Hirdetés
Használat
Az AC60-ban LiFePO4 (lítium-vasfoszfát) akku van, a gyártó szerint 3000 töltési ciklus után is 80% felett lesz a kapacitás. Itt fontos megjegyezni, hogy ezeknél az akkumulátoroknál egy töltési ciklus egy teljes töltést jelent, vagyis ha kétszer 50%-ra lemerül és kétszer töltjük fel, akkor az egy ciklus. Ennek megfelelően nem túl meglepő, hogy a Bluetti 6 év garanciát vállal a masinára. A termék UPS-ként is működik, ha a motyó a hálózatra van kötve és közben megtáplál egy fogyasztót, akkor a hálózati áram megszűnése esetén átkapcsol akkumulátoros működésre és megszakadás nélkül átveszi az áramforrás szerepét. Ezt korábban az EB3A-nál külön kellett kapcsolni, most már viszont automatikus, egyszerűen tudomásul veszi a termék, hogy erre fel kell készülnie, ha input és output egyszerre zajlik, ha a bemenet megszűnik, akkor folytatja a fogyasztó kiszolgálását az akkumulátor segítségével.
Az elméleti 600 wattos kimenő teljesítmény kisebb fogyasztók energiaellátására általában elegendő. Egyértelműen nem arra készült, hogy egy háztartásnyi megoldást kiváltson, arra sem lesz alkalmas, hogy egy kezdődő építkezés helyszínén a gépeket árammal lássa el hálózati megoldás hiányában, mérete, kialakítása és teljesítménye elsősorban arra teszi alkalmassá, hogy kempingezés, túrázás, vagy egy-két éjszakányi sátrazás és/vagy közmű nélküli, külterületi ingatlanokban történő megalvás idejére az alapvető komfortot hozza. Ki lehet facsarni belőle többet, de az extra kiadással jár: egyrészt a gyártó a B80-as külső akkupakkot ajánlja mellé, amiből lettő is ráköthető, így el lehet érni a 2 kWh-s kapacitást, ami már hosszabb időre elég áramot kínál, másrészt pedig összehajtogatható napelemeket is gyárt a Bluetti, amivel pedig meg lehet oldani napközben, hogy az akku töltődjön. Igaz, ehhez olyan időjárásra is szükség lesz, de a nyári időszakban egy ilyen szett már több napnyi áramot garantál, amivel fel lehet tölteni egy mobil routert, egy notebookot, egy telefont, mehetnek róla lámpák, adott esetben egy ventillátor (a mienk 30 wattot eszik), egy kisebb hűtő is akár. Arra is nagyon büszkék a gyártónál, hogy 45 dB a zajszintje a gépnek, ami mellett simán lehet szunyókálni is.
Ha túltoljuk, akkor igen hamar egy piros feliratot villant elő és lekapcsol. De rövid időre 1200 wattot is le tud adni, hogy meghajtson egy kávéfőzőt, vagy egy szendvicssütőt. Ezt az alkalmazásban kell bekapcsolni, úgy hívják, hogy “power lifting”, de sajnos csak arra jó, hogy egy 600 wattnál nagyobb fogyasztású motyónak megadja a kezdőlökést, ha fixen 600 watt felett kér a berendezés, akkor kifullad. Ezzel együtt látni kell, hogy az AC60 inkább egy jól hordozható, kültéri használatra tervezett, strapabíró, erős lámpával felszerelt szükségmegoldás azok számára, akik egyébként kedvelik a nomád életformát, de nem akarnak lemondani mindennemű elektromosságról. Nekik az AC60 egy ésszerű választás, nem kell rá vigyázni, befér a kocsiba, akár onnan is tölthető, plusz nem kell dajkálni és óvni, mert esőben, homokban egyaránt működik és megkapta a megfelelő védelmet. Rétegmodell, de pont létezik olyan réteg, amire célozták.
Bog
A terméket a gyártó küldte el tesztre, köszönjük. Itt lehet megvásárolni.