HTC U Ultra - nekifutnak újra

Gyönyörű és elegáns lett a tajvani gyártó legújabb csúcskategóriás phabletje, azt viszont továbbra is elég nehéz megfogalmazni, hogy ilyen árképzés mellett miért érdemes megvásárolni.

Kamera, video, audio

Természetesen egy HTC nevével fémjelzett, Ultra jelölésű csúcsmodell nem maradhat UltraPixel nélkül, az elő- és a hátlapi kamera esetén is találkozunk ezzel a megnevezéssel. A főkamera 12 megapixeles, ami az 1/2,3”-os szenzorral 1,55 mikronos szenzorpixeleket ad ki, ebből a szempontból tehát nem az eddigi legjobb UltraPixel, de még így is átlagon felüli érték. Az f/1,8-as apertúrájú lencserendszer optikai képstabilizálással segíti a fotók és a videók minőségét, a gyors fókuszért pedig lézeres és PDAF-rendszer egyidejűleg felel, elég hatékonyan. Gyengébb fényviszonyok közt vagy a manuális mód segít az akár 16 másodpercig húzható záridővel, vagy a kéttónusú, dupla ledes vakut vehetjük igénybe.

Biztató a magas fényértékű lencse és az optikai képstabilizálás
Biztató a magas fényértékű lencse és az optikai képstabilizálás [+]

A szoftveres háttér pofonegyszerű: a beállítások menüpontban kizárólag négy opció van, a segédrács, az automatikus vagy kézi expozíció (ez utóbbi hasznos lehet, de kicsit körülményesebb a használata), a geocímkézés és a zárhang. Ezeken kívül minden egyebet a képmódokon belül tudunk variálni, nyilván a profi módban vannak olyan érdekességek, mint a fehéregyensúly, az ISO, a zársebesség, a RAW-mentés (JPG-t mindig gyárt mellé) és a kézi fókusz, de természetesen lőhetünk panorámaképet, kapcsolhatunk időzítőt, gyárthatunk fotót három másodpercnyi hangulatvideóval, mozgóképeket pedig nem csak hagyományos módon, hanem gyorsítva és lassítva is felvehetünk.

Rendben vannak a Profi mód lehetőségei
Rendben vannak a Profi mód lehetőségei [+]

Kezdjünk a jó oldallal: villámgyorsan megnyílik a kameraszoftver, szélsebes az érintésvezérelt fókusz, megbízhatóan készülnek a képek és a videók egyaránt. Remek az élesség, jó a dinamika, a HDR pedig nem minden esetben ad hozzá sokat, viszont a feldolgozásra lényegében egyáltalán nem kell várni. Nem tökéletes a lencsekép, a széleken van némi torzítás, egy-két extrém esetben felbukkan némi kromatikus aberráció is, az aránylag magas fényérték azonban sokat segít éjszaka, a stabilizálással egybekötve igazán sok részletet tud rögzíteni hosszabb záridővel, akár kézből fotózva is. Az automatika azonban rendre túlexponál, a vonalélesség pedig inkább közepesnek mondható, mintsem kiemelkedőnek.

A timelapse felvételeket azonnal szerkeszthetjük
A timelapse felvételeket azonnal szerkeszthetjük [+]

Erős a zajszűrés videofelvételnél, ezzel együtt remekül sikerült a videózás is, íme egy Full HD-s kültéri felvétel, egy 4K-s beltérben, a végére pedig egy 720p time-lapse, az elérhető legintenzívebb gyorsítással. A szelfikkel sincs probléma, UltraPixel módban elvileg jobb fotókat lő, mint hagyományos változatban, ennek gyakorlati oldalát csak nagyon gyenge fényviszonyok között, egészen halványan lehet érzékelni, a teljesítmény mindenesetre rendben van, és az előlapi rendszer is képes 1080p-ben mozgóképet rögzíteni.

A gyári fülhallgató nem szól rosszul, ettől függetlenül hiányzik a jack-átalakító
A gyári fülhallgató nem szól rosszul, ettől függetlenül hiányzik a jack-átalakító [+]

Nincsen különálló zenelejátszó a rendszerben, egyedül a Google-féle Play Zene szerepel a gyári listában, ami a szokásos módon működik, hangszínszabályzó azonban a HTC-féle, automatikus USonic megoldáson kívül nincs benne. A rendelkezésünkre álló Type C - 3,5 milliméteres jack adapterrel sajnos nem működött a telefon, így a gyári fülhallgatóval tudtuk kipróbálni a hangzást: érezhető, hogy a mélyeket tolja túl az in-ear füles, viszont a részletessége és a dinamikája rendben van, és egyéb zavaró hibája sincs.

A USonic a környezeti zajok alapján erősít hangtartományokat A USonic a környezeti zajok alapján erősít hangtartományokat
A USonic a környezeti zajok alapján erősít hangtartományokat [+]

A BoomSound sztereó hangszórópár többet tud, mint egy átlagos, beépített hangszóró, de nem a legjobb hangkeltő, ami HTC telefonra valaha került. A bal csatornát a beszélgetésekre is használható darab szolgáltatja, a jobb oldalit pedig a telefon aljára került, multimédiás egység, a kettő között pedig érezhető a szakadék, utóbbi jóval erőteljesebb. Ettől függetlenül túl sok mélyet összességében sem várhatunk, ahogy a maximális hangerő sem szaggatja szét a falakat, egyedül filmezésnél jön tényleg jól a térhatás, amit szolgáltatni tud.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2017: Kezünkben a HTC U Ultra és U Play

    A szójátékok méregdrága mobiljai már január óta ismertek, de az MWC az első nagyobb kiállítás, ahol ténylegesen ki is lehet ezeket próbálni.

Hirdetés