E-TEN M810 - a tenyérgépek Rolls Royce-sza

Hirdetés

Formatervezés

Az M810 tehát elvileg az M800 javított változata, a név valószínűleg azért nem M800+ lett, mert nem csak a belső tulajdonságok változtak érdemben: a masina teljesen új, az E-TEN-től szokatlan kinézetű házat kapott. Az előd rossz minőségű műanyag borítását le kellett cserélni, a mérnökök azonban nem mentek bele egy kompromisszumos megoldásba, az újdonságot olyan minőségű tokba bújtatták, amilyet ritkán látunk, és ez most nem túlzás. Ha autós példával élnék, azt mondanám, hogy az új glofiish a Pocket PC-k Rolls Royce-sza, elegáns, letisztult, minőségi, egyedi, egyszerűen öröm kézbe venni. A minőségnek persze ára van, a készülék közel 180 grammot nyom, farmerzsebben hordani tehát kicsit kényelmetlen.


[+]

Az itt látható képek sajnos nem igazán tudják visszaadni azt, hogy milyen szép az eszköz. Az előlap kékes árnyalatú, csillogó, műanyag, pedig fémnek néz ki. Felül, a videótelefonáláshoz használatos kamera mellett találjuk az állapotjelző LED-del egybeépített telefonhangszórót, mely sajnos nem pont középre került, de túl lehet élni. Ezek alatt terpeszkedik a 2,8 hüvelyk átlójú QVGA érintőkijelző. Nem elírás, az M810 nem VGA felbontású kijelzőt kapott, ami véleményem szerint egy igen jó döntés volt. Bár a képminőség 640 x 480 pixelnél tényleg gyönyörű, a nagy felbontás erősen csökkenti az akkumulátoros üzemidőt, továbbá jelentősen terheli a Samsung processzort. A QVGA felbontás pedig 2,8 hüvelyknél nem bántja a szemet, összességében tehát azt mondhatom, hogy okos döntés volt kisebb felbontásúra cserélni a panelt.

Az előlapon találjuk a fontosabb gombokat, azaz az öt irányú d-padot, a híváskezdeményező és befejező párost, valamint a két szoftveres billentyűt. Utóbbiak vékonyabbak, mint a híváskezelők, ezért "vakon" is gond nélkül lehet fogadni a bejövő hívásokat, nem fogunk félrenyomni. A d-pad nem csak mutatós, de megfelelő méretű is, ezért igen jól kezelhető.

A hátlap puha, selymes műanyagból készült, ezt az anyagot az E-TEN-nél előszeretettel használják, nincs is vele gond, mivel kellemes fogást biztosít a készüléknek. Fent a kihangosító hangszórója mellett található a 2 megapixeles, fixfókuszos kamera, valamint a hozzá tartozó LED-es villanófény és az önarcképek készítésekor hasznos tükör. A dizájn ezen a részen is rendben van.

A készülék tetején nincs semmi. A bal felső sarokba került a csuklópánt rögzítési helye, balra kerültek a hangerőszabályzó gombok, a hangrögzítő gyorsindítója, valamint a microSD kártyahely, melyet nem takar fedlap.

Alul a mikrofon társaságában henyél a miniUSB csatlakozó, mely egyben a fülhallgató kimenete is, a 2,5 mm-es jack csatlakozót ugyanis a tervezők lehagyták a gépről, ami elég szomorú. Jobb oldalra került a kamera exponálógombja, a reset nyílás, valamint a bekapcsológomb.

A készüléket szétcsúsztatva megcsodálhatjuk a 35 gombos QWERTY billentyűzetet. Kinézete hasonló, mint a Motorola RAZR gombsoráé, szálcsiszolt felületű fém, kék háttérvilágítás. Maguk a billentyűk megfelelő méretűek, nyomáspontjuk is jó, összességében tehát nagyon kellemesen használhatók.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • E-TEN

Azóta történt

  • LG KS20 - PDA a mobilban

    Az LG-nek sikerült: bele tudtak zsúfolni egy teljes értékű, fejlett Pocket PC-t egy mobiltelefon méretű készülékházba. Ráadásul kompromisszum nélkül.

  • Toshiba G910 - UFO invázió!

    Finoman szólva is érdekes kialakítású Toshiba tenyérgép QWERTY gombsorral, WVGA kijelzővel, fejlett adatkommunikációs képességekkel.

Előzmények