Hirdetés

CAT S62 Pro - hőtükörbe néztek

Kivettek egy csomó dolgot, ami nem, vagy nem jól működött, viszont fejlesztették a hőkamerát, a hardvert és a formatervet is. És még mindig ez a legdrágább CAT telefon.

Adatátvitel, akkumulátor

Minden hazai 4G hálózaton kommunikál az eszköz, a WiFi szabvány is már tudja az 5 GHz-es hálózatokkal való kommunikációt. A Bluetooth maradt az 5.0-s verziószámnál A2DP és LE szabványok támogatásával, a GPS modul is ugyanazt az eszköztárat használja, mint korábban, de ez bőven megfelel a célnak GPS, GLONASS, GALILEO, és BDS műholdakra való rálátás szempontjából. Van NFC, nincs infra, a vezeték nélküli töltés nem is elvárás, az USB 2.0-s és OTG-s. A böngészésért nem meglepő módon a Chrome felel, itt egyértelműen érezni a fejlődést, az elődmodell döcögőssége kisimult, korrektül lehet a közösségi szolgáltatásokat is használni.

Hirdetés

[+]

A hátlap alá rakott akkumulátor 4000 mAh kapacitású, az elődmodell ennél combosabb volt a maga 4500 mAh-jával, de Istvánnal egyetértettünk abban, hogy nincs szignifikáns eltérés az üzemidő kapcsán. Az S62 Pro még úgy is kibír egy teljes munkanapot, ha napközben hotspotként (is) üzemel, tehát csak esténként kell majd töltőre dugni, ott viszont fog lógni 2-3 órát, mert a 18 wattos töltési sebesség inkább csak átlagos. A hőkamerás használat érezhetően terheli a rendszert, de azért ez általában nem egy folyamatosan előbukkanó feladat, szóval ebből a szempontból az S62 Pro hozza az elvárásokat.


[+]

CAT S62 Pro
Pro
Fejlesztett hőkamera
Letisztultabb, elegánsabb formaterv
Komoly strapabírósági minősítések
Kontra
Szoftveresen csak a minimális
Koros hardver
Igen borsos ára van
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 7 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 7 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 239 900

Összegzés. Hoztunk is ajándékot, meg nem is, fejlesztettünk és el is vettünk ezt-azt, jobb lett a hardver, de nem annyival, mint vártuk, szóval az S62 Pro kapcsán vegyesek az érzéseink. Látszik, hogy a funkcionalitásnál kicsit tisztították a helyzetet a feleslegesnek ítélt dolgok kiszórásával és a hőkamerára történő fókuszálással, ami nem baj, de közben juthatott volna erőforrás arra is, hogy itt-ott fejlesszenek is a szoftveres felületen, vagy hogy olyan apróságokkal is foglalkozzanak, mint mondjuk egy többtónusú zseblámpa, vagy akár egy fizikai némítókapcsoló. A hardverhez is lehetett volna progresszívebben hozzányúlni, azért ez a chipset nagyon megúszós és nyilván nem is volt drága egy három éves megoldást választani, a SIM-tálca kapcsán is örömteli lett volna egy két szolgáltató lapka mellett is microSD-t befogadni képes modult összeütni. Persze még mindig ez a leginkább erős és leginkább sokoldalú strapatelefon, értő kezekben valós munkaeszköz és hasznos kellék, ami ráadásul egy sokat kibíró szerszám is egyben. A Bullit Group viszont a jelek szerint nagyon költséghatékonyan dolgozik, a FLIR megoldja nekik a készülék emblematikus funkciójának hardveres és szoftveres vonatkozásait is, a Google biztosítja az Androidot, gondolom bérgyártásban készül a külső, ők inkább olyanok, mint egy projektcég, a megfelelő partnerekkel együttműködve megalkotják a terméket, van egy jól bejáratott brand, marketingre alig-alig van szükségük, mégis övék a strapamobilok egyik legdrágább eszköze, ami természetesen egyáltalán nem rossz, valószínűleg a célcsoport megelégedéssel használja majd, csörög a kassza, csak van egy kis savanyú szájízünk, hogy kis erőfeszítéssel mennyivel jobb is lehetett volna. Megint nem lett vonzó az árcédula, de van piaca, S60-ról már érdemes váltani, az S61-ről nem biztos.

Bog

A teszt elkészítésében felbecsülhetetlen segítséget nyújtott Kirnbauer István villanyszerelő. Köszönjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Bemutatkozott a CAT S62 Pro

    Továbbfejlesztett FLIR hőkamerával és fokozott strapabírósággal folytatódik a gyártó csúcs-szériája.

  • CAT S61 - a szerszámosláda

    A strapatelefonok új királya nemcsak szívósabb a korábbiaknál: a hőkamera mellé lézeres távolságmérést és levegőmonitorozást is bevet, brutális áron.