Lenovo Vibe K5 Plus - telepcsere fémcsomagolásban

Átlagos méretekkel, ám különleges tulajdonságokkal száll harcba a K5 Plus: sztereó hangszórópárt és lepattintható fém hátlapot kínál.

Kamerák, multimédia

A Vibe K5 Plus előlapjára 5, a hátlapjára pedig 13 megapixeles OmniVision kamera került. Az utóbbi autofókuszt és közepes fényerejű ledes villanót is kapott. Azt leszámítva, hogy a kameraszoftver rendszeresen „a galéria sajnos leállít” üzenettel indított, megfelelően használható volt. Az élőképen közepes sebességgel működik az érintőfókusz, bár makróknál nem mindig pontosan. A képernyő szélein érhetők el a beállítások, a módok (panoráma és effektek), a vakufunkciók, a galéria, a kameraváltó, a HDR, az exponáló és a videofelvevő. Kézi beállítások közül az érzékenység (ISO100-1600), a mérési mód és a fehéregyensúly variálható. Elérhető még pár környezeti séma, illetve a képfeldolgozás során adagolt élesítés, a telítettség és a kontraszt mértékei is variálható.


[+]

Nappal átlagos minőségű fotók készíthetők közepes vonalélességgel és dinamikatartománnyal, illetve megbízható fehéregyensúllyal. A széleknél már kiszúrható némi lencsetorzítás és kromatikus aberrációra emlékeztető nyomok. Némi színes zaj és túlélesítés is felfedezhető, ám elfogadható határokon belül. Nagy kontrasztkülönbség esetében jól jönne a HDR, csahogy sok esetben fakók az eredmények, a fodrozódó felhők például szürke masszává változnak. Közelképek egész jó minőségben lőhetők, csak nem mindig oda fókuszál a K5 Plus, ahova bökünk. Este jóval kevesebb albumfotó fog születni, komoly ugyanis a részletveszteség, sok a képzaj (részben a túlélesítés következtében), és rendre túl sötétek a fotók. Videofelvételt legfeljebb 1080p-ben lehet lőni, a recézett éleket elnézve viszont inkább tűnik a dolog jobbfajta, felskálázott 720p-nek. A hangminőség rendben van, csak kissé csendesen rögzít a K5 Plus, egy példa.


[+]

A Zene nevű app előadók, albumok, dalok és listák szerint rendszerezi a helyben tárolt állományokat. Ha elérhető dalszöveg, az lejátszáskor megjelenik. A hangszínszabályzó funkciók a Dolby Atmos szoftverrel finomhangolhatók, itt több séma is elérhető (film, zene, játék, hang és két testreszabható). FM-rádió is akad, amely füles csatlakoztatásával bírható működésre, bár aligha a dobozban mellékelt, hagyományos kialakítású lesz az, mert nem hoz komoly zeneélményt. A fejhallgatóra menő hangminőség egyébként rendben van, a hangkép kiegyensúlyozott és zaj vagy komolyabb áthallás sem jellemző. A videolejátszó a feliratokat leszámítva minden formátummal és kódolással megbirkózik 1080p-ig, 4K-s tesztfájlunk már túl nagy falat volt. A lejátszó egyik oldalán csúsztatva az ujjat a hangerő, a másikon a fényerő szabályozható.


[+]

A Vibe K5 Plus legegyedibb tulajdonsága kétségtelenül a hátlapi sztereó hangszóró. Azért is egyedi, mivel álló helyzetre lett kitalálva, azaz, ha az ember megszokott módon tartja a kezében a mobilt, balról valóban a bal hangcsatorna, jobbról pedig a sztereó hangok másik fele áramlik a füleire. Ez eddig oké, ám bármely videoklip vagy film lejátszásakor, fekvő helyzetbe fordítva a mobilt, csak egy oldalról érkeznek a dallamok, ráadásul a kéz és az asztallap takarása jelentősen tompítja azokat. A maximális hangerő egyébként kiemelkedő, 100%-ra csavarva ugyanakkor a harsányabb hangszerek már berezonálnak, úgyhogy lejjebb kell venni a dolgot, hogy átlag feletti hangminőség összejöjjön. Ilyenkor egy kisebb szoba megtölthető sztereó hanggal, sőt: még némi mély hang is juthat az ember fülére. A megoldástól ugyanakkor többet vártunk, elvégre ez a K5 Plus legfőbb megkülönböztető jegye a riválisok ellenében.  

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények