Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

Hardver és UI

A Huawei saját lapkakészleteket gyárt HiSilicon Kirin néven, amelyek decens sebességre képesek a csúcskategóriában, gondoljunk csak az Ascend Mate7 vagy a Honor 6 teljesítményére. A 6 Plus a nyolcmagos, 32 bites, big.LITTLE architektúrájú Kirin 925-öt kapta meg, amelyben négy, 1,3 gigahertzre skálázott, alacsonyabb fogyasztású és négy, 1,8 gigahertzen futtatott, nagy teljesítményű Cortex-A15-ös mag végzi a munkát. A grafikus feladatok a kissé koros Mali-T628MP4-re hárulnak, az egészséges memóriakezelésért pedig 3 gigabájt RAM felel. A belső tároló 32 gigabájtos, amelyből 25,7 elérhető az első bekapcsolás után, de az se gond, ha ez betelne, mivel az adattároló mellett a microSD kártyára is lehet telepíteni, persze azt magunknak kell biztosítani.

A Honor 6 Plus megjelenítője remek Full HD-s IPS panel
[+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark Honor 6 Plus Samsung Galaxy S6 edge HTC One M9 LG G4
Rendszerchip HiSilicon Kirin 925 Exynos 7420 Snapdragon 810 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 44824 pont 71040 pont 56588 pont 49597 pont
Vellamo Browser 3206 pont 5698 pont 3599 pont 4131 pont
Vellamo Metal 1419 pont 2594 pont 2181 pont 2241 pont
SunSpider 1.0.2 608,2 ms 387,5 ms 866,6 ms 403,3 ms
Geekbench 3 (single) 906 pont 1490 pont 1182 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 3216 pont 5431 pont 3792 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 8,6 fps 16 fps 23 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 8,1 fps 26 fps 23 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 17,4 fps 39 fps 49 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 16,4 fps 59 fps 49 fps 34,32 fps

A Honor 6 Plus jól szerepelt a szintetikus teljesítményteszteken, persze a Qualcomm és a Samsung legújabb megoldásaitól elmaradnak a pontszámok. Processzorosan nem lehet panasz, bőven jut izomköteg a nagy CPU-igényű feladatokra, grafikus oldalról viszont jelentős a lemaradás mondjuk a Mali-T760MP8-hoz képest, amely az új Galaxykat ékesíti. Éppen ezért a Real Racing 3 és az Asphalt 8 nem futott hibátlanul, bár a képkockasebesség még elfogadható volt. A készülék a tetejénél hajlamos érezhetően, bár nem túlságosan felmelegedni, forrónak sosem éreztük az eszközt. A mindennapi sebesség jó, a felületen nem nagyon lehet belefutni dadogásoba, az ilyesmi böngészés közben, a komplexebb tartalmak esetében azonban már elő- előfordul, szóval nem makulátlan a helyzet.

AZ EMUI 3.0 KitKat alapú rendszer Az EMUI-ban alkalmazásmenü nincs
[+]

Az Android KitKaton alapuló EMUI 3.0-s felülettel olvasóink az Ascend Mate7 tesztje kapcsán már megismerkedhettek, és ugyan azóta kijött a lollipopos EMUI 3.1 a Huawei P8-cal, alapjaiban nem változott a rendszer. Az egyik legfőbb és nem mindenki számára kellemes tulajdonság, hogy alkalmazásmenü nincs, így minden ikon és widget a kezdőoldalak valamelyikére kerül, ami miatt kissé kaotikus a helyzet, ám az ikonok kedv szerint mappákba rendezhetők. Ha ez sem elég, csak le kell húzni egy másik launchert, és máris lesz menü. A kezdőképernyőn lefele ujjmozdulattal gyorskereső panel hívható elő, itt appok, névjegyek és netes tartalmak között is gyorsan lehet kutakodni. A home hosszú lenyomásával csalható elő a Google-asszisztens, az alkalmazásváltón tartva ujjunkat pedig az utolsó két alkalmazás között válthatunk.

Az EMUI átlátható és egységes megjelenésű
[+]

A felületet egyébként flat ikonstílus jellemzi visszafogott, bár nem teljesen lapos átmenetekkel. Az emuis szoftverek, a felülről lehúzható értesítési és kapcsolópanel, valamint a beállítások is vékony, elegáns betűtípust használnak. A kapcsolópanel egyébként teljesen átrendezhető, és egy sor hasznos dolog elérhető innen, így a fényerőállítás és a zseblámpa. A három androidos kezelőgomb (vissza, home, alkalmazásváltó) elrejthető, ilyenkor a képernyő aljáról lehet azokat felfele simítással előhívni. A TouchPlus névre hallgató, külön megvásárolható fólia segítségével a képernyő alatti és feletti káva is érintőfelületté válik, a dobozban mellékelt darab nem ilyen. A három gomb mellé az értesítési panelé is elhelyezhető. A Honor 6 Plushoz ablakos kivágású védőtok is beszerezhető, méghozzá ahhoz kapcsolódó információs felülettel, ezt szintén nem tudtuk kipróbálni.

A kamera az EMUI zárképernyőjéről is indítható Egyszerű módot is kapott a Honor 6 Plus
[+]

A nagy képernyőhöz szerencsére egykezes használati mód is jár: ha a készüléket kissé oldalára döntjük, a billentyűzet és a tárcsázó a kijelző széléhez igazodik. Kesztyűs mód is akad a magasabb felületi érzékenység érdekében, aki pedig hatalmas, csempeszerű ikonokra vágyik, annak ott az egyszerű kezdőképernyő. Nem marad ki az EMUI felület a gesztusvezérlési trendekből: aktiválható a kétkoppos feloldás, és beállítható, hogy kikapcsolt képernyőre c-t, m-et, w-t vagy e-t rajzolva milyen alkalmazás induljon el. A giroszkóp is kihasználható: a készülék lefordításakor elnémulnak a csengőhangok, és a phabletet felemelve fogadható a hívás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

  • 4 GB RAM-mal és 13 MP-es kamerával jöhet a Honor 7

    A kínaiak legújabb okostelefonjának kamerája optikai képstabilizátort is kap, emellett pedig hardveresen sem kell majd szégyenkeznie a készüléknek.

  • Mobilarena TV: phablet a Honortól

    Mai adásunkban a Honor 4X készülékkel foglalkozunk, mely a kellemes ár/érték arány mellett 5,5 hüvelykes HD kijelzőt, duál SIM támogatást és nyolcmagos processzort kínál.

  • Már hétfőn lehullhat a lepel a Honor 7-ről

    A nálunk is remekelő Honor 6 folytatásának bemutatására talán már egy hetet sem kell várni, a Huawei ugyanis bejelent valamit június 8-án.

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

Előzmények

  • Mobilarena TV: Plus egy kamera

    A Honor 6 Plus nem egyszerűen egy phablet méretűre nőtt Honor 6, hiszen a készülék három 8 megapixeles kamerával rendelkezik, melyek különleges módokat biztosítanak.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.