Bevezető, doboz, kialakítás
Olvasóink biztosan találkoztak már az EarFun nevével lapunkban vagy YouTube-csatornánkon, Bog tavaly év végén meg is látogatta a márka sencseni székhelyét, amiből cikk is született. Aki nem ismerné a márkát, annak egy gyorstalpaló: olcsó vezeték nélküli fülhallgatóikkal lettek ismertek és elismertek, mert ár-érték arányban jellemzően jó ajánlatokkal vannak jelen a piacon. Tavaly év elején megpróbálkoztak ANC-s fejhallgatóval is, idén pedig két taggal folytatódik majd a Wave sorozat, melynek egyszerűbb és olcsóbb modelljéről, a Wave Life-ról szól most ez az anyag.
A Wave Life március 10-én került forgalomba, az ajánlott fogyasztói ár a gyártói webshopban 60 amerikai dollárban lett meghatározva, de jellemzően a márkára, most is voltak és vannak kuponok, amivel 45 dollárra lenyomható a fizetendő. Forintosítsuk: teljes áron 22 000, kuponnal 16 535 lesz a fejhallgató. Ennyi pénzért már találunk JBL Tune 720-at vagy Tune 760NC-t, Sony WH-CH520-at, Marshall Major IV BT-t, csak hogy a legnépszerűbb, legismertebb márkákat említsem, de az Edifier, Anker Soundcore és a 1More is jelen van hasonló funkciókkal.
Hirdetés
A konkurensek egy részében nincs ANC, egy része nem támogat vezetékes kapcsolatot, van köztük csak fülre illeszkedő (on-ear) kialakítású, nem pedig a jellemzően kényelmesebb fül köré (over-ear) ülő fejhallgató. A 1More esetén a telefonos alkalmazás sem állt a helyzet magaslatán tapasztalataink szerint, úgyhogy az EarFun előtt megvan a lehetőség megfelelő alapok lefektetésével sikert aratni.
A gyári csomagolásban a fejhallgató mellett csak egy mindkét végén USB-C kábel és egy pár oldalnyi papírra nyomtatott használati útmutató lesz. A mellékelt kábel töltéshez és hangátvitelhez is jó, de bármilyen Alt Mode-ot támogató USB 3.1-es (vagy újabb) kábellel megy a digitális audió jel, ennek köszönhetően van meg a Hi-Res Audio minősítése is a fejhallgatónak. Ámde a gyári kábel 1 méteres hosszával szerintem túl rövid, gumírozott borításával pedig túl merev ahhoz, hogy az ember kényelmesen használja mondjuk a telefonját zsebre téve a fejhallgatóval.
3,5 mm-es vagy egyéb analóg csatlakozó nincs a Wave Life-on, ha pedig USB-n keresztül kábeles kapcsolatot létesít bármilyen eszközzel, arról automatikusan elindul a töltés is. A fejhallgató így legendás üzemidőt ér el, de jobban meríti mondjuk a csatlakoztatott telefont, mint ha Bluetooth-t (v5.4) használva küldjük rá a hangot. Az USB-kapcsolat során is megy egyébként az ANC, működnek a mikrofonok, viszont a telefonos alkalmazással már nem kommunikál a fejhallgató, szóval csak a jobb fülkagylón található nyomógombokkal fogjuk tudni vezérelni.
USB csatlakozó és egyszerű, de megbízható műanyag nyomógombok [+]
A felhasznált anyagok minősége átlagos, a külső műanyag, a pánton belül fém megerősítés, a fülkagylókon és a pánt fejhez érő részén nehezen szellőző műbőr. Nem egy Beoplay anyaghasználati színvonala, de a dán cucc árának töredékét fizetjük a Wave Life-ért, nincs ezzel gond. A Wave Life 163,1 x 198,2 x 82,8 milliméter és 264 gramm, formáján kicsit a Sony WH-1000XM3 vonalai köszönnek vissza, fekete színével pedig egész visszafogott. A bal fülkagylón csak mikrofonokat látunk, a jobb oldalin egy állapotjelző LED, gomb az ANC módjainak állításához, mikrofonok, USB-C csatlakozó, bekapcsoló- és hangerőszabályzó gombok.
Hiányzott a hordozó tok vagy szütyő, illetve örültem volna annak is, ha van közelségérzékelő (viselést érzékelő) szenzor a Wave Life-ban, ezek egyike sem adatott meg. A fejhallgató kagylóit viszont be lehet hajtogatni a pánt alá, amivel egész kompakt módon össze lehet csukni táskába süllyesztés előtt. Két hét használat alatt karcokat sem szedett magára, és egy-két órányi viselés szemüveggel együtt is kényelmes volt, jól párnázottak a kagylók a műbőr alatt. Edzeni nem mennék el bennük, mert nincs IP-védettségnek megfelelő szigetelés és a szellőzés nem tökéletes a fülpárnákon, szerintem nyáron sem hordanám őket ugyanezen okból, panaszkodni a formára és a kialakításra nem tudok.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!