LG Optimus 4X HD - méltó kihívó

Szoftverek

A gyártó az alap szoftverekbe is belelenyúlt, a felületek átrajzolása mellett gyakran a funkcionalitás is növekedett. A hívásnaplót, a tárcsázót és a telefonkönyvet egyetlen alkalmazás alól is elérhetjük, a névjegyek mellé szokás szerint képet, egyedi csengőhangot és rengeteg extra adatot rendelhetünk. A partnerlista tartalmát szinkronizálhatjuk Facebook-, Google-, Twitter- és Exchange-alapon, csoportokba sorolhatjuk őket és kedvenceket is kijelölhetünk. Telefonálás közben nem volt panaszunk a hangminőségre, mindkét oldalon tiszta és érthető volt a beszéd. A naptár jól használható, a tartalmat a Google- és Exchange-szolgáltatásokon keresztül lehet szinkronizálni; sajnos a Facebook-eseményeket nem húzza be a rendszer. Jópofa, hogy a naptár felülete két panelre van osztva, a felsőben a hónap napjait és a hozzájuk tartozó eseményeket láthatjuk, alul pedig napi vagy heti bontásban olvashatjuk a bejegyzéseket. Az egyes paneleket át lehet méretezni, így akár el is tüntethetjük a nem használt fület.

LG Optimus 4X HD LG Optimus 4X HD

A böngésző hozza a szintet, nagyjából mindent megkapunk, amit manapság elvár az ember egy csúcskategóriás okostelefontól. Alapértelmezett esetben nincs Flash, de a Play Store-ból lehúzva az ilyen típusú tartalmakat is hiba nélkül megjeleníti az alkalmazás. Egyszerre több oldalt tarthatunk nyitva (szám szerint maximum tizenkettőt), kereshetünk a lap tartalmában, az alapbeállítástól függetlenül változtathatunk a fényerőn, illetve könyvjelzőket is kezelhetünk. Elérhető továbbá a teljes képernyős böngészés, ekkor a felső címsávot csak az adott oldal tetejére görgetve láthatjuk, alulról pedig bármikor előhúzható a vezérlősáv. Jópofa továbbá, hogy a weblapokat el is menthetjük, így később internetkapcsolat nélkül is olvashatjuk őket. Az auto fit opció bepipálása után a bekezdéseket az aktuális szélességnek megfelelően tördeli a szoftver, ám ez sajnos nem mindig működik helyesen, maximális méret esetén néha elfelejti ezt megtenni.

LG Optimus 4X HD LG Optimus 4X HD

Az alap szoftverek mellé egy rakás extra alkalmazást is kapunk. Az Alkalmazáskezelő a telepített programok eltávolítására és helyigényének monitorozására szolgál, a Feladatkezelővel pedig a programok által használt memória mennyisége és a processzor kihasználtsága vizsgálható, a szoftvereket természetesen be is lehet zárni. A Backup biztonsági mentés készítésére és visszaállításra használható, a beépített ütemező szolgáltatással pedig előre időzített, automatikus mentést is végrehajthatunk. A Diktafon hangokat rögzít, a Jegyzet egy noteszalkalmazást takar, az LG Tag+ a gyártó saját NFC-kezelőjét testesíti meg.

LG Optimus 4X HD LG Optimus 4X HD

A Média kezdőlap a multimédiás tartalmakat (videók, zenék és képek) jeleníti meg egy esztétikus felületen, az alkalmazás elsősorban HDMI- vagy DLNA-alapú kommunikáció esetén jöhet jól. A Pénzügy tőzsdeinformációkat jelenít meg, a teljes verziós Polaris Office az ügyeletes irodaszoftver szerepét tölti be, természetesen Microsoft Office kompatibilitással megtoldva. A RemoteCall a gyártó távoli elérésre alapozó szervizszoftvere, a SmartShare egy DLNA-kliens, a SmartWorld az LG saját alkalmazásboltja, amely sajnos Magyarországon nem elérhető. A Szoftverfrissítés rendszerfrissítések után kutat, az Időjárás pedig a Yahoo! szolgáltatását használva jeleníti meg az aktuális adatokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények