Honor Magic7 Lite - erősítést kérek

Tudását tekintve nem sokat változott az elődmodellhez képest, a nagy hangsúlyt a kitartásra és az ellenállásra helyezték a gyártónál.

Multimédia

160 ezres árszinten a kamerás képességek már papíron is kissé lemaradnak a konkurenciától, ami nem is csoda, mert a tavalyi szettet használja a Honor idén is. Az előlapi kamera 16 megapixeles maradt maximum Full HD felbontású videókkal, a hátlapról leradírozták a makró szenzort, ami önmagában nem baj, de ilyenkor szokás az ultraszélest legalább egy autofókussszal megtolni, hogy lehessen közelképeket csinálni. Ám ez itt nem történt meg, maradt az eléggé hervatag, 5 megapixeles modul, vagyis a ténylegesen érvényes kamera egyedül a 108 megapixeles szenzor — de ez is a tavalyi. Persze lehet csavargatni az algoritmuson egy év alatt, de ha még a hardver is ugyanaz mögötte, akkor nem szoktak változni az eredmények, de ezúttal van egy olyan trükk, amire nem számítottunk. 108 megapixelen fotózni tök felesleges, egyrészt amúgy is ott a kétszeres és a háromszoros nagyítás ikonja, ami sokkal-sokkal jobb, mint a teljes felbontásból vágni, másrészt pedig néha elég sokáig tart az exponálás, főleg nem tökéletes fényviszonyok esetén, de azért itt van egy a link mögött, amúgy pedig:

Hirdetés

12,5 MP

2x zoom

3x zoom

Ultraszéles

Noha a főkamera képeitől önmagában nem fogunk hasraesni, de valamivel jobb az összkép, mint tavaly, bár a dinamikatartomány meglehetősen szűkös, amin HDR-rel próbál segíteni a szoftver, de olyankor kicsit a kontraszt mászik el. De vannak részletek, nincsenek bosszantó képhibák, némi túlélesítés azért előfordul és vannak bizonytalanságok a kép sarkainál is, de összességében hozza az árszinten elvártat a produkció. Amiben viszont irtó ügyes a Honor, az a zoom. Ha megnézzük a fentebb linkelt 108 megapixeles képet és kivágjuk a közepét, aztán mellérakjuk a háromszoros nagyítású eredményt, akkor meg fogunk döbbenni: olyan AI-t enged rá a Honor a képre, ami kissé ijesztő is: nem létező információból állít elő érvényes dolgokat, direkt iderakok több példát is egymás mellé, a jobb oldali a 108 megapixeles felbontás, a bal oldali pedig az ugyanerről készült 3x zoomos fotó. Csak annyit csináltam, hogy ugyanazt a részt kivágtam:

Érdekes, hogy kétszeres nagyításnál mintha ezt nem csinálná, mert ott talán azt gondolja, hogy elég lesz az is, ami eredetileg adott. De háromszoros szintnél valami nagyon megváltozik. És ezen innentől lehet lamentálni: mennyire van az rendben, hogy az AI ilyen szinten beleavatkozik egy fotóba? Ezt meghagyom az olvasónak, mi láttunk hasonlót a Magic7 Pro kínai bemutatóját követően, de az valamelyest meglepő, hogy a Magic7 Lite is megkapta ezt a trükköt. Cserébe viszont az ultraszéles modul rangon aluli színvonalú, ezen az árszinten az 5 megapixeles felbontás és a dinamikát nélkülöző, fakó és széteső képek egyáltalán nem illenek a telefon általános szintjéhez.

Este 12,5 MP

Este 2x zoom

Este 3x zoom

Este ultraszéles

Esti módot kapcsolhatunk ugyan kézzel is, de az algoritmus magától is észleli, hogy hosszabb záridőre lesz szükség. Ezért aztán gyorsan mozgó témákkal ne is foglalkozzunk. És hát a zoom kapcsán sem lesz már olyan ügyes az AI-trükközés, de a tavalyi szintnél jobbak lesznek a felvételek és felbukkannak újabb részletek a távolabbi témák lefotózása esetén. Az ultraszéles kamera viszont az elvárásoknak megfelelően csúnyán leszerepel. Váltsunk videóra:



4K30 a legtöbb, amit adni képes, ezt az ultraszéles kamerával is felkínálja, de ott nagyon gyenge lesz az élesség és a dinamika. Naná, mert az csak Full HD, de erről annyira nem szól. A főkamerával viszont nagyjából rendben vannak a dolgok, idén már van optikai stabilizáció (ennyiért el is várjuk), az elektronikus megoldás viszont mozgás közben hajlamos hullámzósra venni a képet, ami nem néz ki túl jól, viszont a kétszeres nagyítással még elég jó marad a minőség, ráadásul este sem lesz vészes vergődés a dologból. De van pár gond: nem lehet a látószögek között váltani még Full HD mellett sem és nem azért, mert nem bírja el a hardver, mert arra persze van opció, hogy az előlapi és a hátlapi kamera együttesen működjön, szóval ez valami szoftveres bénaság. A másik fontos tudnivaló, hogy 4K esetén maximum 10 percnyi felvételt enged a gép, pedig nem éreztem, hogy a hardver különösebben felforrósodna, szóval ezt sem tudom hová tenni.

Fent két szelfi lent pedig egy nappali önvideó, ahol a dinamikatartomány nagyon szűk, általánosságban elmondható, hogy kiégnek a felvételek, ráadásul a hangot videózás közben markánsan túlszűri az algoritmus, mintha a beszélő valami Albániában levő bádogvödörből szólna hozzánk.

A visszajátszás színvonala korrekt, a kijelző is jó partner, de főleg sokat fejlődött a hangszórók kapcsán a telefon, noha az alsó modul hallhatóan erélyesebb, de ha nem toljuk fel maximumra a hangerőt, akkor tud nagyjából egyformán szólni a két hangszóró. Egyébként csak a rend kedvéért mondjuk egy, hogy a Magic6 Lite-ban csak alul jött ki hang, szóval ezen a ponton markáns a változás — a Widevine L1-es tanúsítvány pedig továbbra is adott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor Magic7 Lite lesz az X9c-ből

    A Magic6 Lite és az X9b relációjából és a kiszivárgott specifikációból kiindulva a keménykötésű Honor X9c Magic7 Lite néven várható.