Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

Bevezető, tartozékok

Az Alcatel nagyon készült a 2015-ös évre. Már rögtön a Las Vegasban megrendezésre kerülő CES kiállításon leleplezték első okosórájukat, melyen saját rendszer fut, és kellemes ár/érték aránnyal hívja fel magára a figyelmet. A következő nagy esemény a barcelonai Mobile World Congress volt, amin szintén nem tétlenkedett a vállalat, és egy külön show keretében bemutatták legújabb készüléküket, pontosabban készülékeiket, hiszen a OneTouch Idol 3 névre keresztelt mobilból kétféle verzió is napvilágot látott.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

A márkától talán nem annyira megszokott, hogy erős marketing hátszelet is kaptak az újdonságok, ha valaki néz tévét, vagy egyszerűen csak bandukol az utcán, már reklámokban, posztereken és plakátokon is láthatja az újdonságokat, az Alcatel nagyon szeretné, ha a legfrissebb modelljeire megfelelő kereslet lenne. Erre pedig elég nagy esély kínálkozik, hiszen a 4,7 hüvelykes variáns is olyan hardveres és szoftveres felhozatalt kínál, mely könnyedén kiemeli a középkategóriából. A kínaiak (hiszen a TCL kezében van a cég) rámentek a zenei szolgáltatásokra, ami immár nem csak a DJ alkalmazásban, hanem a sztereó előlapi hangszóróban is megfigyelhető.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

Ráadásul ott van még a kellemes dizájn és az akár fejjel lefelé használhatóság, ami különlegesség teszi a telefonokat. Mostani tesztalanyunk is természetesen az előbb felsorolt extrákkal felvértezve száll harcba, méghozzá a phabletek körében, hiszen 5,5 hüvelykes megjelenítőt kapott. A formaterv ugyanaz, azonban nem csak a képernyőméretben (és annak felbontásában) van különbség a testvérmodellek között, hanem teljesítményben, az akkumulátor kapacitásában, valamint természetesen árazásban is. Az Idol 3 (5.5) a középkategória felső szegmensében próbál szerencsét, ahol ugyan nagy a tömörülés, de esély még így is kínálkozik a sikerre.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

A nagyobbik variáns nem a saját csomagolásában jutott el hozzánk, ám a kistestvérnél már láthattuk, hogy milyen tartozékokra lehet számítani. A kék festésű dobozban legfelülre pakolják a készüléket, ha pedig felemeljük az alatta lévő karton fedelét, akkor máris megpillanthatjuk a töltőfejet, a microUSB kábelt, valamint a JBL headsetet. A masina háromféle színben: arany, ezüst és sötétszürke árnyalatokban vásárolható meg.

Külső

A formaterv teljesen ugyanolyan, mint amilyet az Idol 3 (4.7) esetén láthattunk, annyi különbséggel, hogy főszereplőnk vékonyabb, de szélesebb és hosszúkásabb kistestvérénél, számokban kifejezve 152,7 x 75,1 x 7,4 milliméteres dimenziókról és 141 grammos tömegről beszélhetünk. Az anyaghasználat kiváló, nem csupán üveg és műanyag elemekből áll a masina, hanem bőven van fém is, így minőséget sugároz a phablet. Nagyon kellemes kézbe fogni, jól illeszkedik a tenyerünkbe, persze hozzá kell tenni, hogy egy kézzel már nem lehet egykönnyen használni, legalábbis ha el akarjük érni a képernyő átellenes pontját, akkor már nem tudjuk biztonságosan megmarkolni a mobilt. Az összeszerelési minőség tökéletes, semmiféle recsegő hangot nem bocsát ki a készülék, ha erősen elkezdjük nyomkodni.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

Az előlap majdnem háromnegyedét az 5,5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS-LCD kijelző foglalja el. A 401 ppi-s képsűrűség túlmutat a kisebbik variáns 312 ppi-s értékén, mondani sem kell, hogy nagyon éles a kép, kiválóak a betekintési szögek, a fényerő pedig átlagon felüli. Mivel az Idol 3 modellek esetén összedolgozott a vállalat a Technicolorral, így főszereplőnk képernyőjének színvisszaadását és láthatóságát sem érheti kritika, napfényben minden tartalom jól látható, alig tükröződik a megjelenítő. Érdekes viszont, hogy az Idol 3 (4.7) minden téren túrszárnyalja a nagytestvér kijelzőjét, hogy hol a hiba, azt csak a gyártó tudja. Felül és alul találhatók a JBL sztereó előlapi hangszórók, amik nem csak a hangkibocsátás, hanem a beszédmikrofon és beszédhangszóró funkcióit is ellátják, így a készülék fejjel lefelé is használható. A felső rész ad otthont az értesítő lednek, a 8 megapixeles kamerának, valamint a fény- és távolságérzékelő szenzoroknak.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Alcatel OT Idol 3 (5.5) HTC Desire 820 Huawei Ascend G7 Meizu m1 note
Fehér fényerő 539 nit 391 nit 412 nit 466 nit
Fekete fényerő 0,56 nit 0,31 nit 0,48 nit 0,50 nit
Kontrasztarány 962:1 1261:1 859:1 932:1
Színhőmérséklet 7887 K 7318 K 7970 K 7114 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalsó keret fémből készült, a széleknél lecsiszolták, ami nagyon jól áll a mobilnak, bárkinek mutattam, teljesen el volt hűlve, hogy milyen szép kütyüt tartok a kezemben. A hangerőszabályzó billentyű a jobb oldalra került, a bal szélen pedig a bekapcsológombot lehet nyomogatni. Ennek elhelyezése már a kisidolnál sem volt optimális, egy ekkora tepsinél pedig pláne nem az, bár a dupla koppintásos képernyőfelébresztés valamelyest segít ezt a problémát áthidalni. A microSIM és a microSD foglalatok tálcája közvetlenül a bekapcsológomb szomszédságába került. Alul lelhető fel a microUSB csatlakozó, a szerkezet tetején a 3,5 milliméteres jack kimenet és a zajszűrő mikrofon foglalnak helyet.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

A hátlap hiába készült műanyagból, a szálcsiszolt dizájn miatt vonzza a tekinteteket, ellenben az ujjlenyomatokat egyáltalán nem gyűjti össze. A bal felső sarokban látható a 13 megapixeles kamera, közvetlenül mellette pedig a ledes villanó helyezkedik el, középen a fényesre smirglizett Idol felirattal találkozunk. A borítást nem lehet levenni, így sajnos az akkumulátorhoz sem fogunk házilag hozzáférni.

Hardver, szoftverezettség

Jelentős a különbség hardveres téren a nagyobb és a kisebb variáns között, tesztalanyunkban ugyanis már egy 64 bites, 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon 615 chipset teljesít szolgálatot. Az ARMv8 architektúrájú processzorban négy darab 1,5 GHz-en pörgő, és ugyanennyi 1 GHz-en duruzsoló Cortex-A53 mag található. A grafikus teljesítményért az Adreno 405 felel, rendszermemóriából pedig 2 GB-ot kapott a készülék. A belső tárhely mérete 16 GB, ebből 10,95 GB áll szabadon rendelkezésre, a többit a rendszer foglalja el. Itt van egyébként egy kis csavar az egy és két SIM-es változatok között, előbbi ugyanis microSD kártyával bővíthető (max. 128 GB), míg utóbbinál nincs ilyen lehetőség, viszont az adattároló 32 GB-os. A phablet rezgése erős, hiába nem túl pehelysúlyú, a motor minden környezetben érezhetően értesíti a felhasználót.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel OT Idol 3 (5.5) Huawei P8 Lite ZTE Blade S6 Alcatel OT Idol 3 (4.7)
Rendszerchip Snapdragon 615 HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 615 Snapdragon 410
AnTuTu Benchmark 5.x 32441 pont 32106 pont 34118 pont 22040 pont
Vellamo Browser 2385 pont 2274 pont 2231 pont 2117 pont
Vellamo Metal 942 pont 1086 pont 975 pont 882 pont
SunSpider 1.0.2 1277,6 ms 1393,9 ms 1136,6 ms 1349,6 ms
Geekbench 3 (single) 662 pont 586 pont 660 pont 479 pont
Geekbench 3 (multi) 2344 pont 2556 pont 2390 pont 1422 pont
GFXBench Man. onscreen 6,0 fps nem indult el 12 fps 3,9 fps
GFXBench Man. offscreen 5,6 fps nem indult el 5,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen nem futott le 16 fps 24 fps 9,4 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14,0 fps 10 fps 15 fps 5,3 fps

