Huawei Watch 4 Pro - kívül-belül domborít

Igazi egészségkövető mindenes a Huawei eddigi legjobb okosórája, ami drága, de nem ijed meg egy kis önállóságtól.

Beüzemelés és szoftverek

A Watch 4 családot a Huawei Egészség mobilalkalmazás segítségével lehet beüzemelni, amely iOS-re az AppStore-ból lehet telepíteni, Androidra pedig először a Huawei AppGalleryt feldobva a böngészőből, majd onnan az Egészséget. Ez némi pluszmeló és egy rakás engedélyt, illetve energiagazdálkodási kivételt is meg kell adni, persze csak egyszer, és ezen végigvezet a beállítási varázsló.

[+]

Hirdetés

Az mindenesetre hamar kiderül, hogy egy iPhone és egy Apple Watch, egy Galaxy mobil és egy Galaxy Watch, illetve egy Pixel telefon és egy Pixel Watch jóval egyszerűbben összekapcsolódik és szintekkel több feladatot oszt meg egymás között, ezért vásárolnak sokan párban két ilyen terméket. Ez mindjárt nyilvánvaló értesítéskezeléskor, ami teljesen passzív iOS-en, de Androidon is csak pár alkalmazás esetében van válaszadási lehetőség a Watch 4-ről előre definiált üzenettel vagy magyar nyelvű, prediktív billentyűzettel, esetleg angol diktálással.

[+]

A gond az, hogy a Huawei nem fér hozzá az Android alapkódjához, így nem tudja megoldani a színvonalas értesítéskezelést, így hiába törlök a mobilról vagy az óráról egy notit, a másik eszközön érintetlen marad. Nem lehet beleolvasni a Gmail levelekbe, csak a címük látszik és válaszadás sincs. Nem jelennek meg animált GIF-ek és az állóképek (ezt későbbiekben elvileg pár app támogatni fogja) és a csoportosítás sem az igazi. Nincs beépülő modul a népszerű okosotthon szolgáltatásokba és nincs népszerű hangasszisztens sem. Végül Google-integráció hiányában a Gmail mellett a Keep, a Térkép, a Dokumentumok, a Naptár, a Drive, a Home, a YouTube Music és a többi szolgáltatás moduljai sem épülnek be, ahogy ezek Apple megfelelői sem. Fantom értesítések néha viszont jöttek: rezeg az óra, de nem jelenít meg semmit.


[+]

Kár a korlátokért, mert a HarmonyOS 3.1 új, kártyaszerű köntöse egy rakás, kellemes átmenettel szerintem jobban áll ennek az órának, mint a Wear OS egy Galaxy Watchnak, és a Huawei oktatja a mezőnyt, ha számlapokról van szó. Mivel ezt bámulja a legtöbbször az ember, nagyon jó, hogy lényegében minden kulcsadat megjelenhet a több ezer telepíthető óralapon, akár grafikonosan, animálva vagy gyűrűkkel kirajzolva. De a domború zafírüveg 3D hatása az, ami a művészi jellegű számlapokat igazán látványossá teszi: a földgömbön például saját pozíciónk felé fordul a bolygónk, amit aztán ujjukkal forgathatunk, a koronával pedig az időt tekerhetjük előre-hátra, és ennek megfelelően jelenik meg a naplemente és az éjszaka árnyéka.


[+]

Kár, hogy a megjelenített felhőszerkezet rögzített és nem változik az élő időjárás alapján, mint a Google Térképben, viszont a Hold is kiválasztható, a közelgő/közelmúlt holdfázisai között tekerve, akárcsak a naprendszer több bolygója. Akad rengeteg animált gyári óralap az időjárás, a napszak vagy mondjuk a csillagképek alapján változva, plusz saját fotó-videó alapján is létrehozhatunk számlapokat. A Huawei a manapság népszerű, nagy számos stílusból is mellékelt variációt, plusz telepíthető ezernyi ingyenes, fizetős, minimalista, adattal túltolt, vicces és halál komoly – az évek folyamán magam is vásárolgattam.

A Petal Térkép ígéretes, jelen formájában viszont még elég bétás
A Petal Térkép ígéretes, jelen formájában viszont még elég bétás [+]

Újdonság a főoldalon az alsó gomb lenyomására felugró három alkalmazásikon, hogy azonnal hozzáférjünk kedvenc appjainkhoz. A felsőt egyszer lenyomva pattan fel az alkalmazásgyűjtemény, kétszer pedig az alkalmazásváltó. Az értesítéseket alulról lehet felpöccinteni, a Huawei napi asszisztensét az időjárással, az alvásadatokkal, a napi edzéstervvel és a zenelejátszóval pedig balról. A kapcsolók felülről simíthatók le, a szintén roppant sokrétű widgetek pedig jobbról. Akad közöttük egyetlen alkalmazáshoz passzoló (időjárás, véroxigén-telítettség, egészség lóherék, edzésadatok stb.) és kombináltak 4-5 adatmezővel, hogy itt is bármi megjelenjen akár grafikonosan, az edzésnaptárat beleértve. Mondjuk az óra nem működött együtt sem a Galaxy S22+ saját naptárjával, sem a Google Naptárral, ahogy a mobilos ébresztővel vagy ne zavarj móddal sem. Az automata alvó mód ugyanakkor remekül érzi, mikor feküdt le az ember, és ilyenkor nem rezeg és nem villan fel.

A GPS Navigation hatékonyabb térkép alkalmazás harmadik féltől
A GPS Navigation hatékonyabb térkép alkalmazás harmadik féltől [+]

A Google-alkalmazások hiánya mellett alapvetően szűkösebb az elérhető appkínálat is, ebben az Apple Watch hatalmas, a Wear OS pedig tetemes előnyben van, és a szankciók miatt ezt a hátrányt valószínűleg a Huawei órái sem fogják tudni ledolgozni. Azért a számológép, a hangalapú fordító, pár játék és egyéb hasznos alkalmazás kapóra jön az AppGalleryből telepítve, és bejött a képbe a natív térkép alkalmazás is: a Petal Térkép a mobil hátra hagyásával is működik, ha van internetkapcsolat. Viszont erősen bétás jellegű, nagyon lassan tölt be és indít navigálást, amit csak gyalogszerrel és kerékpárral kérhetünk, autós és tömegközlekedéses tervezés nincs. Továbbá nem opció offline térképek mentése és nem használják a GPS-es edzések a Petalt, azaz marad a vaktérképes megjelenítés. Sokkal hatékonyabb a fizetős GPS Navigation magyar nyelvű navigációval és hangalapú kereséssel és kellemes extra az Adidas Running elérhetősége.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés