Gigabyte GSmart G1345 - ez már összejött

Hirdetés

Adatátvitel

Androidos modell révén az alap elvárásokat könnyedén hozza a GSmart, azaz HSDPA és WLAN természetesen akad. A böngészőben gyárilag nincsen flash támogatás, s nem is sikerült a Marketből ilyesmit ráküldjek, úgyhogy komolyabb haxolás nélkül ez marad. Viszont egyáltalán nem lassú a tempó, alapvető böngetésre teljesen megfelel a kütyü. DLNA nincs, HDMI-t ne várjunk, a wireless netkapcsolatot viszont stabilan tartja, az érzékenység is rendben levőnek tűnik.

Gigabyte Gsmart G1345

Géphez adatkábellel köthetjük hozzá a készüléket, van neki saját szinkornizációs szoftvere, amit a belső memóriából telepíthetünk fel. Nem hiányzik a Bluetooth, amely sztereó hangátvitelre is alkalmassá teszi a masinát, s természetesen a GPS is az eszköztár része, bár elsőre elég nehezen fog pozíciót, de ha megvan, akkor nem veszti el azt. A hátlap alá 1500 mAh teljesítményű akkumulátort pakoltak a mérnökök, ez emberes, s meg is hálálja magát. A GSmart 1345-öt ugyanis még akkor is csak kétnaponta kellett töltenem, amikor mindkét kártya a helyén volt, neteztem, leveleztem, online közösségi életet éltem, s persze telefonáltam. Ezért jár a vállonveregetés.

Gigabyte Gsmart G1345
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart G1345
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 8 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Nehéz helyzetben vagyok, mert tudom, hogy 65 ezer pénzért milyen más androidos gépeket lehet beszerezni. Mondjuk Xperia minit, vagy Galaxy Ace-t, esetleg Optimus One-t, más platformokat idecitálva ott van az Optimus 7, vagy éppen a Wave II. Ezek mind-mind jobb telefonok, legalábbis a hardvert tekintve, de egyikük sem bír el két SIM-mel. És igazából nem is nagyon találni hasonló okostelefont, a ViewSonic ígérgette a V350-et már egy ideje, de azóta is várjuk, más pedig nem focizik ezen a grundon. A Gigabyte korábbi próbálkozásaival nem feltétlenül érdemes kikezdeni, mert valahogy egyik sem állt igazán össze, ez a modell viszont kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálattal bír, teszi a dolgát, működik, üzemel, nem idegesítő, nincsenek komoly hibái a fotózás sebességét kivéve. Viszont korrekt a közösségi szolgáltatások integrálása, egyértelműen működik a dual SIM mód, egy Angry Birds vidáman elfut rajta, a szintetikus tesztekben sem ér el gyenge eredményt: abszolút használható a mindennapok során, tud mindent, amit egy átlagos felhasználó egy okostelefon kapcsán elvár. Két nagyon olcsó okostelefon még együtt is kedvezőbben jön ki, két hasonló hardverrel szerelt vas már nem nagyon. A kényelmi faktort nem lehet forintosítani, akinek mindenképpen dual SIM Android kell, nagyon nem fog tudni mást választani. Lehet, hogy kihozható mindez olcsóbban is, csak éppen más még nem próbálkozott ezzel a vonallal, pedig egy Samsungnak vannak hagyományai ezen a területen. Így aztán nehéz is mihez mérni a készüléket, nálam az a végeredmény, hogy akinek pont arra van szüksége, hogy kétkártyás androidos gépre tegyen szert, valószínűleg nem fog csalódni, másoknak meg úgysem érdekes. Egyedisége és a végre jól összerakott szoftvernek és hardvernek köszönhetően megjutalmazom a készüléket egy Tetszett plecsnivel.

Gigabyte Gsmart G1345

Bog

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények