Doogee X6 Pro - egyszer volt Budán kutyavásár?

Hirdetés

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Doogee X6 Pro egy normál és egy microSIM-et fogad be. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 150 Mbps 4G hálózaton (800/1800/2100/2600 MHz). A készülék dual standby technológiájú, azaz két számmal is a hálózaton lehet lógni, ha viszont az egyikről hívás folyik, a másik arra az időre lekapcsolódik. A beszélgetési hangminőség vegyes saláta: Legendd kolléga tisztán értett engem a másik oldalon, a Doogee hangszórója viszont meglehetősen digitálisan szólt, zajos környezetben pedig a maximális hangerő sem volt kielégítő. WiFi-ből 802.11b/g/n jár Directtel és hotspottal. A vételi minőség közepes, és sajnos többször eldobta a mobil a jelet, amit újrakapcsolódással lehetett visszaszerezni. Bluetoothból 4.0 a standard A2DP-vel és LE-vel, USB-ből 2.0 MTP-vel, OTG nélkül, a navigáláshoz pedig a GPS műholdak, a WiFi routerek és a mobilhálózatok jelét lehet bevetni közepes pozicionálási sebességgel. Az iránytű, az NFC és az infra kimaradt.

A 3000 mAh-s telep jó üzemidőt biztosít
A 3000 mAh-s telep jó üzemidőt biztosít [+]

Bár a telep 3000 milliamperórásra növekedett, a 186 grammos tömeget figyelembe véve akár egy 4000-es is beleférhetett volna a készülékházba. Az alacsony fényerejű panel és a visszafogott hardver mindenesetre így is átlag feletti üzemidőt biztosít, nagyjából 4,5 - 5 órás képernyőidőkkel a mi felhasználási szokásunk szerint. A készenléti fogyasztás egész alacsony, így azok, akik nem gyötrik megállás nélkül X6-jukat, visszafogott használattal két, nagyon visszafogottal akár háromnapos töltési rátára is berendezkedhetnek. Sajnos a mellékelt töltő csak 0,7 amperes, és egy márkás, 2 amperes is csak vánszorogva tölti az aksit, így érdemes este etetni a Doogee-t.

Az X6 Pro inkább visszalépés, mint szintugrás
Az X6 Pro inkább visszalépés, mint szintugrás [+]

Értékelés: Doogee X6 Pro
Külső
Ergonómia 5 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 5 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 4 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Az 5X Pro magasra tette a lécet belépőszinten, és a most tesztelt folytatás megtartotta az árat, a decens rendszerchipet, a 2 gigabájt RAM-ot és a 16 gigabájtos belső tárolót, ráadásul a képátlót 5,5 hüvelyesre növelte, ami önmagában szokatlan 30 ezer forintért. Csakhogy a 720p-s panel élessége és fényereje alacsonyabb az elődjénél, a betekintési szögek közepesnél rosszabbak és a kalibráció sem lett hibátlan. Az autofókuszos kamera papíron ígéretes, a gyakorlatban azonban elhasal. Ez még a legalacsonyabb kategóriában belefér, és az üzemidő is dicséretes, csak a töltés lassú.

Az összeszerelés színvonala viszont romlott: a hátlap nem illeszkedik rendesen, az X6 Pro pedig túl nagyra nőtt, a vastag kávák és nagy tömeg miatt kényelmetlen hordozni és kezelni, az érintőfelület pedig gyakran hibázik. Az a helyzet, hogy belépőszintű phablet úgy egyáltalán nem nagyon akad mifelénk, úgyhogy, aki olcsón akar hatalmas kijelzős mobilt, és együtt tud élni a fenti kompromisszumokkal, annak a Doogee ajánlata elgondolkodtató. A méretnövekedés mindenesetre nem vált az X-sorozat előnyére, és az előd jóval kevesebb sebből vérzett, miközben ma már pár ezressel olcsóbb. Az a készülék különösen ajánlott volt, ez viszont csak egy tetszettig jutott.

Doogee X6 Pro

Bone123

A tesztkészüléket az Eustock küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Nagykutya szelíd természettel

    A Doogee X6 Pro nem generációs, hanem méretbeli váltás a remekül sikerült X5 Próhoz képest, ám a phabeltes kijelzőre váltás kompromisszumokkal jár.

  • Doogee X5 Pro - harapós ajánlat

    Harmincezer forint körüli áron eddig elég nehéz volt új, kártyafüggetlen androidos mobilt ajánlani megvásárlásra, tesztünk alanya azonban jelentősen megkönnyíti a dolgunkat.

  • Doogee X5 - kiskutyák olcsón elvihetők

    Meghökkentően jó áron kerül itthon forgalomba a kínai márka készüléke, a specifikációk alapján igen jó vételnek ígérkezik. A kérdés, hogy mit nyújt a gyakorlatban.

  • Doogee Turbo Mini F1 - kis versenyautó

    A második Doogee mobil, ami nálunk járt, sokkal kisebb és karakteresebb az elsőnél, ráadásul a nagy fényerejű qHD-s megjelenítő alatt 64 bites rendszerchip lapul.