Szervezőfunkciók, eszközök, GPS
A naptár olyan, mint amilyennek megszoktuk, a bejegyzéseknek neve, helye, kezdési időpontja, vége, ismétlődése, riasztása és megjegyzés rovata lehet. Nem szükséges tehát (és nem is lehet) különböző eseménytípusokat csinálni. A rendszer engedi, hogy egymásra pakoljuk az eseményeket, nem is szól be ilyen cselekedet esetén, szépen rárajzolja a naptárban az így létrejött torlódásokat a megfelelő időpontokra.
A magyarul Eszközök névre keresztelt ikon mögött négy további ikonba botlunk: nicsak, gyárilag itt egy mappa. Ide került a számológép (elforgatva tudományos funkciók is előbukkannak, az ikonja pedig új, mint minden új OS release-nél), itt van a diktafon is, ami a multitasking miatt elvileg hívás közben is működhetne, de nem működik, egy ablakban a rendszer közli, hogy előbb fejezzük be a hívást. Az iránytű nagyon szépséges, innen egy gombnyomással ugorhatunk át a Google Maps programba, amely pontos pozíciónkat mutatja. Az óra menüpontjában ébresztés kapcsolható (több időpont, ismétlődés, szundi megoldott), ha azonban a telefont kikapcsoljuk, akkor nem fog jelezni a megadott időpontban. Kár, erre a legtöbb telefon azért képes. Persze amint bekapcsoljuk a készüléket, egyből ugatni fog, hogy apuka, ébredj, de ilyenkor a legtöbb felhasználó már ébren lesz... stopper, visszaszámláló és világóra színesíti még a palettát.
Az iPhone 4-ben természetesen van GPS-vevő. Az alapértelmezett program a Google Maps, amely korlátozottan használható csak navigálásra, viszont ezen a kijelzőfelbontáson elképesztően jól néz ki. A telefon nagyon hamar talál pozíciót, beltérben is, hiszen a környező WLAN és GSM hálózatok adataiból is dolgozik (ahol tud), így mire betöltődik a környék képe, már pontosan jelzi a kék pötty, hogy merre is vagyunk. Az Apple a napokban felvásárolt egy térképcéget, így nem kizárt, hogy saját navigációval jönnek majd elő egy idő múlva, de addig még várnunk kell.
Az App Store kínálatában azonban jelenleg is többféle, teljesen korrekt navigációs program közül válogathat a vásárló. A nagy cégeknek mind van megoldásuk (Nav N Go, Sygic, NDrive, TomTom, Navigon, stb.), az ár, a személyes szimpátia és a térkép dönt abban, hogy melyiket szeretnénk megvásárolni. A magunk részéről a Nav N Go és az NDrive termékeit tudjuk talán egy picivel jobban ajánlani a többinél, aminek oka, hogy ez a két alkalmazás TopMap térképadatbázisra támaszkodik, amely még mindig a legjobb hazai térképet jelenti.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!