LG V50 ThinQ Dual Screen - az 5G ára

Az LG első Dual Screen képes készüléke nem sokat ad hozzá a G8X felhasználói élményéhez, viszont van benne 5G.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációt még lehetne fokozni, de közel kimaxolták a lehetőségeket, csak infra, ANT+ támogatás és FM-rádió nincs. Cserébe van NSA 5G modem a Cat.19-es, maximum 1,2 Gbps LTE sebesség mellett 4x4 MIMO antennakonfigurációval. A hibrid SIM tálca két nanoSIM-et vagy a másodlagos helyén egy microSD-t fogad be, a hangminőség pedig példás, még úgy is, hogy a másodlagos kijelzőre nem jutott beszédhangszóró, csak egy lyuk a készüléken lévőnek. A mikrofont és a másodlagos zajszűrőt meg nem zárja a tok. Tartani viszont hosszabb távon picit kényelmetlen a készüléket, mert önmagában is nehéz, nemhogy tokkal.

Az 5G megjelölés alig észrevehető, de ott van.
Az 5G megjelölés alig észrevehető, de ott van. [+]

Van NFC, a 802.11 WiFi a/b/g/n/ac és ax szabványon, a 2,4 és az 5 GHz-es sáv integrálásával kapcsolódik, van HotSpot, Direct, DLNA, a 3.1-es Type-C USB OTG és MTP képes, az 5.0-s Bluetooth pedig ismeri az A2DP, aptx HD és LE protokollt. Navigálni a GPS rendszerén kívül a GLONASS és BeiDou adatai alapján is lehet a földi hálózatok információival kiegészítve, ehhez nem hiányzik az iránytű, illetve van fény- és közelségérzékelő, giroszenzor, gyorsulásmérő, hangszenzor és nyomásérzékelő.


[+]

A 4000 mAh-s akkumulátor itt is tölthető vezetékmentesen 10 wattos teljesítménnyel Qi szabványon, a vezetékes gyorstöltés viszont csak a Quick Charge 3.0-nak megfelelő 18 watton működik, de a V50 esetében nem kell az adapterrel mütyürkézni dupla kijelzős használat esetén sem; a Type-C csatlakozó (és a 3,5 milliméteres jack is) szabad marad. Az üzemidő egészen kiemelkedő, csak videózni 25 órát fogunk tudni egy kijelzővel, de böngészni és filmet nézni egyszerre is legalább 8 órát, ami azért egy komplett műszak. Ha pedig bővelkedünk a zaccal, a vezetékes töltésmegosztás is opció.

Értékelés: LG V50 ThinQ
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG V50 kifejezetten érdekes eszköz a Dual Screen kiegészítővel, ami ugyan közel sem létszükséglet, de pont annyi tényleg praktikus felhasználási területe van, ami megalapozza a létjogosultságát. Tekintve, hogy a V50 ThinQ kizárólag a másodlagos kijelzőt tartalmazó tokkal együtt érhető el, a készüléket önmagában nem feltétlenül érdemes nagyon méltatni, bár a kiemelkedő videós képességeket, a kiváló üzemidőt és az 5G hálózati kompatibilitást érdemes kiemelni 300 ezer pénzért. Ahogy sajnos a kevésbé jó betekintési szögekkel rendelkező paneleket is. Az egyik lilul (főképernyő), a másik zöldül, és már pont zavaró mértékben. A hétköznapi felhasználás során viszont nem biztos, hogy annyit hozzátesznek a dupla kijelzős funkciók az élményhez, mint a tok a készülék tömegéhez (összesen 304 gramm) és kiterjedéséhez (nagy). A néha előforduló látenciát viszont biztos, hogy nem a hardver elégtelensége okozza, hanem a rendhagyó megjelenítés és a felület optimalizálása. Ha már kétkijelzős műfajban gondolkodunk, a G8X ötvenezerrel olcsóbb, frissebb és jobban átgondolt a felhasználói felület, viszont a kevésbé hatékony, kijelzőbe épített ujjlenyomat-olvasót sajnos nem válthatjuk ki az V50-ben kiválóan működő arcazonosítással, mert az nincs benne; és egy kamera mínusszal is számolni kell. Ha a V50-nel találkoztunk volna először, nem mondtuk volna, hogy fujjnemtetszik, mert érdekes és lehetőségekben bővelkedő koncepció, de szemmel láthatóan megy ez jobban is az LG-nek, úgy hívják, G8X.

AliceWake

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés