Alcatel U5 - öt éves kor alatt sem

Ha ez az okostelefonok belépőszintje, akkor jobb nem belépni. Amit az U5 2017-ben nyújt, semmire nem elég, ám szerencsére van erős ajánlat az árszintjén.

Kamera, multimédia

Ma már 30 ezer forintért is ritka a hátlapi, fixfókuszos kamera, pedig ez az 5 megapixeles modul ilyen. Ugyanakkor pozitív csalódás, hogy nem csak ez, hanem az előlapi, szintén fixfókuszos, 2 megapixeles szelfikamera is kapott egy ledes villanót. A szoftver sem teljesen fapados: van arcszépítő, panoráma, és kollázs mód, plusz pár effekt. A keresőn egy érintésre van a vaku, az önkioldó, a HDR és az éjszakai felvétel, plusz a kameraváltó, a galéria és az exponáló. Kézi módokat viszont ne keressünk. Szelfioldalról elérhető még mindenféle vicces maszk, íme, egy példa.


[+]

Sajnáltuk odakint, hogy semmit nem láttunk a TFT kijelzőből fényképezéskor, bent viszont már azt kívántuk, bárcsak valami elvakítaná a monitort is, mert az eredmények annyira siralmasak. A nappali eredmények hol sárgásak, hol kékesek, dinamikatartományról diskurálni legfeljebb a lomha HDR fotókat böngészve érdemes, a részletesség helyett meg a részletmentesség lehetne a téma. Közelkép a fixfókuszos rendszer miatt nem lőhető, estit meg csak szimplán nem érdemes. A 720p-s felvételek felskálázott, részlettelen 480p-sek, förtelmes dinamikával. A hang legalább nincs túlszűrve, némi alapzúgás mellett egész sokat hallani abból, amit ugyebár alig látni.


[+]

A zeneszoftver pofás: lemezjátszó animációval pörgeti a számokat, egyébként pedig dalok, albumok és előadók szerint listázza azokat. A flac nem, a wma kódolás viszont kifog a szoftveren. Hangszínszabályzó nincs, mondjuk a nem létező minőségen felesleges még torzítani: a fülesre sajnos gyenge hang jut. Erőtlen, dinamikátlan, a hangerő oldalán is vannak korlátok. Nem lehetetlen azért helyi számokat vagy a rádiót hallgatni, csak senki ne számítson akár középkategóriás minőségre – ebben megint jobb az U5 árszintjén futó Redmi 4A.


[+]

A multimédiás hangszóró egy és ugyanaz, amivel telefonál az ember, és igazából tök logikus volna, ha minden gyártó erre gyúrna rá, ha monó megoldás mellett dönt. A hangerő átlag feletti, a minőség viszont erősen zajos, dobozszerű, sziszegős és még alapzúgás is van. Tovább is bánthatnám szegényt, de minek? A videókat a galéria játssza le, 1080p-n még rendben, felette sehogy. A kódolások frontján tetszik neki a H.263, a H.264, a H.265, az Mpeg4, a DivX, az Xvid és még az AC3 hang is, csak a feliratokhoz nem szagol hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés