HTC U Ultra - nekifutnak újra

Gyönyörű és elegáns lett a tajvani gyártó legújabb csúcskategóriás phabletje, azt viszont továbbra is elég nehéz megfogalmazni, hogy ilyen árképzés mellett miért érdemes megvásárolni.

Hirdetés

Külső, kijelző

Sok szempontból bele lehet kötni a HTC állításaiba a mobillal kapcsolatban, egy dolog azonban évek óta nem változott: a tajvani cég tényleg elképesztő módon odafigyel az anyaghasználatra és a küllemre. Az ebből fakadó előny már jóval kisebb, mint néhány éve, a műanyagos Samsungok korában volt, de én még mindig meg merem kockáztatni, hogy vakteszten megmondom, melyik Type-C csatlakozó tartozik a HTC-hez, annyira pontosan kattan a helyére. Ugyanez elmondható az oldalsó gombokról, amik pont tökéletesek, nem lötyögnek, nem szorulnak, finom, ugyanakkor határozott kattanással jelzik, hogy történt valami, ráadásul a bekapcsológomb recézett kialakítása egyszerűvé teszi a megkülönböztetést a hangerő állítására szolgáló billentyűpártól.

HTC-s szemmel nem nagyok a kávák, főleg, ha a másodlagos kijelző is aktív
HTC-s szemmel nem nagyok a kávák, főleg, ha a másodlagos kijelző is aktív [+]

Rendben, a HTC-k minőségiek, ezt tudjuk, de mi a másik fő ismérv? Hát persze, az irreálisan hatalmas kávák. A U Ultra kijelző körüli része azonban szerencsére nem is tűnik nagynak, ehhez optikailag persze hozzájárul egy másodlagos kijelző, illetve az, hogy nem a kijelzőből foglalják el a helyet a rendszer vezérléséhez szükséges gombok, hanem háttérvilágítással ellátott érintőfelület van az ujjlenyomat-olvasóval egybeépített home gomb mellett, bal és jobb oldalon.

Értesítési led is van, nem csak a 160 x 1040-es kijelzőben bízhatunk
Értesítési led is van, nem csak a 160 x 1040-es kijelzőben bízhatunk [+]

A másodlagos kijelző nem a HTC találmánya, viszont remek extra. Szinte egész pontosan úgy működik, ahogy azt az LG V10 kapcsán tapasztaltuk, a kikapcsolt, illetve az aktív kijelzőt egyaránt ki tudja egészíteni hasznos értesítésekkel és információkkal. Ugyanúgy Super LCD5-ről beszélünk, mint az 5,7 hüvelykes panel kapcsán, itt azonban egy erőteljesen lapított, 2,05 hüvelykes átlójú téglalapot kapunk, de mellette értesítési lednek is jutott hely. A maradék helyen pedig elfért a szelfik készítésére használható UltraPixel kamera, egy beszédhangszóró, egy zajszűrő mikrofon, illetve a megszokottnak mondható fény-és távolságérzékelő szenzorpáros is.

Kijelző-teszt
Mérés HTC U Ultra Google Pixel XL Huawei Mate 9 Samsung Galaxy S8
Képátló 5,7 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,9 hüvelyk 5,8 hüvelyk
Felbontás 1440 x 2560 1440 x 2560 1080 x 1920 1440 x 2960
Technológia Super LCD5 AMOLED IPS-LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 440 / 523 nit 410 / 531 nit 680 nit 403 / 555 / 902 nit
Fehér fényerő (min.) 4,2 nit 1,9 nit 4,2 nit 1,7 nit
Fekete fényerő 0,24 nit 0 nit 0,39 nit 0 nit
Kontrasztarány 1834:1 végtelen 1743:1 végtelen
Színhőmérséklet 7900 K + kézi 7426 / 6710 K 8818 K + kézi 7505 / 6498 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A fő kijelzőre sem lehet panaszunk, 1440 x 2560 pixeles felbontásához tartozó 513 ppi-s képpontsűrűsége kimondottan impresszív ekkora méretben, magától értetődő módon semmi gond nincs a betekintési szögekkel, teltek, mégis élethűek a színek, gyönyörűek a kontrasztok, az elérhető fényerő elég magas (automata módban, erőteljes napsütésben feljebb skálázza, mint kikapcsolt automatikával a maximum), miközben sötétben éppen csak pislákol. Az érintésérzékeléssel sem lesz problémánk, a hozzánk került példány az olcsóbbik Gorilla Glass 5-öt kapta, a prémium változatra zafírüveg jut. Nem meglepő, hogy ez a megjelenítő remek, az viszont jóval meglepőbb, hogy látszólag nem lát benne VR-potenciát a cég, virtuális valóság-fronton nem akarják elvenni a Samsung és a kicsik kenyerét, marad a rengeteg szabad helyet igénylő, lenyűgöző VR-élményük, a Vive.

Alul csak egy USB Type-C csatlakozót láthatunk a hangszóró mellett
Alul csak egy USB Type-C csatlakozót láthatunk a hangszóró mellett [+]

Tegye fel a kezét, aki meglepődik, hogy a nagy, de kecses (162,4 x 79,8 x 8 milliméter), 170 grammot nyomó unibody készüléktest összeszerelése minden egyéb szempontból is tökéletes, hátlapi üvegének remekül állnak a finom lekerítések, és a fém keretből kimart hangszórórács is olyan, amilyennek lennie kell. Jól gondoltam, senki. Az egyetlen aggasztó pont az optikai képstabilizátorral ellátott főkamera kapcsán lehet, ez ugyanis kilóg a mobil síkjából, és a szokásos mellékhatásokkal jár: asztalra helyezve billeg miatta a mobil, és az üveg sokkal inkább hajlamos összekarcolódni.

Kilóg a kamera a hátlap síkjából
Kilóg a kamera a hátlap síkjából [+]

A U Play esetén is érzékelhető volt a liquid metal-stílus, ahogy a gyártó a hátlapi üveget hívja, az Ultránál azonban tényleg kicsúcsosodik ez az állítás, egészen máshogy törik rajta a fény, mint a korábbi, üveg hátlapos mobilokon. Ez egyébként remekül áll a többi színvariációnak is, az egyetlen apró probléma, hogy borzasztóan gyűjti az ujjlenyomatokat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • MWC 2017: Kezünkben a HTC U Ultra és U Play

    A szójátékok méregdrága mobiljai már január óta ismertek, de az MWC az első nagyobb kiállítás, ahol ténylegesen ki is lehet ezeket próbálni.

Hirdetés