Külső
Mi még fehér dobozban kaptuk a terméket, de a tartozékok mind megvoltak. Az adatkábel-töltő-headset szentháromság említésre méltó darabja a füles, amely meglepő módon nem agybadugós kialakítású, hanem eléggé hagyományos. Ettől persze még szólhatna jól, és igazából összességében nincs vele gond, de egyikünk sem esett tőle hanyatt, kicsit kevés a mély és élesek a magas tartományok, amin lehet equalizer segítségével valamit állítani, de kipróbáltam a telefont egy komolyabb TDK fülessel is és bizony azért még nem okvetlenül erre hangolt fülekkel is érezni a különbséget.
Maga a telefon viszont eszeveszett jól néz ki. A vékonyság egyébként elsőre nem is üt annyira, mert szögletes a telefon, élesek az oldalak, csak az alján van lekerekítés, amit a vezető tervező szerint a papír íve ihletett, amikor lapozunk egy könyvben. A P6 neve is egyébként a karcsúságából fakad, a 6,18 millimétert kerekítették hatosra, ezért nem lett a P1 és a P2 után P3. És persze fantasztikus érték ez a 6,18 milliméter, tényleg, de ha mondjuk két milliméterrel vaskosabb, akkor sem történik semmi, mert a P6 szépsége nem csak abból fakad, hogy oldalról jelzésértékű méretekkel büszkélkedhet. Egyébként a szerkesztőségi tolómérőt hozzányomtam, ha tényleg odaszorítom, akkor megjelenik a kijelzőn a bűvős 6,18 mm, de ehhez szorítani kell erősen. Ha nem passzírozom, akkor 6,5 körül áll meg a digitális kijelzés, lásd a fenti képet.
Szemből a 4,7 inches kijelző tölti ki a teret, nincsenek fizikai gombok, van viszont előlapi kamera, amely egyedülálló módon 5 megapixeles. Egy kis állapotjelző led is van valahol felül, ez általában zölddel villog, ha valami történt, de tud piros és sárga árnyalatot is (merülés, töltés). A kijelző úgynevezett in cell technológiával készült, ami leginkább arra utal, hogy roppant vékony az üveg, az érzékelőfólia és a panel együttese, ezért tényleg olyan az ember érzése, mintha a felület rá lenne ragasztva a telefonra. Hibátlan a betekintési szög, viszont direkt napfényben erőtlen a fényerősség, árnyékolni kell a kezemmel még akkor is, ha kikapcsolom az automatikát és maximumra tolom a csúszkát. Érdekes, hogy a kijelző színhőmérsékletét lehet állítani menüből is, ilyesmit eddig csak a Sony Xperia SP tudott. A felbontás "csak" HD, de a 312 ppi-s pixelsűrűségre igazán nem lehet panasz.
Oldalt fémes keret fut körbe, itt érezni egy kis iPhone utánérzést, de ez nem von le semmit abból, hogy nagyon szép, minőségi érzés megfogni a telefont, akárkinek adtam oda, hogy nézegesse meg, mindenkinek megnyúlt kicsit az arca, hogy ez igen, ez nagyon össze van rakva. Ebbe az oldalsó keretbe jöhet be minden, két, tűvel megnyitható fiók van jobb oldalon, egyikbe a microSD, másikba a microSIM csusszanhat bele. Eleinte gondban voltam, hogy hol a búbánatban találok a csomagban olyan készséget, amivel ki tudom nyitni ezt a két ajtócskát, aztán végigbénázva egy élő adást a fórumozók hívták fel rá a figyelmet, hogy a telefon bal alsó sarkában van a megoldás. Itt található ugyanis a 3,5 mm-es jack dugasz (drága Alcatel, mi újság az Idol Ultrával?), amit eltömít egy fémes kis dugasz, ezt kiszedve egyrészt hozzáférünk a headset csatlakozójához, másrészt a kiszedett izé vége hegyes és máris izgathatjuk a másik oldalon levő fiókokat. Ugyanakkor viszont félő, hogy ez a kis alkatrész eltűnik, nem mintha a jack dugasz önmagában olyan fenemód ronda lenne, de nagyon csinos a kerek takarólemez, ha a helyén van. A jobb oldalra még a kijelzőt lezáró gomb és a hangerőt szabályozó billentyűk kerültek, felül tátong a microUSB bemenete (ez szerintem kissé idétlen megoldás).
A hátlap nem leszedhető, szálcsiszolt hatású felület borítja, én meg nem mondom, hogy miből van, szerintem a fémet festették meg, mindenesetre roppant jól néz ki. Viszont sosem lesz hűvös, egyrészt a bevonat miatt, másrészt pedig azért, mert a hardver hajlamos hőt leadni, ezért ha nem is meleg, de mindenképpen langyos a kézben tartott telefon, akár egy sima hívást követően is. A bal felső sarokba száműzték a tervezők a kamerát és a villanót (néha akaratlanul is belóg egy-egy ujj a fotózásnál), alul pedig nagyon pici lukacskákon át áramolhat ki a hang. Az egész design nagyon ott van a szeren, kecses, elegáns, mégsem hivalkodó, tud egyedi lenni, még ha érezhető néhány áthallás az Apple termékeiről. A minőség tapintható, elképesztően masszív, mégis csak 120 grammot nyom a mérlegen, az utóbbi idők legszebb telefonja, ehhez szerintem nem férhet kétség. Főleg élőben üt nagyot, meg kell emelni, meg kell fogni, hogy aztán az első meglepetést követően mindenki tüzetesen körbe is vizsgálja és megtalálja az apróbb formai trükköket is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!