyártó a G5 bemutastásakor elsők közt lovagolta meg a többkamerás trendeket, bő négy éve. A Velvet esetén 48 megapixeles, de persze optimálisan 4-1-es pixel binninggel 12 megapixeles fotókat készítő quad-Bayer – a szenzor beszállítója ezúttal a Samsung, aki egyébként TetraCell fantázianévvel emlegeti a technológiát – fő érzékelőről beszélhetünk, amihez f/1,8-as apertúrájú optikát és PD-autofókuszt társítunk a specifikációs listán, de az optikai képstabilizálást sajnos a hiányzókhoz kell írnunk. A 8 megapixeles, ultraszéles kamera esetén 120 fokos látószögről beszélhetünk az f/2,2-es fényértékű lencsén át, de ebből még az autofókusz is kimaradt.


[+]


[+]

Meglehetősen egyszerű és könnyen használható a szoftveres oldal, alapértelmezetten mindig a hagyományos fotózási módban vagyunk, fektetett mobil esetén fel-le csúsztatással váltunk a fő módok (videó, time-lapse, portré, manuális fotó, egyebek) között, balra vagy jobbra csúsztatva váltunk a hátlapi és a szelfi módok között, a látószöget jelző fát megérintve ugrálunk a két hátlapi kamera között, kétujjas nagyítással pedig kézzel variálhatjuk a kompozíciót. A szokásos vakuállítás, időzítő és féltucat színszűrő nagyon gyorsan elérhető, az HDR alapértelmezetten automatikus, van jelenetfelismerés, tehát az algoritmus igyekszik mindent megtenni, hogy a lehetőségekhez jó fotó szülessen. Bele lehet persze kézzel is nyúlni az állóképekbe, záridőt, érzékenységet, expozíció-korrekciót, fehéregyensúlyt és fókusztávolságot lőhetünk be igény szerint, mindezt pedig akár DNG kiterjesztésű RAW-ként is elmenthetjük.

Főkamera, 12 megapixel

A főkamera képei nagyjából a felső-középkategóriában elvárt szintet hozzák, kiemelkedőt semmilyen szempont nem nyújt az egység, de a kötelező szintet éjjel-nappal tudja hozni 12 megapixelen. A feldolgozó inkább benne hagy némi zajt a végeredményben, cserébe az adottságokból kihozza az elérhető részletességet, a színek jók, a kontraszt és a dinamikatartomány rendben van. Az automatikus HDR rengeteget dolgozott, a jelenetfelismerést azonban igyekeztünk kikapcsolva tartani, mivel kissé túlszaturált végeredmények születnek vele, de csak afféle nagyon szoftveres módon. Éjszaka a sárgás fények kissé meg tudják zavarni az algoritmust, enyhe zöldes-kékes torzulás tud beállni a fehéregyensúlyban, a zaj mennyisége kissé megnő, a várható részletesség lecsökken.

Hirdetés

Főkamera, 12 és 48 megapixel

Sokáig dolgozza fel a készülék és a negyedakkora párjaiknál érdemben nem jobbak, de alapvetően korrektek a fotók 48 megapixelen is, minimálisan érezni csak gyengébbnek a dinamikát és a szaturációt, ha a natív felbontást használjuk.

Nagylátó, 8 megapixel

Fixfókusszal villámgyorsan készülnek a nagylátós képek, ám a minőség már korántsem annyira kiegyensúlyozott ebben az esetben. Ezeken a fotókon erőteljesen feltűnik a lencseszéli torzítás, kevés a részlet, harmatosabb a vonalélesség és gyakran feltűnik a kromatikus aberráció. Nappal mindenesetre aránylag jók tudnak lenni a végeredmények, éjszaka tűnik inkább fel a végtelen mennyiségű zaj, és a lencsét minduntalan összezavaró mesterséges fények furcsa játéka, külön érdemes ezt megfigyelni az Országház esetén. Mutatunk párat (1, 2) a 16 megapixeles szelfikből is.

[+]

A Velvet esetén nincs olyan manuális videómód, mint például a V60 ThinQ esetén, de nem ez az egyetlen kompromisszum, amit meg kell kötni a mozgóképekkel, hiszen bár Full HD-ben a főkamerával és a ngylátóval is videózhatunk, felvétel közben már nem lehet váltani a kamerák közt, kizárólag a digitális zoom vehető igénybe. 1080p-ben 30 és 60 fps is elérhető, 4K-ban viszont fix lesz a 30. Van elektronikus stabilizálás, time-lapse, lassítás, és ASMR-mód is, ám ezzel nagyjából a beállítási lehetőségek végére is érünk.

Főkamerás képben az LG egyáltalán nem vall szégyent, kevés a zaj, éles a felvétel, még a mozgás is egész kellemes, de persze az optikai stabilizálált képektől bőven elmarad, és lehetne jobb a sztereó hangminősége is.

A nagylátószög sajnos itt sem hoz többet, mint az állóképeknél, sőt, sajnos egészen gyenge minőségű felvételek készülnek, főleg éjszaka. Videolejátszás kapcsán DRM-probléma nem merül fel, hiszen megvan a Widevine L1-es védettség, az Amazon Prime akár HDR-ben is tud lejátszani, viszont a Netflix tökéletes kompatibilitására még várni kell, egyelőre csak a gyengébb minőség játszik.

[+]

A Velvet multimédiás hangszórója a legtöbb gyártó által bevett, egyszerű módon sztereó, ami azt jelenti, hogy van egy kimondottan multimédiás hangszóró alul, erélyes megszólalással, és emellett a fenti beszédhangszóró tudja kiadni a másik csatornát, ez nyilván jóval gyengébb erővel tud megszólalni. A kihangosított élmény mindenesetre abszolút helytálló volt, egyébként pedig örülhetünk a 3,5 milliméteres jack csatlakozónak, viszont a legendásan jó fülhallgatóra menő minőség ezúttal nem mondható el, a Quad DAC ugyanis kimaradt a Velvetből. Divattelefon, talán kevésbé azokat a rétegeket szólítja meg, akik kifejezetten ezt keresik, nyilván a vezetékes zenehallgatás is egyre kevésbé kurrens a mai okostelefonozásban, mindenesetre mi rengeteg olyan felhasználóról tudunk, akik pont a Quad DAC miatt voltak éveken át hűségesek a márkához. Végső mentsvárnak persze még ott van a V60 ThinQ.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Jöhet a 4G-s LG Velvet

    8-as szériás, de nem a legfrissebb Snapdragon rendszerchip mellett 20%-kal kedvezőbb árra számíthatunk az 5G-s változathoz képest úgy, hogy minden más változatlan marad.

  • Működés közben látható az LG Velvet

    Tényleg semmilyen titok nem marad a május 15-ei premierig, most már a teljes specifikáció és számos kép is érkezik

  • Május 15-től kapható az LG Velvet

    Ismét a gyártó publikált a csúcsategóriás újdonságról, ami nagy hangsúlyt fektet az audio-oldalra és többféle érdekes kiegészítővel együtt érkezik.

Hirdetés