Hirdetés
iGO8 – funkciók
Annak ellenére, hogy hivatalos release még nincs a szoftverből, minden alkalmazott nyakában ott lógott egy készülék, amelyen megtekinthető volt a szoftver, és ezen felül a standon is találhattunk 4 érintőképernyős állványt, amelyeken már futott a program. Mindezek mellett megleshettük azt is, hogy fog kinézni a PSP-n futó verzió, ami a keresztségben a go!explore nevet kapta. Valahol jó érzés volt számunkra azt látni, hogy egy világcég valóban világszerte ismert és elismert termékén egy kis magyar garázsból indult fejlesztőcsapat szoftvere fut, és valószínűleg presztízsértékű lesz a további portolásokkal kapcsolatban.
Ha már portolásról beszélünk, akkor elmondhatjuk, hogy a srácok szerint az iGO8 gyakorlatilag minden készülékre átírható lenne, csak megkeresés függvénye a dolog. Elsőre azt gondoltuk, hogy a 3D megjelenítéshez iszonyatos vas fog kelleni, és kihullanak majd az öregebb gépek gazdái. Nos, amikor meghallottuk, hogy a tesztállványok alatt 200 Mhz-es PDA-knak megfelelő hardver lapul, akkor leesett az állunk. Ezeken a gépeken (és a mio H610-eken, amiken szintén láttuk futni az éles szoftvert) gyakorlatilag mindenféle akadás és röccenés nélkül tudtunk zoomolni, keresni, forgatni a térképet. Megnéztünk néhány szomszédos standot, ahol 500 Mhz-es gépek voltak kiállítva, és elképzeltük, hogy mit tudhat azokkal az iGO. Még egy apróságot fedeztünk fel: A stand oldalán lévő hatalmas plazmákon egy magyar helyszíneket is megmutató iGO reklám futott, amelyen egy kisgyerek egy autó hátsó üléséről egy HP PNA-val navigálta egy iGO segítségével a családot. Lehet, hogy valami készül? Esetleg egy komolyabb együttműködés?
Gondolom nem kell elmondanom, hogy a látogatók folyamatosan nyüzsögtek a stand körül. Közben sikerült az egyik fejlesztőt is elkapnunk néhány szóra, így gyakorlatilag a legszakavatottabb ember vezetett be minket a szoftver kezelésébe. Az első, és talán a legnagyobb újdonsága az új verziónak az, hogy létezik egy „normál” és egy „professional” menü is. Mindkettő más felhasználónak készül. Míg például az elsőben csak az alapfunkciók elérhetőek, addig az utóbbiban a főmenü már sokkal több lehetőséget tartalmaz.
Nagy újításnak tekinthető, hogy a kezelés gyakorlatilag megváltozott. A képernyő két oldalán és az alján is vannak már menüpontok, így gyakorlatilag „kétujjasnak” is felfogható a menü felépítése. Sokkal kevesebb bökdösésre van most már szükség a menüben való turkáláshoz, amellyel jobban kezelhető vezetés közben is a progaram. A kétujjas vezérlésre gyakorlatilag pillanatok alatt rá lehet érezni, és a mutató, illetve a kisujjunk segítségével szinte zongorázhatunk a kijelzőn. Öröm volt nézni, ahogy a fejlesztők használták a GUI-t, szinte táncolt a kezük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!