A jó pontszámok is előrevetítik, hogy nem lesz gond a rendszersebességgel. Az Idol 3 (5.5) szoftvere pörgős, bár néha akadozik egy kicsit, ám sem az egyszerűbb, sem pedig az esetleg több hardveres erőforrást igénylő programok esetén nincs azért nagy gond, mondjuk az is tény, hogy a kompakt verzió egy fokkal jobb volt ilyen téren. Az összességében korrektül optimalizált rendszernek és a két gigabájt RAM-nak köszönhetően az applikációk között gyorsan vált a mobil, magára az alkalmazásváltóra sem kell másodperceket várni. A nagyobb képernyőn már élvezetesebb a játék, a grafikus gyorsító pedig méltó társ ehhez, lényegében a legtöbb produktumot képes elfuttatni a készülék, néha mondjuk nem árt majd a beállításokat visszavenni a maximális élmény elérésének érdekében. Melegedés csak korlátozott mértékben tapasztalható, az Idol hátuljának közepe langyosodik érezhető, de egyáltalán nem zavaró mértékben.


[+]

Mivel a két Idol 3-on futó szoftver ugyanaz, így részletekbe menően most nem foglalkozom vele, ehhez érdemes elolvasni a 4,7 hüvelykes változatról szóló tesztünk szoftveres oldalát. A legfontosabb információk azért nem maradhatnak el: a masinára az Android 5.0.2 Lollipop operációs rendszert telepítette a vállalat, ami a gyári megoldásra épül, ám az ikonkészlet és néhány widget teljesen egyedi. A vezérlőgombok a képernyő alján helyezkednek el, sajnos a sorrendjük nem változtatható. Adott a dupla koppintásos képernyőbekapcsolás, valamint természetesen nem maradhatott el az Idol 3-ak nagy vonzereje, a fordíthatóság beállíthatósága sem, vagyis szabadon konfigurálhatjuk, hogy fejjel lefelé, vagy akár fektetett nézetben is lehessen használni a telefont. Hasznos még a OneTouch Stream, ami hasonlóan működik, mint a Flipboard vagy a Magazine UX, híreket, naptáreseményeket és időjárás előrejelzést jeleníthetünk meg a folyamban, amit a főképernyőktől balra lépve érünk el.


[+]

Alkalmazásfelhozatal terén sincs különbség a két modell között, a gyári androidos programok kivétel nélkül megtalálhatók az Alcatel újdonságán, legyenek azok a Google-féle appok (Térkép, YouTube stb.), a hangfelvevő, a böngésző, a naptár (napi, heti, havi és eseménynézettel), az időjárás, a zenelejátszó, a fényképező, vagy éppen a rádió. Extrákat is kapunk dögivel, ilyen a Shazam dalfelismerő, a WhatsApp és Viber üzenetküldő, a Facebook, a WPS Office dokumentumolvasó, az AVG Antivirus, vagy a sereg demó játék. Ha valaki mégsem lenne elégedett a kínálattal, akkor annak vagy a Play Áruház, vagy az Alcatel Apps tehet jó szolgálatot.

Kamera, videó, audió

Apró változás, hogy az 13 megapixeles, autofókuszos, ledes segédfénnyel és Sony IMX214 szenzorral ellátott fényképezőgép párja egy 8 megapixel felbontású előlapi kamera (a 4,7-es változat 5 megapixeles szenzort kapott), mindkettő 1080p felbontásban tud videókat rögzíteni, méghozzá 30 képkocka / másodperc sebességgel. A szoftver egész sok beállítási lehetőséget ad, plusz az is hasznos, hogy egy gombnyomással tudunk fotót és mozgófilmet készíteni, ugyanilyen mozdulattal pedig a vakut tudjuk még bekapcsolni. Az automatikus mellett HDR, panoráma, time-lapse, QR-olvasó, arcszépség és manuális móddal találkozunk. Lehetőséget kapunk a képméret kalibrálására, a GPS pozíció mentésére, a rácsozásra és az időzítésre (5-10 másodperc). A kézi üzemmód esetén nem csupán a fehéregyensúlyt, az ISO-t és a fókuszt lehet babrálni, hanem akár a záridőt is, méghozzá 1/2000 és 1/2 másodperc közötti értéket megadva.


