Külső
110,6 x 55 x 13,1 milliméteres kiterjedés, 114,5 grammos tömeg, négyzetes dizájn, gyenge-közepes minőségű műanyagok; címszavakban így lehet leírni a Gigabyte S1205 külsejét. A külcsín nem különösebben átütő, de nem is gáz, egy teljesen átlagos, visszafogott ruházatról beszélhetünk, melyet nem raktak össze túl jól a gyárban, jól eltalált pontokat nyomkodva bizony könnyedén kicsikarhatunk némi nyekergést a masinából, az illesztések sem mentesek a kisebb hézagoktól. Mindezek ellenére sem mondhatni, hogy rossz érzés kézbe venni az újdonságot, de az biztos, hogy az előd egy jobban összerakott készülék, mint a közepes minőségű S1205.
Az előlap tükröződő felületű, a nem különösebben ellenálló plasztik lap az oldalt látható, sötétebb szinű, kemény műanyagból készült keretbe lett berakva, itt vannak a legnagyobb hézagok, melyek nem túl feltűnőek, de ahhoz pont elég méretesek, hogy a szöszök megragadjanak bennük. Felülre a hangszóró került, tőle balra egy többszínű állapotjelző led, jobbra pedig az elmaradhatatlan GSmart logó került. Középen terpeszkedik a 3,2 hüvelyk átlójú, 240 x 400 pixeles felbontású, rezisztív technológiát használó TFT-érintőkijelző, melynek minősége megfelel az átlagos elvárásoknak, szépek a színei, napfényben is jól látható, az ujjal való nyomkodásra pedig egész kellemesen reagál, függetlenül attól, hogy a technológia alapján alapvetően ceruzával való használatra lett kitalálva. Közvetlenül a kijelző alá három darab érintésérzékeny gomb került, a baloldali a Start menübe visz minket, a jobboldali a telefonbeállításokat hozza elő, a középső pedig őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mire jó, lehet, hogy nem is gomb. Legalul három fizikailag is létező gomb kapott helyet: a szélsőkkel a hívásokat tudjuk kezelni, kéken világítanak, a középső pedig egy akciógomb, a funkciója tehát az "oké" szóval írható le; navigációs gomb hiányában nem használható túl sok dologra.
A hátlapra némi jóindulattal mondhatjuk, hogy letisztult; teljesen sík, kellemes tapintású, gumírozott hatást keltő plasztikból készült, a gyártó nevét tartalmazó feliraton kívül csupán egy 3 megapixeles, fixfókuszos kamera került rá. Az akkumulátorhoz az egész hátlap levétele után tudunk hozzáférni, a rögzítés szerencsére nem pattintós, hanem "tolós" módszerrel van megoldva, a SIM-foglalatok a telep kivétele nélkül is cserélhetők, igaz, egy pöcköt el kell húznunk a cseréhez.
Oldalt ezüstös sáv fut körbe, a dizájnhoz teljesen jól passzol. Felül a bekapcsológomb árválkodik, balra a hangerőszabályzó duó került, jobbra a fedlap nélküli microSD foglalat és a kamera exponálógombja került, a lényegi elemek pedig alul vannak: microUSB csatlakozó, 3,5 milliméteres jack kimenet, furcsán visszarakható, de alapvetően kényelmesen használható teleszkópos ceruza.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!