Hirdetés

EarFun Tune Pro - a család mindent tudója?

Az EarFun idei fejhallgatói közül ez nyújtja összességében a legtöbbet papíron. Nézzük, hogy tényleg így van-e!

Kapcsolat, alkalmazás

A fejhallgató többféleképp is használható: Bluetooth 5.4-en keresztül teljesen vezeték nélkül. Ilyenkor értelemszerűen be kell kapcsoljuk a gombbal, aztán mehet a zene, telefonálás, játék. Ha a 3,5 mm-es kábellel csatlakoztatjuk valamihez, akkor is opció, hogy bekapcsoljuk a Tune Prót, tehát működhet az ANC. Ilyenkor az ANC-t vezérlő gombot nyomkodhatjuk és azzal tudjuk állítani az aktív zajzár, normál és hangátengedő módokat. A hangerőszabályzó gombok, vagy a telefon virtuális asszisztensének ébresztése viszont nem megy. Megjegyezném még azt is, hogy ha bekapcsoltuk a fejest és úgy kap analógon hangot, akkor az az alkalmazásban megadott EQ-beállítások szerint fog megszólalni, bekapcsolás nélkül a gyári hangolással. Ha USB-kábellel dugjuk össze a Tune Prót valamivel, akkor minden gomb hibátlanul működik egyből. Az applikációban be tudjuk állítani az automatikus kikapcsolás időpontját és azt is, hogy ha USB-kapcsolatot használunk, akkor az töltse is közben a fejhallgatót vagy csak hangot vigyen át.

Képek az Android alkalmazásbólKépek az Android alkalmazásbólKépek az Android alkalmazásbólKépek az Android alkalmazásból Képek az Android alkalmazásból (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

Nincs nagy felbontású audiokodek támogatva, csak SBC és AAC van a tudáslistán. Éppen ezért a veszteségmentes minősítés, mely ott virít a dobozon csak a vezetékes kapcsolatra vonatkozik. A Bluetooth-kapcsolat stabilitására nem tudok panaszt tenni, nem tapasztaltam hangkiesést, se elvesző jelet. Két eszközzel szimultán kapcsolatot tart fenn a Tune Pro, a multipont is hibátlan volt a teszt alatt. Alapvetően az utoljára használt eszközhöz csatlakozik a fejhallgató, és ha másik párosított eszköz is a közelben van, másodikként arra.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A támogató alkalmazás a szokásos módon épül fel, a főoldalon látjuk EarFun eszközeinket, a Tune Pro kiválasztásával pedig annak beállításaihoz jutunk. A teszt során az Android alkalmazás még valamiért nem ismerte fel normálisan a Tune Prót, folyamatosan valami frissítést kért, holott az 1.0.42-es firmware az elérhető legújabb volt a fejhallgatón és az alkalmazásverzióból is a Play Store legújabbját telepítettem a telefonra. Ezért van több kép az iOS appról a tesztben, funkcionalitásukat tekintve nincs különbség a két rendszerre fejlesztett program között.

Az iOS applikációAz iOS applikációAz iOS applikációAz iOS applikáció Az iOS applikáció (forrás: Mobilaréna) [+]

Az ANC módjai között van dedikált szélzaj-szűrő mód, ez szerintem jól működik, tényleg tompítja a szél zúgását. A Comfort ANC és a Strong ANC között is hallható a különbség, utóbbi több frekvenciát tompít és kapásból több fehér zajt is generál működése közben. De tény, hogy míg a Comfort móddal át-átjött a laptop billentyűzetének hangja pötyögés közben, a Strong képes volt azt is elnyomni. Azért egy mechanikus tasztatúrát nem hiszem, hogy teljesen elhalkít, de jól működött. Az Ambient Sound néven jelen levő hangátengedő mód némi digitális zúgással jár, picit hallható a mikrofonok általi szűrés, de arra tökéletes, hogy környezetünkkel tisztában legyünk.


[+]

A Game Mode gomb kapcsolja az alacsony késleltetést, ez az alap 300 ezredmásodperc környékéről 100-200 ms közé nyomja a hang késését. A Theatre Mode nevű gomb kapcsolja a térhatású hangzást, ez tényleg szélesít a hangtéren, emel a hangerőn is, és bár alapvetően nem mondom, hogy rossz lenne, nincs egy Dolby Atmost támogató fejhallgató szintjén. Ráadásul ez a mód letiltja az EQ-t, szóval ha beállítottunk valamit kézzel vagy a beépített hallásteszt segítségével, az nem játszik majd szerepet ilyenkor. Illetve találkoztam egy olyan buggal, hogy ha bekapcsoltam a térhangzást az alkalmazásban, akkor pár másodperccel később az app úgy jelezte, hogy ki van kapcsolva a funkció, miközben hallhatóan nem volt.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Még lejjebb görgetve külön gomb kapcsolja az USB-kapcsolaton át való töltést, ha több eszközzel van párosítva a Tune Pro, akkor azok listáját is külön menüben láthatjuk és akár ki is kapcsolhatunk az eszközök közül. A Tune Pro gyári alapértelmezésben bemondja az ANC módjait, szól a ki- vagy bekapcsoláskor, eszközre csatlakozáskor. Ennek hangereje és a nyelv (angol, német, kínai, japán) állítható, vagy a funkció kikapcsolható.

Az alkalmazásban lehet a gombok funkcionalitását is állítani, a hangerő fel, hangerő le és NC gombokra oszthatunk ki parancsokat. Egy nyomás vagy nyomva tartás az opciók gombonként, viszont a lehetőségek korlátozottak. A hangerőszabályzó gombokra értelemszerűen a hangerő vezérlése, mellette a lejátszott tartalom előre vagy hátra lépetetése adható meg, illetve kikapcsolhatók a gombok. Az NC esetén lehet lejátszás/szünet — amit egyébként a bekapcsoló gomb is csinál —, az ANC három módja — Strong ANC, Normal, Ambient Sound — közti váltás, Game Mode bekapcsolása és a telefon hangasszisztensének ébresztése a parancs. Így parancsszóra ugyan nem reagálnak, de gyorsan előhívható bármely virtuális segéd.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények