Hirdetés

Kétkártyás mobiltelefonok

Hogyan működnek? Miért van ilyen kevés belőlük? Mik az előnyeik és a hátrányaik? Ezekre válaszolunk.

Hirdetés

Előnyök és hátrányok, konklúzió

A kétkártyás mobiltelefonoknál tehát több gond felmerülhet. Az első rögtön a hangminőséggel kapcsolatos: mivel mindkét kártyát más-más típusú chip vezérli, ezért a hangminőség is eltérő lehet. Az első generációs Samsung DuoS modelleknél voltak is ilyen gondok, de a gyártó szerencsére elég hamar orvosolni tudta a problémát, de ettől még nem biztos, hogy ez mindenkinek sikerülni fog. Egy olcsóbb chipnek jó eséllyel gyengébb a hangminősége is, ezen nincs is mit vitatni. A jelenlegi elgondolás mellett - két chip, az egyik gyengébb - az is biztos, hogy a másodlagos SIM kevesebb funkciót használhat majd, mint az elsődleges, de mint említettem, ez az MMS-t kivéve nem okoz nagy problémát.

ARM7 microcontroller
ARM7-es NXP mikrokontroller

Térjünk vissza a fogyasztásra: mennyivel is eszik többet egy kétkártyás rendszer, mint egy egykártyás? Alapvetően nem sokkal, hiszen a gyengécske processzorok alig kérnek áramot, a plusz RF egység és az antenna pedig szintén nem túl nagy étvágyú. Amikor tehát valaki azzal dobálózik, hogy a dual-SIM mobilok mennyivel többet fogyasztanak, gondolja végig: ezeknél a készülékeknél közös a kijelző, a billentyűzet, a hangszóró, a mikrofon, az interfész futtatása pedig csak az egyik processzor feladata. Más lenne a helyzet, ha mindkét SIM kártya 3G-s lenne, de úgy tűnik, hogy semelyik gyártó nem gondolkodik ilyesmiben, nem véletlenül.

Samsung C5212
[+]

Samsung C5212

Összegzés gyanánt azt mondhatom, hogy a kétkártyás mobiltelefonok nagyon hasznos és okos dolgok, de a cikkben tárgyalt üzleti okok miatt valószínűleg soha nem fognak elterjedni. Felhasználói részről elképesztően nagy szerencse, hogy a Samsung valamiért forgalmaz efféle készülékeket, ha nem tennék, akkor csak és kizárólag a kétes eredetű és minőségű kínai megoldások közül válogathatnánk, azok ugyanis kivétel nélkül kétkártyás készülékek. Hogy a többi nagy gyártó be fog-e szállni a játszmába? Valószínűleg igen, de csak akkor, ha a Samsung DuoS megoldások olyan szinten teret hódítanak, hogy másoknak is megérje ebbe a - most még kicsi - szegmensbe gyártani. Reméljük, hogy ez minél hamarabb be fog következni.

Bocha

Az illusztrációhoz használt Samsung C5212-t a Samsung Magyarország jóvoltából szedhettük szét, köszönjük!

A cikk T-Mobile szélessávú eszközök segítségével készült.

Azóta történt

Előzmények