Hirdetés
Multimédia
A díszes keretbe foglalt kamera mögött 5 megapixeles szenzor rejtőzik, ami autofókusszal és LED villanóval is ki van segítve. Utóbbinak apró mérete ellenére igen erős fénye van, ezt a Zseblámpa alkalmazással is ki tudjuk használni. A fényképező felülete is teljesen átalakult, az opciók egyetlen, hosszú menüben sorakoznak. Van belőlük elég sok, a felbontáson felül akad még ISO, fehéregyensúly, effektusok, minőségi beállítások (élesség, szín), fókuszmód, előre programozott jelenetek, időzítő és még néhány más dolog.
Igaz, hogy ennél a készüléknél nincs annyira kihangsúlyozva a kamera, mint a One-sorozat tagjainál, az elkészült fotók viszont tragikusak. Jók a színek, és ezzel minden pozitívumot el is mondtam róluk. A dinamikatartomány elég kicsi, a legrosszabb viszont, hogy brutális olajfestmény effektus van. Egyszerűen minden szét van mosva, hol kevésbé, hol nagyon durván, a részleteket sehol sem látni. Meg kell mondjam, elég nagy csalódás, ennél azért sokkal jobbat vártam volna és ezen az sem segít, hogy a kamera, a fókuszálás és a fotók mentése is gyors. Videóban megint visszaüt a gyenge hardver, mivel szó sem lehet HD-ről, csak 800x480-as felbontásban tudunk felvenni.
Zenei téren igyekszik javítani a renoméját. A lejátszó is lecserélte a ruháját, a számok között könnyen válogathatunk. Van albumkép, véletlen lejátszás és ismétlés is. Hangszínek nincsenek, viszont itt jön a képbe a Beats Audio. Ezúttal csak annyi opciónk van, hogy ki- vagy bekapcsoljuk, nincsenek külön profilok és hasonlók. A gyári füles átlagosan szól, de egy jobb minőségű, agybadugós megoldással már egész kellemes hangzást kapunk, és ha nem is sokat, de javít a dolgon, ha a Beats aktiválva van. Nem maradt ki a rádió sem, itt is kellemes felület fogad, van RDS, teszi a dolgát, ahogy kell. Aki pedig ismeretlen dallamot hall, rögtön indítsa a SoundHound-ot és máris megtudja rá a választ.
Több extra program is került be a kínálatba. Köztük fontos megemlíteni a szerkesztésre is alkalmas Polaris Office-t, de van itt Adobe Reader, Dropbox (a telefonhoz két évig jár 25 GB-nyi ingyenes tárhely), eBuddy XMS, HTC Hub. A zenei témához kapcsolódik egyrészt a már említett SoundHound, másrészt a 7Digital zeneáruház, valamint a TuneIn Radio internetes rádiója. Közösségi oldalról sem vagyunk nélkülözve, erre a gyárilag telepített Facebook mellett a Friend Stream nyújt megoldást. A GPS-vevő nem hiányozhat, ezért a HTC a gyári Google megoldásokon felül a saját, Locations névre keresztelt navigációját is mellékelte. Ezt 30 napig ingyen használhatjuk, egyébként pedig megvehetjük a szükséges licenceket és térképeket (mivel ez offline, tehát nem kötelező hozzá adatkapcsolat, ami főleg külföldön nem ajánlott).
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!