[+]

A kamera mindennapi kattintgatásra alkalmas, ám a professzionális fotózást (nem mintha ez a mobiloknál egyébként gyakori opció lenne) még a manuális beállítások ellenére is gyorsan el kell felejteni. A színek szépek, megfelelnek a valóságnak, a vonalélesség kifejezetten rendben van, a dinamikatartomány azonban elég szűkös, amin sokszor a HDR sem tud jelentősen javítani. A nagyjából 6-7 megabájtos fotók mentése viszonylag gyorsnak mondható, a fókuszálásra sem kell sokat várni. Nappal nincs sok zaj a képeken, és nem mos az algoritmus. A vaku nagyjából két méter távolságig képes megvilágítani a környezet, még ilyenkor is vállalhatóak a felvételek, az esti képeknél viszont már elfogy a tudás, homályos, részletektől mentes alkotások lőhetők. A videók közepesek, Full HD ide vagy oda, a tesztvideótól sem fog leesni az álla senkinek.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+]

Nincs külön videolejátszó program, a filmeket a galérián keresztül érjük el. A program támogatja az XviD, az MP4 és a H.265 kódolásokat, vagyis szinte minden ismert tartalommal megbirkózik. Ezeket szépen és folyamatosan játssza le, függetlenül attól, hogy 720p-s vagy éppen 1080p-s mozgóképekről beszélünk, a próbálkozások során a 2K és a 4K felbontású mozik voltak azok, amik esetén gyorsan hazaért a szoftver.


[+]

A zenelejátszó már rendelkezésre áll, méghozzá Mix néven. Itt egybesűrítve láthatjuk a dalokat, vagy szétválogathatjuk albumok, előadók, listák és műfajok alapján. Nem véletlenül Mix a program neve, hiszen ha valaki kiskorában DJ akart lenni, akkor az Idol 3 segítségével most az lehet. Középen forog egy lemez, amivel lehet szkreccselni, muzsikálás közben pedig dudahangot, szöveget, fegyverlövést vagy táncos hangokat is bedobhatunk a szám színesítéséhez. Ha igazán profiknak érezzük magunkat, akkor akár két számot is elindíthatunk egyszerre, így aztán különféle slágereket hozhatunk létre, amivel az Alcatel partnerének, Avicii-nek a nyomdokaiba léphetünk. A JBL hangszórók veszettül jól szólnak, egy fokkal azért a BoomSound alatt helyezkedik el a teljesítményük, ám a mobil még így is messze kiemelkedik ezzel a mezőnyből. Van RDS-es, sztereó FM-rádió, működéséhez fülhallgató szükséges (antenna), ám utána már használhatjuk kihangosítva.

Teszt Alcatel OT Idol 3 (5.5) Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,04, -0,03 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -89,9 -91,3 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 89,8 91,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0050 0,0083 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,012 0,012 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -87,3 -89,6 -90,7 -87,3 -88,2

Példamutató az eszköz frekvenciaátvitel terén, hiszen a grafikon a hallható tartományban szögegyenes, vagyis minden hangot egységesen jól képes leadni.

Zenehallgatás közben zavaró sistergéssel sem kell megküzdeni, hiszen a zaj is messze az észlelhető szint alatt mozog.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Az adatkommunikációs repertoár igencsak bőséges, kezdjük azzal, hogy a chipsetnek köszönhetően támogatottak a Cat.4-es 4G/LTE hálózatok, ezáltal maximum akár 150 Mbps-mal tudunk szörfölni az interneten. Nyilván nem mindenhol van még lefedettség, így 3G-n a HSPA által 42,2 Mpbs le- és 5,76 Mbps feltöltési sebességet érhetünk el. Tesztalanyunk egy microSIM-et kezel, ám létezik belőle két kártyás változat, ami szintén kapható lesz Magyarországon. A hangminőséggel továbbra sem vagyok maradéktalanul elégedett, kicsit recsegős, kicsit tompa mindkét hangszóró, nem vészes, de a korábbi Alcatel telefonok ebben jobbak voltak. Nagyon jó a masinában lévő A-GPS (GLONASS), másodpercek alatt bepozicionál, sok műholdat lát, és nagyjából 10 méteres pontossággal lövi be helyzetünket. Használhatjuk a 802.11a/b/g/n-es WiFi-t, akár az internetmegosztás is engedélyezett, plusz ott van még a Bluetooth 4.0 és az NFC is, szóval egyáltalán nem lesz hiányérzetünk. Szerencsére még az USB-OTG sem maradt ki, így tudunk külső eszközöket (pl. pendrive) csatlakoztatni.


