Hirdetés

HomTom HT16 Pro - minimálprogram

Rengeteg érvet lehet felhozni ellene, a kamerája harmatgyenge, navigálni sem érdemes vele, de újonnan, 25 ezer forint alatt egyáltalán nem megbocsáthatatlanok a hibái.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

Megtippelni sem lenne könnyű, hogy mennyi mobilba került bele a MediaTek MT673X-szériába tartozó lapkája, a 4G-képes, négymagos középkategóriásokról a legtöbb esetben kiderül, hogy ezen rendszerchipek valamelyikét kapta meg, olykor drágább telefonokban is felbukkan. A HT16 Pro az aránylag frissnek számító MT6737-et rejti magában, az alapok azonban unásig ismertek: négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A53 processzor felel a számítási kapacitásért, 550 MHz-s Mali-T720-as IGP áll a grafikus teljesítmény szolgálatában, memória szempontjából 2 GB RAM és a 16 GB-os, EXT4 rendszerrel működő belső tároló került bele.

Körülbelül 11 GB marad szabadon az első bekapcsolás után Körülbelül 11 GB marad szabadon az első bekapcsolás után
Körülbelül 11 GB marad szabadon az első bekapcsolás után [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark HomTom HT16 Pro Xiaomi Redmi 4A Vernee Thor Huawei Y6 Pro
Rendszerchip MediaTek MT6737 Snapdragon 425 MediaTek MT6753 MediaTek MT6735
AnTuTu Benchmark 6.x 29321 pont 35877 pont 37679 pont 21798 pont
Vellamo Browser 2246 pont 2196 pont 2838 pont 2406 pont
Vellamo Metal 945 pont 1027 pont 1059 pont 965 pont
Geekbench 4 (single / multi) 579 / 1574 pont 658 / 1756 pont 663 / 1806 pont 514 / 1434 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,1 fps 5,6 fps 9,1 fps 6,1 fps
GFXBench Manhattan offscreen 2,8 fps 2,8 fps 4,5 fps 2,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15 fps 14 fps 19 fps 15 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,4 fps 7,6 fps 12 fps 8,4 fps

A szintetikus teljesítményteszteken megszokottan szereplő hardver nagyjából ugyanazt nyújtja a mindennapi felhasználásban is, mint a hardvertársak, ám ezzel az árcímkével ez inkább előny, mint hátrány. Emelkedjünk felül azon, hogy telepítések és frissítések alatt nagyon belassul a rendszer, hogy az alkalmazások általánosságban lassan töltenek be, és hogy olykor akadásokkal is találkozhatunk, hiszen alapvetően pörgős a rendszerfelület, stabil a működés és ha nyögvenyelősen is, de szinte bármilyen szoftverrel elboldogul, amire szükségünk lehet. Ezeket még ma is nagyon kevés eszközről lehet elmondani ebben az árszegmensben, egy két-három évvel ezelőtti, hasonló kategóriába eső androidos géphez képest pedig tényleg hipertérugrásnak tűnik ez a kombináció.

A Turbó letöltés már sokszorosan ismert extra... A Turbó letöltés már sokszorosan ismert extra...
A Turbó letöltés már sokszorosan ismert extra... [+]

A HomTom jelenleg Android 6.0-s rendszert futtat szeptemberi biztonsági szinttel, és bár ennél frissebb főverziót jó eséllyel nem fog kapni, külön OTA-menüpontot is találunk a beállításokon belül. Az alapvető megjelenést szolgáltató Material Design nagyon kicsit módosított verzióját látjuk magunk előtt, cserélték az ikonkészletet, egy-két hátteret és animációt, illetve az animációk sem egytől egyig gyáriak. Ettől függetlenül nem fog elveszni az, aki használt már Android rendszert, jobbra-balra lapozható, 4 x 5-ös alkalmazásmenü áll rendelkezésünkre, de a hasonló méretű tálcát is telepakolhatjuk igény szerint. Ujjlenyomat-olvasó hiányában mintával, számkóddal vagy jelszóval oldhatjuk fel a kijelzőt.

...a vicces kurzornyomok pedig egészen a '90-es évek Windows-rendszereiig röpítenek vissza ...a vicces kurzornyomok pedig egészen a '90-es évek Windows-rendszereiig röpítenek vissza
...a vicces kurzornyomok pedig egészen a '90-es évek Windows-rendszereiig röpítenek vissza [+]

A WiFi-t és 4G-t egyszerre használó Turbó letöltés funkciót már ismerjük néhány korábbi mobilból, ahogy az extrák többségét is, amiket nem mellesleg úgy lehet könnyen megtalálni a beállításokban, hogy az egyébként teljesen magyar nyelvű rendszerből kimazsolázzuk az angol feliratokat. A Magic Thumb tovább lassítja a rendszert, és túl sok haszna sincs, viszont igazán vicces, ahogy az érintések helyére csillagokat, szívecskéket vagy buborékokat dobál, nincs is több funkciója. A Float window egy fokkal praktikusabb, a korábban lebegő gombként megismert pöttyöt lényegében úgy képzeljük el, mint egy chat-fejet a Messengerben, csak itt nem az üzengetés meggyorsítása a fő cél, hanem az általános használat kényelmesebbé tétele, így tehetjük rá a zenelejátszó gyors kezelését, az értesítési függöny lehúzását, illetve a számológépet.

A gesztusvezérlés sem maradhatott el A gesztusvezérlés sem maradhatott el
A gesztusvezérlés sem maradhatott el [+]

Gesztusvezérlés is van, megadhatjuk, hogy ha egy megnyitott SMS nézegetése közben fülünkhoz emeljük a telefont, akkor azonnal tárcsázza is a küldőt, ezen kívül készíthetünk háromujjas képernyőfotókat is, illetve beállíthatjuk, hogy a kikapcsolt kijelzőn történő ujjmozdulatok azonnal indítsanak alapértelmezett alkalmazásokat, legyen az zenelejátszó, böngésző, fájlkezelő vagy épp tárcsázó.

Adatátvitel kezelésére hasznos a Xender Adatátvitel kezelésére hasznos a Xender
Adatátvitel kezelésére hasznos a Xender [+]

Az alapvető funkciókat szoftverek hibátlanul tették a dolgukat, az üzenet- és híváskezelés jól működik, ahogy a gyári billentyűzet és a mappakezelés is rendben van, de több érthetetlen dolog is van a többi alkalmazásokban. Egyrészt ott van a galéria, ami mindig fehér háttérre teszi a képeket, álló és fekvő nézetben is, roppant idegesítő. Másrészt ott van az AOSP-böngésző, aminél puritánabb csak akkor lehetne egy ilyen program, ha nem is lenne rajta, végtelenül bután tölti be a honlapok egy részét, cserébe nem is túl gyors. Ezek a hibák persze néhány perc alatt, akár ingyenesen orvosolhatók az áruházból, de mindenképpen igényelnek némi extra munkát. A többi extra szoftver egyszerű, van biztonsági mentést készítő alkalmazás, zseblámpa, dokumentumkezelő, akármilyen szoftverre alkalmazható jelkódos védelem, illetve a Xender nevű fájlküldő is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények

  • Homtom HT6 - kitartóan pontatlan

    Végre nálunk is felbukkant a Doogee új almárkájának egyik készüléke: a HT6 üzemidőben nem viccel, viszont összességében már találni nála jobb ajánlatokat a piacon.