HTC Desire Eye - szemmel ver

Hirdetés

Kamera és multimédia

Bár az elő- és hátlapi kamera is 13 megapixeles BSI szenzort kapott, az előlapi F/2,2-es, a hátlapi pedig F/2.0-ás rekeszértékű lencsével lett felszerelve. A HTC kitűnő szoftverének legtöbb funkciója elérhető mindkét kamera esetében, így a vaku, az érintőfókusz, a HDR, az önkioldó, az effektek és minden kézi beállítási lehetőség (expozíció, záridő, érzékenység, fehéregyensúly, fókuszmód). Akadnak persze módok és beállítások, amelyeket csak az egyik kamera használ. A készülékhez kapcsolódó extrák HTC Eye Experience néven futnak, és fél tucat különleges beállítást takarnak. A Live Makeup már az élőképen eltünteti a bőrhibákat, így előre látni, milyen lesz a retusált végeredmény. A Face Tracking videóhíváskor az arcunkon tartja a fókuszt, sőt: ha többen, legfeljebb négyen vagyunk az előlapi kamera előtt, a videóhívás másik oldalán négy részére osztva jelennek meg az arcok, a szoftver pedig mindegyikre ráközelít.

A HTC Desire Eye kameraszoftvere minden kézi beállítást tud

Alul: a szelfikamera fotói, beleértve egy Split Capture felvételt és egy kameraeffektet

A Split Capture lehetővé teszi az elő- és hátlapi kamera egyidejű használatát mind fotó, mind pedig videofelvétel készítésekor. Nem muszáj egy időben rögzíteni mindkét kamerával, lehet külön-külön is, az összefűzést a szoftver utólag megoldja. A Voice Selfie-t aktiválva hangutasítással készíthető fotó (csíz!) vagy videó (action!), az Auto Selfie-vel pedig csak mozdulatlanul kell a kameralencsére meredni, vagy széles vigyort vágni, és a szoftver automatikusan exponál. A Photo Booth négy fotót rögzít egymás után, pont olyan eredményeket produkálva, mint bármelyik igazolványkészítő egy metrókijáratnál. A Screen Share-rel megosztható készülékünk képernyője, a Face Fusionnel pedig két arc egyesíthető az arcvonások összemosásával, néha ijesztő eredményeket produkálva. A szelfikamera nappal valóban jobb képeket készít a konkurenciánál, de azért akad bőven képzaj, ami este csak fokozódik. Sötétben egyébként a kéttónusú led túl jó munkát végez, szinte elvakítva az előlapi kamerára mosolygó arcokat.

Erős fényű HTC Desire Eye kéttónusú villanópárja

Alul: a hátlapi kamera fotói nappal és este

A hátlapi kamera nappal remek dinamikatartománnyal rögzít, a fehéregyensúly ugyancsak megbízható, bár a színek lehetnének kevésbé telítettek is. A vonalélesség rendben van, a tesztkészülék ugyanakkor alighanem lencsehibával érkezett hozzánk, mivel a képek bal szélei jóval elmosódottabbak lettek az átellenes oldalnál. Zajból a hátlapi modul fotóira is jut valamennyi, bár jóval kevesebb, mint a szelfikamera képeire. A HDR mód pont jó munkát végez, hiszen mindössze annyi a dolga, hogy a túl sötét vagy világos részleteket mesterkélt kinézet nélkül visszanyerje, ezt pedig teljesíti. Közelkép készítésekor HDR módban azonban megbízhatatlan az autó- és érintőfókusz.

Makrófotókat 8 centiméterről vagy messzebbről lehet lőni, és jut bőven részlet az elkészült képekre. Nappal megbízható volt a hátlapi kamera, este viszont már belefutottam gondokba. Hosszú záridő választásával ugyan részletgazdag képek készíthetők, ám túl intenzív a szoftveres élesítés, és minél sötétebb a téma, annál nehezebb fókuszpontot találni, ami nem egyszer okozott kellemetlen perceket. A kéttónusú villanópár viszont jó munkát végez, a fényereje megfelelő. A Full HD felbontású videoklipek nagy részletgazdagsággal, szép színekkel és jó hangminőséggel készülnek (íme egy példa szeles időben), a 4K, a 60fps vagy a HDR módok azonban kimaradtak. Összességében a Desire Eye előrelépés az ultrapixeles kamerarendszerekhez képest, az alkalmazás tele van hasznos funkciókkal, némi finomítás azonban ráfér még a szoftverre.

A BoomSound hangszóró HTC Desire Eye legjobb tulajdonsága
[+]

A Sense-es zenelejátszó egyszerű darab; számainkat előadók, albumok, dalok, egyéni listák és lejátszási gyakoriság szerint jeleníthetjük meg, hangszínszabályzó nincs. Widgetből kapunk kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles darabot. Az FM-rádió füles csatlakoztatásával működik, a mellékelt gyári headset viszont nem a minőségi zenehallgatásra lett kitalálva, ellenben a BoomSound előlapi hangszórókkal, amelyek nem csak hangosak, hanem nagyon szépen is szólnak. Ismét szeretnénk hangsúlyozni, hogy az előlapi sztereó megoldás tényleg remek dolog, úgyhogy ideje lenne a konkurenciának ellesni a HTC-től a trükköt. A mezei videolejátszó a H.264, H.264, Mpeg4 és DivX kódolású klipeket meghajtotta, a DivX-szel, az AC3 hanggal és a feliratokkal viszont meggyűlt a baja. Sebaj; a dolgon a BS Player feltelepítése segített, utána pedig 4K-s klipp lejátszása sem okozott gondot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Eye, vagy lő a mamám!

    Ellátogatott hozzánk a HTC Desire Eye, amelynek különlegessége, a 13 megapixeles hát- ÉS előlapi kamera talán az idei One alapmegoldása lesz. Adás este 6 órakor.

  • HTC One M8 - One, aki duplán szereti

    A tajvaniak legújabb zászlóshajója még fémesebb külsőt kapott, ráadásul már duál kamerával rendelkezik, és a szteró hangszóró is fejlődött.

  • HTC One - One új a nap alatt

    Ismét egy minőségi készülékkel jelentkezett a HTC, az új zászlóshajó prémium anyaghasználattal, Full HD kijelzővel és Ultrapixel kameratechnológiával támad.

Hirdetés