HTC U Ultra - nekifutnak újra

Gyönyörű és elegáns lett a tajvani gyártó legújabb csúcskategóriás phabletje, azt viszont továbbra is elég nehéz megfogalmazni, hogy ilyen árképzés mellett miért érdemes megvásárolni.

Szoftverek

Előnynek mondható, hogy aránylag letisztult az alkalmazáskínálat, nincs semmi olyan program, amit jó eséllyel soha, senki nem fog elindítani, mindössze egy-két plusz program van a gyári listában. Került bele egy súgó, ami segít a felhasználóknak a funkciók áttekintéséhez, felmerülő problémák esetén pedig megpróbálja kitalálni, hogy mi lehet a gond. A Viveport lényegében egy tartalomkezelő, amihez Vive szükséges, itthon azonban nem is érhető el, ha megérintjük az elvileg telepített szoftvert, a Play Áruház közli velünk, hogy ebben az országban ne is álmodjunk róla.

Ezt az ablakot kapjuk, ha megnyitnánk a Viveport alkalmazást. Köszönjük. Ezt az ablakot kapjuk, ha megnyitnánk a Viveport alkalmazást. Köszönjük.
Ezt az ablakot kapjuk, ha megnyitnánk a Viveport alkalmazást. Köszönjük. [+]

A billentyűzeten változtattak még, a remek értékeléseket kapott, magyar szójavaslatokkal is kiegészülő, jól variálható TouchPal került alapértelmezésbe a GBoard helyett. A Chrome természetesen akármilyen komplex weboldallal elbánik, villámgyors, ekkora kijelzőn pedig valódi élmény böngészni. Az egyetlen fekete volt a Boost+, ami elméletileg egy telefonkezelő, gyakorlatilag azonban pont azokat a praktikus dolgokat nem tudja, amit a hasonlóak általában szoktak (telefonos feketelista, alkalmazásonként szabályozható adathasználati korlátok), viszont van benne teljesen fölösleges RAM- és tárhelyoptimalizálás.

A TouchPal billentyűzetnek jó, a Boost+ eszközkezelőnek rossz A TouchPal billentyűzetnek jó, a Boost+ eszközkezelőnek rossz
A TouchPal billentyűzetnek jó, a Boost+ eszközkezelőnek rossz [+]

A magyar nyelven még bizonyára sokáig nem elérhető Google Assistant hiányát próbálná meg enyhíteni a Sense Companion, de egyelőre még gyerekcipőben jár, hangvezérlés nincs is benne, csupán a felhasználási mód alapján tippeli meg, hogy mikor kell töltőre dugnunk a telefont, vagy mikor kell elindulnunk ahhoz, hogy időben oda is érjünk a fontos naptáreseményünk helyszínére. viszont csak lebegőikon formában küld a felhasználói szokások alapján hasznos információkat. A cég folyamatos frissítéseket ígér a szoftverhez, rövidesen jön a hangvezérelt változat is, de magyarul még biztosan jó ideig nem fogunk vele találkozni.

Az időjárás az AccuWeather adatbázisából dolgozik Az időjárás az AccuWeather adatbázisából dolgozik
Az időjárás az AccuWeather adatbázisából dolgozik [+]

Az előlapi „gomb" valójában nem egy gomb, hiszen nem nyomható be, kizárólag érintéseket rögzít, viszont van benne ujjlenyomat-olvasó, ami remek hatásfokkal és gyorsan dolgozik. Maximum öt ujjat adhatunk hozzá, extrákat azonban nem kapunk hozzá, jelenleg kizárólag feloldásra használhatjuk. Jópofa a Zoe, ami nem sokat változott az elmúlt időben, de hangulatos, rövid videók összevágására továbbra is remek alternatíva, bárki által kényelmesen használható, a lényeget az automatika megoldja. Nem maradt ki a teljes Google-csomag, a kiemelkedő minőséget ígérő diktafon, az AccuWeather.com adatbázisából dolgozó időjárás, a tudományos műveletekre is képes számológép, a zseblámpa, illetve egy csokorba került a Facebook, a Messenger és az Instagram.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2017: Kezünkben a HTC U Ultra és U Play

    A szójátékok méregdrága mobiljai már január óta ismertek, de az MWC az első nagyobb kiállítás, ahol ténylegesen ki is lehet ezeket próbálni.

Hirdetés