Multimédia
A kamera 3 megapixeles, fixfókuszos, a legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 2048 x 1536, videóknál 320 x 240 pixel (tesztvideó mpeg4 formátumban itt). A kamerát kezelő szoftver kezelőfelülete elég korrekt, jól kezelhető és átlátható, ráadásul elég sok beállítási lehetőséget tartalmaz. Vannak benne motívumprogramok, tud sorozatfelvételt, időzítőt, tartalmaz effekteket, hozzáférést biztosít az érzékenységhez (ISO 100 - ISO 1600), a fehéregyensúlyhoz és a különféle egyéb beállításokhoz (élesség, telítettség, kontraszt). Egyedül a fénymérés hiányzik a sorból.
A képminőség jobb, mint amire számítottam, összességében közepesnek lehetne nevezni. A zajszűrés kicsit magasabb a kelleténél, cserébe nincs zaj, ami jó is és nem is, az egész élénk színek viszont mindenképp a pozitívumok kategóriájába esik. A dinamikatartomány viszont alacsony, az automatika hajlamos egy hajszállal túlexponálni a fotókat, makró mód pedig az autofókusz hiányában gyakorlatilag nincs.
Zenélni gyárilag sajnos csak a Windows Media Player segítségével tudunk, ami a modernebb zenelejátszó szoftverekhez képest nehézkesen kezelhető, lassú és bénán néz ki - cserébe fut a háttérben és kirajzolja az albumborítókat, hangszínszabályzót viszont nem tartalmaz. A hangminőség kihangosítva nem túl megnyerő, továbbá a gyári fülhallgató sem a minőség bajnoka, de a 3,5 milliméteres jack csatlakozónak köszönhetően használhatjuk a saját fülesünket is. A multimédiás kínálat része az FM-rádió, extrája, hogy fel tudja venni az adásokat.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!