HTC Hero - emberek, ez a jövő!

Hardver, HTC Sense

A készülék belsejében csak kisebb változások történtek, a processzor egy 528 MHz-es Qualcomm MSM 7200A, a ROM mérete 512 megabájt, a RAM a Magic-hez képest nőtt, immár 288 megabájtos. Ez egy átlagos Pocket PC hardvere, az Android tehát ismét jól példázza, hogy nem feltétlenül kell 6-800 MHz-es processzor a gyorsasághoz. A Hero ugyanis legalább olyan gyors, mint bármelyik korábbi Androidos masina, lassulással egyedül akkor találkoztam, amikor sztereó Bluetooth fejhallgatón hallgattam zenét.

HTC Hero HTC Hero HTC Hero HTC Hero HTC Hero HTC Hero
Készenléti képernyők sora widgetekkel — a képek nagyíthatók!

A készüléken az Android legújabb verziója futott, melyet kiegészített a HTC Sense névre keresztelt felhasználói felülete. Hasonló dologról van szó, mint a TouchFLO esetében, a Sense nem csak kiegészíti, hanem sok helyen át is variálja az Androidot, például rögtön a készenléti képernyőn. A menüt ugyanis nem lehet "előhúzni" a képernyő aljából, csak gombnyomásra hajlandó a szemünk elé kerülni, gombokból viszont rögtön három is van lent, a baloldali hozza elő a menüt, a középső a hívásnaplóval egybeépített telefonkönyvbe repít (ahol egyébként tárcsázni is tudunk), a jobboldalival pedig widgeteket és parancsikonokat rakhatunk ki a készenléti képernyőre...

...ami egyébként szintén bővült, hiszen nem három, hanem hét oldalból áll, lapozgatni továbbra is horizontálisan lehet. Kell is a hely, hiszen kemény öt darab gyári Android widget (analóg óra, naptár, zenelejátszó, képkeret, kereső) mellett több tucat HTC widgetet is találunk: könyvjelzők, naptár, órák, Footprints, e-mail, üzenetkezelő, zenelejátszó, gyorstárcsázó, fotóalbum, fotókeret, kereső, pár beállítási cucc (egygombos WiFi/BT/GPS kapcsoló, ilyesmi), tőzsdei grafikon, Twitter feed és időjárás előrejelző. Mindegyik hibátlan és profi, a HTC jó szokásához hűen (és a konkurenciától eltérően) nem arra hajtott, hogy jó sok widgetet lehessen kirakni, amik használhatatlanok. Ezek tényleg arra lettek kitalálva, hogy használva legyenek — cserébe a legtöbb elfoglalja a képernyő háromnegyedét — plusz nagyon igényesek is, órából például tizenkét fajta van, íme három közülük:

Google Android on HTC Hero Google Android on HTC Hero Google Android on HTC Hero

A képernyőzárat nem csak a menu gomb megnyomásával, hanem ujjunk lefelé húzásával is feloldhatjuk, de az említett gomb szerepe és a menü felépítése nem változott, ikonból viszont jó sok van, hogy mire szolgálnak, az majd a következő oldalon derül ki. A képernyő tetején lévő "tálcát" most is lehúzhatjuk, azon jelennek ugyanis meg a figyelmeztetések, melyeket egy gombnyomással lehet törölni — ezt a funkciót nagyon szeretem, egy nem fogadott hívás esetén nem kellett mindenféle almenükbe mennem, hogy eltűnjön az apró ikon. A rácsos és listás elrendezés használó, az ikonokat abc sorrendben megjelenítő főmenü alján a készenléti képernyőhöz hasonlóan látható a widget hozzáadó és a telefonos virtuális gomb, melyek az almenükben viszont már eltűnnek, valószínűleg helytakarékossági okokból.

Google Android on HTC Hero Google Android on HTC Hero

Bár a készülék személyre szabhatósága nem rossz, a sötét színű menüt nem tudjuk átvariálni. Öröm az ürömben, hogy a HTC rengeteg igényes háttérképet rakott a készülékre, melyek legtöbbje harsány színvilágú, ami ellensúlyozza a sötétszürke menürendszer komorságát. Nagy móka, hogy többféle widget elrendezést is feltelepített a gyártó, így kvázi módokat válthatunk, ha ez a heppünk — egyébként saját elrendezéseinket is elmenthetjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés