Mit tud?
Az EB70 egy szerszámosláda méretű, de annál jóval nehezebb (9,7 kg) doboz. Van neki füle, hogy hurcibáljuk, kimondottan kulturált formatervvel rendelkezik, a látványosságok pedig a frontoldalon tobzódnak számos csatlakozó és egy kijelző formájában. Oldalra jutottak hűtőrácsok, ha meg van terhelve a masina, akkor a beépített ventillátor próbálja hűteni, felül pedig még egy 15 wattos vezeték nélküli tekercs is akad, hogy a telefonunk ott kapjon töltést. Az EB3A ugyanez a koncepció, csak kisebb és ezért kevesebb rajta az interfész. És nyilván könnyebb, ez csak 4,6 kilogrammot nyom a mérlegen.
Ha felületesen szemléljük a két eszközt, akkor a méretből fakadó eltérésekre fogunk fókuszálni. Az EB70 716 Wh-s, az EB3A 268 Wh-s kapacitást kínál (van EB55 néven egy közbülső opció is 537 Wh-val). Teljesítményben is van eltérés, a nagyobb láda 1000 wattot, a kisebb csak 600 wattot tud leadni, ami jelentősen meghatározza, hogy milyen fogyasztót tudnak ezek meghajtani. A közös pont a lámpa mindkettőn, megfelelően erős ahhoz, hogy sötétben korrektül bevilágítsa a környéket, plusz tud villogni is.
Szintén közös a kijelző, de ebben az EB3A profibb, mert ott százalékosan látjuk a töltöttséget, az EB70 ezzel szemben csak 20-40-60-80-100-as skálán jelzi ezt. Az is az EB3A pozitívuma, hogy ha használjuk a berendezést valaminek az áramellátására, akkor kiírja, hogy a töltöttséget ismerve ezt folyamatosan hány órán keresztül tudja megoldani. Az viszont mindkét motyónál igaz, hogy két szám is informál a helyzetről minket, az egyik a fogyasztást, a másik a töltési teljesítményt mutatja. Igen, van, hogy egyszerre látunk számokat, mert ha például rá van kötve a napelem, akkor kimenő és bemenő teljesítményt is mutat.
Befelé megy a töltés, közben összesen három telefon és két lámpa üzemel az EB70-ről [+]
A különböző kimenetek szegmensekre vannak bontva. A normál dugalj (ebből kettőt kínál az EB70, egyet az EB3A) egy halmaz, az USB kimenetek egy másik, a lámpa egy harmadik. Ezeket külön-külön lehet bekapcsolni, ami azért irtó lényeges, mert ha nagyon megterheljük mondjuk a normál dugaljt valami fogyasztóval, aminek az indítása hirtelen nagyobb áramot igényel, akkor érdemes kikapcsolni az USB-re tett bármit, hogy ne legyen feszültségingadozás. AC-n tehát 1000W, illetve 600W teljesítményt vételezhetünk, DC-n az USB-A porton 5V/3A jut ki, a Tpye-C csatlakozók PD3.0-s szabványt és 100 wattot tudnak. Van még két 12V/10A DC kimenet mondjuk LED lámpákhoz, illetve egy szabványos szivargyújtós interfész is.
A bemeneti megoldás izgalmasabb. Az EB70-hez egy jókora, buflák adapterrel szerelt kábelt kapunk, ami konnektorból 200 wattal tölti az akkut, ami egy körcsatlakozós DC bemenethez kapcsolódik. A csomagban van ehhez szivargyújtós végű kábel, hogy az autóról is tölthessük a ládát, illetve a napelemes MC4-es csatlakozóhoz is van átalakító. Ezzel szemben az EB3A magában a dobozban rejti el az invertert, ezért aztán bár megvan rajta a körcsatlakozó ugyanazokhoz a megoldásokhoz, ami az EB70-nél is adott, de egy sima tápkábellel (IEC C13) is tölthető, ami jóval komfortosabb megoldás, mert sokkal kisebb, ráadásul szabványos. És itt jön a trükk, mivel ez is AC, ezért lehet kérni átfolyós töltést, vagyis ami ezen keresztül bemegy, az rögtön ki is tud jönni a dugaljon. Ennek vajon mi értelme?
Nos, az EB3A tud működni szünetmentes tápként. Ha az IEC kábel felől nem jön több áram, akkor a 230-as konnektor késlelkedés nélkül vált át a belső akkumulátorra és onnan látja el a rákötött berendezés áramigényét. Ilyesmire sem az EB70, sem pedig az EB55 nem képes, vagyis a kis Bluetti gyakorlatilag egy kettős felhasználású termék, egyrészt egy UPS, másrészt egy hordozható akkumulátor. És ebben van Bluetooth is, hogy telefonról is kapcsolgathassuk és monitorozhassuk a dolgot, ez működik regisztráció nélkül is, csak akkor mindig meg kell keresni a dobozt, de ez csak egy plusz kattintás, szóval a gyártó azokat sem zárja ki az alkalmazásból, akik nem akarnak még egy fiókot csak ezért létrehozni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!