Garmin vívofit - kiemelkedő teljesítmény

Működés, szoftver, vélemény

A kiváló kialakítás kapcsán kellett némi idő ahhoz, hogy realizáljam a vívofit legnagyobb problémáját: nem képes különbséget tenni sétálás, kocogás és futás között. Csak azt jeleníti meg, hogy hányat léptünk, de az intenzitás fényében nem szelektál, az online rendszerbe sem kerül fel többféle adat. Ráadásul a pontossággal kapcsolatban is tapasztalhatók furcsaságok, mert bár a lépésszámlálók többsége általában többet szokott mutatni a ténylegesen megtett lépéseknél, a Garmin termékénél pont ennek ellenkezőjét tapasztaltuk, inkább lefelé csal, ami persze sokkal üdvözlendőbb dolog, hiszen így a nap végén többet fogunk mozogni, mint amennyit a kitűzött cél alapján kellene. Mindenesetre furcsa volt látni, hogy egy nap végén a Garmin 5700, a Polar Loop pedig 8400 lépést mutatott, holott a valóság valószínűleg 7000-7500 körül volt. A hibahatár mértékét nehéz lenne megmondani, amikor számoltuk a lépéseket, általában 10 százalékon belül tévedett, de úgy tűnik, hogy a nap végén mégis nagyobb a különbség, de nehéz lenne megmondani, hogy melyik eszköz téved többet; a jelenség egyébként nem függött attól, hogy melyik csuklón kapott helyet a vívofit és melyiken a Loop, a különbség mindig markáns volt. A megtett távolságot (amit a kijelzőn kilométerben lehet leolvasni) GPS-adatokkal hasonlítottuk össze, sétálásnál 10-15 százalékos eltérés mutatkozott felfelé, azaz a valóságnál az én esetemben ennyivel mutatott többet tesztünk tárgya, amiben valószínűleg szerepet játszott, hogy a termetemhez képest ideálisnak tűnőnél egy picit kisebbeket lépek.

Garmin Connect Mobile for Android Garmin Connect Mobile for Android

A kiegészítőt Android és iOS operációs rendszerű okostelefonokkal, valamint Windows és OSX rendszerű számítógépekkel is lehet szinkronizálni, előbbieknél Bluetooth kapcsolaton keresztül oldható meg a dolog a Garmin Connect Mobile alkalmazás segítségével, számítógépnél viszont mindenképp a dobozban található USB-kulcsot (ANT+ a neve) kell használnunk, akkor is, ha a gépünkben egyébként található Bluetooth kapcsolat. A kulcsszó a szinkronizálás, a vívofit nincs folyamatos kapcsolatban az eszközökkel, de időről időre szükséges áttölteni az adatokat, amelyek egyébként a Garmin Connect nevű online rendszerben kerülnek tárolásra, tehát az is működik, ha néha számítógépről, néha pedig okostelefonról szinkronizáljuk. A belső tárhely egyébként az elmúlt 30 nap adatait tudja tárolni, ami szintén jobb a konkurens megoldások többségénél.

Garmin Connect Mobile for Android Garmin Connect Mobile for Android

A folyamatos adatkapcsolat hiánya viszont azt is jelenti, hogy az okostelefonról semmiféle adat nem jut el a kijelzőre vagy a nem létező vibramotorba. Ha hívnak minket, nem jelenik meg a hívó neve, nem kezd el rezegni a karperec, erre nem is lenne képes, tényleg csak a mozgásunk monitorozására alkalmas a vívofit. Illetve az alvásunkat is tudja mérni, amihez mindenek előtt alvó módba kell tenni, ezt a gomb nyomva tartásával lehet elérni; ilyenkor először a szinkronizálás, utána az alvás, majd a párosítás jelenik meg, az egyes funkciók eléréséhez jókor kell felengedni a gombot. Az éjszakai monitorozás egyébként nem egy nagy mutatvány, gyakorlatilag csak a forgolódásainkat tudjuk megnézni egy grafikonon, pedig ha lenne beépített vibramotor, akkor hasznos lenne egy csendes ébresztési mód is.

Garmin Connect online
[+]

A Polar Loophoz hasonlóan ehhez a termékhez is lehetőség van pulzusmérő szíjat csatlakoztatni, elvileg még olyan csomagot is lehet vásárolni, ahol a szíj és a vívofit együtt érhető el. A kijelzőn ebben az esetben megjeleníthetjük az aktuális pulzusunkat és azt, hogy milyen pulzustartományban dolgozunk; utóbbiakból 5-öt állíthatunk be. A Garmin Connect online felületén ezzel összhangban lehetőség van különféle edzésterveket is beállítani, ám ezek monitorozására a vívofit önmagában sajnos nem, de pulzusmérővel együtt bizonyos funkciókhoz már elég (ugyanakkor mondjuk a biciklis pedálfordulatot nyilván azzal együtt sem képes monitorozni). Ha nincs semmilyen más Garmin kütyünk, akkor tényleg csak a lépéseinket, az elégetett kalóriákra vonatkozó kalkulációt és az alvásnaplónkat nézegethetjük, illetve utólagosan kézzel felvihetünk különféle edzéseket, amikkel a rendszer számol, de ezekhez azt írunk be, amit akarunk.

Garmin Connect online
[+]

A legtöbb ehhez hasonló kütyünél a napi cél tízezer lépés szokott lenni, ennek fényében erősen csodálkoztam, hogy itt csak ötezer volt kitűzve az első napon. Másnap kiderült, hogy az ideális lépésszám folyamatosan változik aktivitásunk, illetve a kitűzött célok alapján, testtömegünkkel kapcsolatban ugyanis beállíthatunk terveket is. Ezt az androidos szoftvernél ki is tűzhetjük egy widgetként, de kirakhatjuk a megszerzett kitűzőinket és a közösségi kihívásokat is, a rendszer ugyanis arra is lehetőséget biztosít, hogy más felhasználókkal versenyezzünk teljesen barátságos módon.

Garmin vívofit
[+]

Mindig szomorú látni azt, amikor egy kiváló eszköz funkcionalitása egyetlen egy apró hiba miatt csorbul. Ez történt a Garmin vívofittel, mely hardveres szempontból az egyik legjobb eszköz a piacon, nagyon kényelmes, vízálló, üzemidőben nincs párja, cserélhető a szíja, képes együttműködni egy pulzusmérővel, a kijelzője is megfelelő. A kissé fiatalos külseje miatt ugyanakkor joggal érheti kritika, egy folyamatosan az ember kezén lévő kiegészítőnek nem feltétlenül így kell kinéznie. Ilyen hardveres kialakítás mellett azonban mind az indokoltnál fiatalosabb dizájnon, mind a vibramotor és a lépcsőzés mérésének hiányán túl lehetne lépni, a lépések számlálásának módja viszont sajnos egy olyan probléma, ami sok felhasználót zavarni fog. Mivel a vívofit önmagában kizárólag a sétálás során megtett lépéseket méri, ezért pulzusmérő nélkül kizárólag azon emberek számára fog kielégítő és pontos eredményeket adni, akik nem kocognak és nem futnak, csak sétálnak. A cikk megírásának a pillanatában 34 990 forintos áron lehet hazavinni, ami a tudását figyelembe véve egyáltalán nem egy elszállt összeg. Ugyanakkor még egyszer hangsúlyozni kell; a vívofit önmagában csak a sétálás monitorozására jó, de arra nagyon. Egy pulzusmérővel és más Garmin eszközökkel viszont már elég komoly edzésmonitorozó rendszert lehet köré építeni, a plecsnit ennek figyelembe vételével ütöttük rá a kütyüre.

Garmin vívofit

Bocha

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés