Google Nexus 4 - a zselés álmok netovábbja

Külső

Ízlésről értelmetlen dolog vitatkozni, de abban a jelek szerint sok ember egyetért, hogy a Nexus 4 gyönyörűre sikerült. Esetében helytálló is lehet a készülék nevéből a luxus szóra asszociálni, az elölről-hátulról üveggel borított készülékház ugyanis valóban prémium érzést kelt. Sajnos egyre több hír kering az interneten a könnyen megrepedő hátlapról is, de efféle pletykák ugye a hasonló elven felépített iPhone-ok kapcsán is keringtek, de a gyakorlat ott nem igazolta azt a pár szerencsétlenül járt felhasználót, akik összetört készülékükről közzétették a képeket. Az összeszerelés minősége szerencsére kiváló, hiába nyomkodjuk, nem fog ijesztő hangokat kiadni magából a kütyü. A kijelző mérete miatt a külső is a mai óriástelenokhoz hasonló, dimenziókban 133,9 x 68,7 x 9,1 milliméter, a tömege pedig 139 gramm.

LG Nexus 4
[+]

Az előlap gyönyörű. A vezérlőgomb-mentes vékony fekete keret és a hajlított Gorilla Glass 2 egyszerűen olyan impozánssá teszi a Nexus 4-et, amit azért sok dizájner megirigyelhetne. Magának a keretnek az egységességét is csupán három dolog miatt áldozták fel, ezek pedig a felül található beszédhangszóró és az előlapi kamera, valamint az alsó részen található információs LED fény, mely érdekes módon ritkábban villog, mint amit más gyártóknál megszokhattunk, plusz az elhelyezése is eltér a megszokottól. Ugyan nincsenek fizikai, vagy érintésérzékeny gombok a telefon külsején, a kezelés nem változott, csak a szoftveres gombok a 4,7 hüvelykes képátlójú kijelző alján jelennek meg. A megjelenítő egyébként a manapság talán legszebbnek számító True HD IPS technológiával készült, felbontása pedig 768 x 1280 képpont, így az inchenkénti 320 pixel is garantálja számunkra a éles képet. Fényereje átlag feletti, napfényben gond nélkül olvasható, betekintési szöge pedig közel száznyolcvan fokos. A színhűséggel nincs gond, azonban a megjelenített kép enyhén fátyolosnak tűnik. Az elődmodell Samsung Galaxy Nexus színei egyébként jóval élénkebbek voltak (a Super AMOLED technológia miatt), de a képminőségben összességében ettől függetlenül előrelépésről beszélhetünk, hiszen az ott sokak által kritizált pentile helyett itt RGB mátrixszal van dolgunk. A megjelenítő kapcsán fontos elmondani, hogy az előlapi üveg szélei kicsit le vannak csapva, ami a széltől szélig történő swipe gesztusokat ha lehet, a megszokottnál kényelmesebbé teszi.

LG Nexus 4
[+]

A masina szélén körbefutó fém keret még szemrevalóbbá teszi a Nexus 4-et, ám az igazán okos megoldást magában az oldalak anyagában fedezhetjük fel, hiszen a műanyagon valamiféle gumis felület is helyet kapott, így szinte tökéletesen biztosan tudjuk fogni a telefont, nem kell attól félni, hogy véletlenül kicsúszik a kezünkből. A jobboldalon ennek megfelelően mindössze a bekapcsológomb (ez szükséges a képernyő feloldásához is) kapott helyet, de baloldalon is csupán a hangerőállító billentyűk és a microSIM helye található; ez utóbbi tálcás kialakítású, a kártya eltávolításához szükségünk lesz egy tűre, amiből ugye tartozékként is kapunk egyet. Felül férünk hozzá a 3,5 milliméteres jack csatlakozóhoz, alul pedig a microUSB és a készülék szétszedéséhez szükséges két csavar helyezkedik el.

LG Nexus 4
[+]

A hátlap elméletben lecsavarozható, egyszerű lepattintással nem távolítható el, az akkumulátor pedig sajnos nem cserélhető, hiszen ragasztó (vagy forrasztás) is védi. A borítás üvegből készült, így hűvösen elegáns érzést kelt a felhasználóban. A hátlap felületén egyébként halványan csillogó kockák találhatók, a textúra az érkező fénymennyiség fényében folyamatosan változik; én ezt a megoldást kissé nőiesnek találom, de az általam megkérdezettek többsége pozitívan nyilatkozott róla. A látványos felületen a kamera szinte el van rejtve a szemek elől, a villanófény viszont kimondottan ki lett emelve a fémes színű keretének köszönhetően. Feliratokból akad egy kevés a hátsó fertályon is, a méretes Nexus mellett egy kisebb LG logó is került erre a részre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Android 4.2 bemutató

    Felhasználói fiókokkal, képernyőkímélővel, új kamerafunkciókkal és zárolt képernyőre pakolható minialkalmazásokkal támad a legújabb robot.

  • Négymagos okostelefonok viadala

    Ringbe szállnak az idei nagyágyúk, a négymagos processzor és a HD felbontású kijelző alapfelszereltségnek számít a mezőnyben.

  • Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

    A legújabb Android referenciagépet az Asus gyártja, a készülék Tegra 3 lapkakészlettel, IPS kijelzővel és Jelly Beannel érkezik.

Hirdetés