Hirdetés
Kamera, multimédia
Kis pénz, kis foci, az idézet mára klasszikussá vált, a HT16 Pro hátlapi kamerájára pedig teljesen igaz. Jól hangzik a 13 megapixeles Sony szenzor, ám lényegében itt véget is ér az elméleti pozitívumok felsorolása, hiszen a hagyományos, olykor esetlen AOSP-szoftver küzd a lassú autofókusszal, miközben rendkívül gyakran rontja el a fehéregyensúlyt, az expozíciót, az élességet, vagy éppen ezeket egyszerre. A kép elkészülése is több ideig tart a megszokottnál, aki gyorsabb mobilokhoz szokott, rengeteg fotója lesz a saját cipőorráról. Van HDR, de lényegében kipróbálni sem érdemes, ahogy a kézi képbeállításokkal is inkább csak rontani tudunk a végeredményen, egyedül az expozíciót lehet érdemes piszkálni, ha sokadik próbálkozásra sem találná el.
A kameraszoftver teljesen érintetlen módon maradt AOSP [+]
Az elkészült képek legfőbb hibája a lencseképben keresendő: egyrészt erőteljesen mos a széleken, másrészt feltűnően alacsony a fényereje, a dinamikatartomány rendkívül harmatos. A lehetőségekhez képest a kromatikus aberráció nem vészes, még a vonalélesség sem teljesen vállalhatatlan, viszont a túlélesítés és a zajosodás egyszerre lép fel, éjszaka szinte reménytelen a fókuszálás, a fehéregyensúly pedig gyenge fényviszonyok közt még jobban elmászik. Videókat 720p felbontásban, 30 fps-sel tud felvenni, ehhez mindenképp érdemes kikacsolni az elektronikus képstabilizálást (EIS), ami zavaróan röcögőssé teszi a felvételeket, egyébként pedig nyilván számítsunk ugyanazokra a képhibákra, amiket fotóknál is megtapasztalhatunk. A hangminőség elfogadható szinten van, a tesztvideó mindenről árulkodik.
A fehér hátteres galéria elég idegesítő tud lenni [+]
Az AOSP-alapú zenelejátszó előadók, albumok, dalok és listák szerint tudja rendezni a fájlokat, illetve jutott bele hangszínszabályzó is, ezzel azonban lényegében kimerült a funkcionalitása. Érdemes ebből a szempontból is szétnézni az áruházban, hiszen még minőségben is sokat tud hozni egy jobb szoftver, bár az alaplapi zenelejátszó egység által nyújtott lehetőségek erőteljesen korlátozottak, a hangszórót pedig végképp nem érdemes zenehallgatásra bevetni.
Az FM-rádió adott, fülhallgató csatlakoztatása után kereshetünk frekvenciákat, amikhez RDS-információkat is képes párosítani a rendszer. A videolejátszó szintén nagyon karcsú, nagyon sokféle kódolású fájlt próbáltunk, elég sokszor kapitulált, egy másik lejátszó itt is segítség, nyilván 1080p tartalmakat akadozásoktól és szétcsúszástól mentesen egyik sem fog adni, az ésszerűség keretein belül viszont még akár filmezhetünk is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!