Gigabyte GSmart G1345 - ez már összejött

Hirdetés

Doboz, külső

A csomagolás a korábbi Gigabyte termékek esetében sem volt problémás, a doboz most is hasonlóan néz ki. Csont fekete, arany színű feliratokkal, valójában meglepően guszta, ugyanakkor kifejezetten kompakt. Puha szivacsok között lakik a telefon addig, amíg nem veszi valaki birtokba, az adatkábel-töltő-füles szentháromság pedig külön zacskókba csomagolva fekszik a pakk alján. A headset felvevőgombos, csíptetős, két párnácskát kapunk hozzá (valljuk be: egy párnácska elég furcsa megoldás lenne), a célnak megfelel.

Gigabyte Gsmart G1345
[+]

A készülék formaterve nem egy kiemelkedő géniusz munkájának gyümölcse, hiszen semmi különleges megoldás nincs a külsőn. Lekerekített sarkú, fekete szappan ez is, annyi minimális játékkal, hogy az alsó részen akad egy lecsapott felület, amitől hosszabb ugyan a telefon, de jobban kézreállnak a kijelző alatti érintőgombok. Merthogy ezekből négy darab is van, híváskezelő billentyűk – mint az androidos készülékeken általában – nincsenek. A kijelző felett fényérzékelő és távolságszenzor található, előlapi kamera tehát nincs.

Gigabyte Gsmart G1345
[+]

A készülék oldalán végigfutó ezüst keret bal felől teljesen sima, a telefon másik oldalán viszont számos gomb és ajtócska bújik meg benne. Legfelelül a hangerőt szabályozó billentyűpáros ücsörög, lentebb egy kissé nehezen nyitható ajtó mögött bújik meg a microSD, amely gyárilag 2 gigabájtos. Még lentebb a kamera gyorsgombja fedezhető fel. A GSmart alján van a microUSB csatlakozó, tetején a 3,5 mm-es jack dugasz, illetve a kijelző lezárásához és feloldásához szükséges kezelőszerv.

Gigabyte Gsmart G1345
[+]

A hátlap nem túlzottan ingergazdag, csak a kamera oldja valamelyest a sötétszürke plasztik hegemóniáját. Az öt megapixeles optika mellett aprócska villanó is helyet kapott. Lehántani elég nehéz a G1345 hátlapját, ha sikerrel járunk, akkor az akkumulátor kiemelése után hozzáférünk az egymás fölé rámolható SIM-ekhez, alulra megy az elsődleges, a másik a tetejére fog ülni. Ez egyébként egyáltalán nem mindegy, ugyanis 3G hálózatokra csak az egyes számú kártyával fogunk tudni fellépni. Az általános összeszerelési minőséggel nincs baj, az anyaghasználat olcsó, de nem bántó.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények