Független iPhone teszt

Hirdetés

Működik

A SIM kártya az iPhone tetejébe helyezhető be. Egy nagyon vékony tűvel kell megbökni a megfelelő nyílást, mire kiugrik a fiók. A készülék kikapcsolása nélkül is cserélhető a SIM, sőt, újra sem indul, akár ki, akár befele gyógyítjuk a kártyát, erre eddig nem sok telefon volt képes. Pikk-pakk fel is állt előbb a Pannon, majd SIM csere után a Vodafone hálózatára is az eszköz, tehát tényleg független.

Innentől viszont számomra elkezdődött a rémálom. Egyből fel akartam hívni Bocha mestert és Gubrot, hogy megosszam velük a nagy hírt: független iPhone van a kezemben. Fejből nem vágom a számukat, úgyhogy beosontam a nevek közé, amely csont üres volt. Nem listázza a SIM tartalmát a névjegyzék és erre semmiféle trükkel, vagy beállítással nem lehet rábírni. Nálam mondjuk már itt elbukta az Apple a felhasználóbarát készülék mítoszát. Maga a telefonkönyv összesen annyi opciót hordoz, hogy kiválaszthattam a rendezés típusát (vezetéknév, keresztnév). Ha fénykép is van a hívóhoz (csengőhang is lehet), akkor bejövő hívás esetén szép nagyban, teljes képernyőn látszik. Egy bejegyzéshez elegendő extra adat tartozhat, ezzel nem volt gond, de ha sok a név, akkor - bármennyire is gyors az iPhone görgetőrutinja - kicsit nehézkes megtalálni a megfelelő kontaktot, mert betűre ugrani ugyan lehet, de keresni nem.

A hívásindítás és a hívásfogadás viszont pofonegyszerű. Kattintás a kiválasztott névre, majd a megfelelő telefonszámra, és már tárcsáz is a készülék. Fogadás esetén - ha a billentyűzár aktív - el kell húzni a feloldáshoz szolgáló csúszkát, és egyből be is kapcsolja a hívást a készülék. Nem vártam volna, de ha nem +36-tal kezdődik a telefonkönyvbe letárolt szám, hanem csak 06-tal, akkor az iPhone nem tudja beazonosítani a hívót, ezt lowend Sagemek is vigyorogva megoldják.

Beszélgetés közben hat ikonos minimenü bukkan fel, ahonnan átugorhatunk a telefonkönyvbe, elindíthatunk új hívást (ennek felépülése után válik aktívvá a konferencia), behívhatjuk a keypad-et, illetve némítás és kihangosítás aktiválható. A jó öreg egyetlen gomb, amellyel mindig a főmenü jön vissza, ilyenkor is elérhető, és minden működik, kamera is, de ami a meglepő, hogy a zenelejátszás is, bár ilyenkor az iPhone kicsit visszaveszi a hangerőt. Ez visszatolható maximumra, kipróbáltuk, ilyenkor a másik fél egész jól hallja a zenét. Ha a fejünknél van a kütyü, akkor a kijelző lekapcsol, hogy nehogy megérintsük, s így felesleges funkciókat indítsunk el. Amint eltávolítjuk arcunktól a telefont, rögtön visszakapcsol a képernyő.

A hívás és a kihangosítás hangminősége is teljesen megfelelő, a hangerőre sem lehet panasz. A csengőhangokra annál inkább, mivel alapesetben csak a gyári cuccok közül válogathatunk, amelyek nem éppen mesterművek. Mostanra azonban nyílik arra is lehetőség, hogy az iTunes webáruházból olyan zenéket is vásárolhassunk, amelyek csengőhangként is beállíthatóak, ezzel is gyarapítva az Apple Inc. bevételét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés