Huawei Y6 - lassan hat

Friss modellel készül a karácsonyi szezonra a kínai gyártó, a középkategória alsóbb szegmensében próbálnak csábító ajánlatot az asztalra tenni, de a konkurencia egyre erősebb ebben a népszerű ársávban.

Adatátvitel, akkumulátor

Az Y6 mindkét verziója 4G hálózatokon képes kommunikálni, a kétkártyás modell mindkét SIM-et felengedi LTE-re. Egyébként dual standby módban működik, vagyis ha az egyik kártyán csevegünk, addig a másik leugrik a hálózatról. A Cat.4-es szabvány maximum 150 Mbps sebességű letöltésre képes, nyilván ezt soha nem fogjuk elérni, de ezzel így is bőven elégedettek lehetünk. A WiFi vételi érzékenysége az átlagnál kicsit jobb, pozíciót GPS és GLONASS műholdak segítségével gyorsan talál a telefon, a Bluetooth pedig 4.1-es verziószámú.


[+]

Itt viszont vége az adatkommunikációs arzenálnak, nincs OTG, nincs NFC, nincs infra, ráadásul azzal lepett meg a telefon, hogy amikor számítógépre dugtam, akkor egy kínai feliratú ablakot dobott fel és kínálgatta a szinkronizációs szoftver telepítését. Szerencsére ez nem szükséges ahhoz, hogy sima MTP-eszközként lássa a gépünk a belső tárhely tartalmát és másolgathassunk ide-oda. A gyári böngésző kissé döcög, de ez nem az amúgy kulturált szoftver hibája, hanem a hardver gyenge, egy tök véletlenszerűen kiválasztott bármilyen hírportál betöltése is időbe telik, ha pedig görgetünk, akkor általában várni kell arra, hogy az újonnan látott részeket feldolgozza a GPU és simítsa az éleket.


[+]

A hátlap alatti akkumulátor névleges kapacitása 2200 mAh, amely nem különösebben sok, de a Snapdragon 210 nem mondható nagy fogyasztónak. Éppen ezért különösebb megerőltetés nélkül kibír két napot a készülék ha nem izzasztjuk meg túlzottan. A mellékelt töltő segítségével 4 óra alatt lehet teljesen nulláról csutkára tápolni az Y6-ot, ennél azért már láttunk jobb produkciót. A Mindig TV stream nem volt hajlandó elindulni, maradt a YouTube, ezt nagyjából 6 és fél óráig bírta, amivel simán elégedettek lehetünk.


[+]

Értékelés: Huawei Y6
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Két baja van az Y6-nak: a gyengécske hardver és az ehhez mérten elszállt árazás. Ez két, elég nagy baj, mert mindkettő kihatással van a termék sikerére és a felhasználói elégedettségre. A HD kijelzőhöz passzintott chipset és a relatív sok RAM-ot használó EMUI döcögős mindennapi használatot eredményez, s ezen a dual-SIM verzió 2 GB-os operatív memóriája sem sokat segít. Ezzel azért persze együtt lehet élni, hiszen az Y6 kijelzője például kifejezetten jó, a formatervre és az összeszerelési minőségre sem lehet panasz, a kamera már nem ennyire meggyőző, de a felhasználói felület nagy mértékű testreszabhatósága és apró extrái a szemnek is kellemes köntösbe öltöztetve mindenképpen az előnyök közé sorolható. Végeredményben az akkumulátorra sincs különösebb panasz, csak hát az a fő gond, hogy ezt egy jó 20-25%-kal olcsóbban kéne kínálni, mert olyan 35 ezer forintért lenne versenyképes. Túl sokan vannak ebben a kategóriában a piacon, az egy dolog, hogy a nagy nevek is ennél jobb ajánlatokat tesznek le (LG Spirit, Lumia 640), de hát házon belül is képes a Huawei ütőképesebbre (G620s, Honor Holly). És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy menet közben a Doogee X5 Pro jóval olcsóbban tudja nyújtani mindezt, de oké, az ilyesmire egyik nagy brand sem tud felkészülni és nyilván versenyezni sem óhajt. Ettől még tény, hogy az Y6-ot — számos kellemes tulajdonsága ellenére — ezen az áron nem érdemes megvenni, 10 ezer forinttal kevesebbért már alternatíva, most viszont bőven elég nagy ahhoz a választék a piacon, hogy erősebb, több funkcióval rendelkező, gördülékenyebb masinát találjunk, ha ennyi pénzt szánunk vásárlásra.

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Optikai képstabilizátort is kapott a G7 Plus

    A Huawei G8, te vagy az? A kínaiak "újdonságát" szinte teljesen fém burkolat veszi körül, és elődjéhez képest nem csak hardveresen erősödött, hanem több új extrát is kapott.

  • Huawei Y5 - nem nézőpont kérdése

    A kínaiak alsó kategóriás mobilja az árcímkével próbálná feledtetni a kicsit már idejétmúlt kijelzőt és teljesítményt, ám ezt sajnos a konkurensek tudatában egyáltalán nem tudja teljesíteni.

  • Bemutatkozott a Huawei Enjoy 5s

    A kínai piacra szánt készülék nyolcmagos rendszerchipet, két SIM-foglalatot, 5 hüvelykes HD megjelenítőt és ujjlenyomat-olvasót is kapott.

  • Európába érkezik az Enjoy 5

    A Huawei nemrégiben leleplezett, alsó kategóriás felszereltséggel rendelkező készüléke Y6 Pro néven debütál az öreg kontinensen.

Előzmények

  • Huawei Y3 - dupla led, fix fókusz

    A jól ismert kínai gyártó egyik legolcsóbb okostelefonja járt nálunk, amely érdekes módon dupla ledes villanót kapott, ám sajnálatosan fixfókuszos kamera jutott mellé.