Bevezető, kialakítás, üzemidő
„A Kospet 2018 júliusában jött létre.” Rendben. „Kína legfiatalabb technológiai innovációs városában, Sencsenben található.” Ez tény. „A Kospest egy csúcskategóriás okosóramárka.” LoL, ahogy a művelt pesti polgár mondaná. Félréértés ne essék, alapvetően nincs baj a termékkel, a teljesen kamu vérnyomásmérőt leszámítva még kifejezetten jónak is mondanám. Szépnek már kevésbé, noha az ultrakönnyű, műanyag kivitel ellenére érzésre jó minőségű, csak ránézésre olyan, mint egy játékóra.
Menet közben egyébként az is kiderült, hogy lényegében a TicWris Max nevű extrém ostoba képződményt is ők szabadították a világra. Vagy legalábbis lenyúlták a már eleve értelmezhetetlen koncepciót. Vagy tőlük nyúlta valaki más. Vagy van egy gyártósor, ami azt a hiábavalóságot gyártja és csak ez a két brand annyira kretén, hogy forgalmazza is. Mindegy, a lényeg, hogy több ilyen izé is létezik az univerzumban és az egyikért egyértelműen a Kospet a felelős. Prémium okosóramárka. Hát, hogyne. Nem mintha a Rock vacak lenne, sőt, ennyi pénzért nagyon is jó, csak olyan messze van a prémiumtól, mint ide Sencsen.
Meg, hát ugye szemmel láthatóan egy Amazfit Ares klón. GPS nélkül, de sokkal nagyobb, viszont nyilván nem transzflektív kijelzővel. A 43 x 58 x 12,7 milliméteres ház 3 ATM nyomástűrés mellett, maximum 30 méterig vízálló, a gyártó szerint por és ütésálló is, bár erre vonatkozó, nemzetközileg elismert hitelesítéssel nem rendelkezik. Az 1,6 hüvelykes, színes, érintésérzékeny LCD panel egyébként szép, a megjelenítés jó minőségű és pár milliméter híján az egész előlapot kitölti. A fényerőt minimumon tartva is remekül látható, jelen fényviszonyok között pedig kint is értelmezhető a tartalom.
Bog kezén azért jobban mutat. [+]
A dizájnt egyértelműen az Amazfit Ares "ihlette", csak itt van pár felesleges felirat, mint a 3ATM és a water resistant, illetve a két, recézett felületű fizikai kezelőgomb funkciója. A felső, a ki- és bekapcsológomb, illetve a Home funkciót látja el, az alsó pedig a visszalépésért felel. A hátlap nagyon szimpla, van egy kétpines egyedi csatlakozófelület, ami a 350 mAh-s akkumulátort tölti és egy optikai pulzusszenzor, ami véroxigénszintet és specifikáció szerint vérnyomást is tud mérni. Spoiler: nem tud. De erre még visszatérünk. Az anyaghasználat pedig elvileg fém és plasztik, noha fémet kizárólag az óraszíj zárja és a csavarok láttak. Amik az előlapon még csak nem is igaziak, csak csavarfejek. Ezt onnan tudom, hogy az egyik kiesett és látszik, hogy csak ragasztva vannak. A másikat meg én vettem ki véletlenül, amikor meg akartam nézni, hogy egyáltalán fém-e.
A csomagolás amúgy kulturált, csak olyan pillekönnyű, hogy kétszer is megnéztem, van-e egyáltalán valami a dobozban. Első körben a termék ottléte volt kérdéses. Ott volt, ezt nyugtáztam, de gyorsan felmerült, hogy vajon töltőkábel is van-e benne. Volt. Pedig a Rock nem kicsi, cserébe nagyon könnyű, így nem kényelmetlen viselet, és a viszonylag nagy dimenziók ellenére még rajtam sem néz ki különösebben otrombán. A hagyományos zárszerkezettel ellátott szíj végig lyuggatott, a bújtató pedig dupla, így kényelmes volt annak ellenére is, hogy az utolsó előtti lyukban volt a megfelelő méret.
Az üzemidő, egyes állításokkal szemben, viszont nem biztos, hogy túlzás. Egy hét alatt sikerült 75%-ra amortizálni az akksit úgy, hogy minden értesítést átengedtem, igénybe vettem az alvásfigyelést, a folyamatos pulzusmérést, naponta többször mértem vérnyomást (illetve mértem valamit, amit vérnyomás címszó alatt futtat a rendszer) és véroxigénszintet, 7/24 aktív volt a kézmozdulatra felvillanó kijelző, éjszaka néha zseblámpaként is funkcionált, edzeni viszont nem edzettem benne. GPS nincs, VO2 Max nincs, úgyhogy minek. Kissé szerényebb használattal 50 napot ad a gyártó, ezzel a tempóval állítólag két hét jön ki (bár szerintem több), folyamatos edzéskövetés pedig elvileg 20 órán keresztül reális.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!