[+]

Ha internetezni szeretnénk, akkor a Chrome-ot, vagy a gyári böngészőt, esetleg valamilyen másik letöltött alkalmazást lehet használni. Az alcateles program viszonylag csekély tudással rendelkezik, ám legalább a weboldalak sebesen töltődnek be. A kezdőképernyőn a kedvenc honlapok jelennek meg, ezen kívül elmenthetünk könyvjelzőket, adott esetben offline olvasásra is tárolhatunk oldalakat, kérhetünk asztali nézetet. Sajnos nincs sortördelés, kétujjas nagyítás azonban igen, bár néha ilyenkor képes egy picit megdöccenni a szoftver.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)
[+] LG G4 vs. Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)

Értékelés: Alcatel One Touch Idol 3 (5.5)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Sokat vár az ember, az Alcatel pedig 13 óra beszélgetési időt ígér a hátlap mögött megbújó, 2910 mAh kapacitású akkumulátortól. Igazság szerint a másfél-két nap az, amit normál nyomkodás esetén kibír etetés nélkül a mobil, Mindig TV-t nagyjából 8 órán keresztül lehet nézni egy töltéssel. A második napnál tovább valószínűleg senki sem fog jutni, a kijelző, főleg maximális fényerőn, elég rendesen bele tud harapni a telepbe.

Az Idol 3 kisebb változatára rásütöttük az ajánlott plecsnit, hiszen kellemes szolgáltatásokkal emelkedett ki a középkategóriából. Tesztalanyunk, az 5,5 hüvelykes változat sem szűkölködik extrákban, a Full HD kijelző rendkívül jó fényerővel bír, ott a kiváló hangzást biztosító JBL sztereó előlapi hangszóró, amihez még egy szuper Mix program is tartozik, és természetesen nem maradt el a forgathatóság, amire az Alcatel nagyon esküszik, és hébe-hóba tényleg van értelme. A phabletért mindenesetre 90 ezer forintot kell fizetnünk, a duál SIM-es modell esetén ez az összeg majd' 100 ezer forintra rúg majd. A hardver mindenképpen időtálló, hiszen a 64 bites Snapragon 615 bőséges erőforrást biztosít mind az egyszerűbb és összetettebb feladatok ellátása, mind a játékok futtatása során. A kamera hobbifotózásra gond nélkül használható, arra viszont nem alkalmas, hogy ezzel váltsunk ki egy jobb fényképezőgépet, ha nem csak tökéletes fényviszonyok között szeretnénk alkotni. Az akkumulátor által biztosított üzemidő is főszereplőnk felé billenti a mérleg nyelvét, szóval az Idol 3 (5.5) egyáltalán nem indokolatlanul száll versenybe. Konkurensből persze most sincs hiány: rögtön ott a OnePlus One, ami erősebb, de sokkal kevésbé szemrevaló, említhető a kicsit még drágább Huawei Ascend Mate7, vagy éppen erős vetélytársnak számít az LG G3 is. Az Alcatel phabletje szoros küzdelembe került, az extrák és a kiváló formaterv előnyére, a néha akadozó szoftver és a picit tompa beszédhangszóró a hátrányára válik, így más mobilok teljesítményének fényében egy tetszett plecsnivel jutalmazom.

Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5)

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Alcatel One Touch Idol 3 (5.5)
Alcatel One Touch Idol 3 (5.5) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 152,7 x 75,1 x 7,4 milliméter
Tömeg 141 gramm
Színvariációk fekete, szürke, arany
SIM-foglalat microSIM (opcionálisan 2 db)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939)
Processzor típusa 4 x 1 GHz-es + 4 x 1,5 GHz-es ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 405
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB
Memória bővíthetősége microSD (128 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van (Cat.4)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.2 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok demók
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Apps áruház, Deezer, Dropbox, Facetune, Filboard, Iránytű, Mix (zene), Shazam, Rádió, Viber, WhatApp, Swiftkey, WPS Office
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles (1080p)
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2910 mAh-s lítium-ion
Internetezési idő ? óra
Beszélgetési idő 13 óra
Zenelejátszási idő 40 óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, értesítő led

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés