Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz miqlas #79360 üzenetére

    Simcraft addont letöltöd.

    Berakod a gear-t, amit éppen jónak gondolsz, ezután beírod: "/simc"
    Amit kiad szöveg: CTRL+C

    Felmész ide: https://www.raidbots.com/simbot

    Itt stat weights-et ajánlom, mert az kiadja, hogy éppen milyen statokból kéne több. Ott lesz egy ablak rész, ahova be CTRL+V-zed a játékban kapott hosszú szöveget. A kapott stat weights-eket egyébként a "pawn" addonba be lehet tenni, és egyből látod upgrade-e valami.

    Ez 10.000-szer futtatja le, minden létező buffal (raidre kell ugye), alapból 1 bossra 5 percig, ami teljesen rendben van, és mivel "boss", ezért néha lesznek miss-ek is az ütésekkel, mert pl. dungeon-ös dummy-val sosem misselsz. Egyébként arra állítod be, amire szeretnéd, mert vannak 3 perces bossok meg 8 perces bossok is.

    Ha csak a burst érdekes, akkor tedd pl. 1 percre a tesztet.

    Ha az érdekel, hogy mi a top-top gear, akkor warcraftlogs-on megnézed melyik bosson ki a top dps az adott classból, és a logba belépve megnézed milyen gearben és talentokkal tolta.

  • BeZol

    őstag

    válasz Whysperer #79405 üzenetére

    holy pala és resto druid a 2 legjobb healer per pillanat úgyhogy vacak nem lehet.

  • BeZol

    őstag

    válasz LuckyL #79635 üzenetére

    Ahogy elottem is irtak, ennel tovabb mar nem fogsz jutni, es a helyedben nem is erolkodnek a karakter tovabbi gearelesevel, mert bazira nem lesz idohatekony a dolog es csak felidegesited magad.
    Vagy kezdj el egy uj karaktert huzni/gearelni, vagy tedd felre a jatekot es jatsszal massal inkabb.

    Dps-kent alulgearelve eleve cumi van sajna.
    Ha healer v. tank lennel, akkor szepen gearelodhetnel kb mindenhol, kiveve mythic raidek, bar ezekhez sem artana egy jo referencia achievement mint pl vmilyen mythic raid bosskill.

    Sajna csak akkor tudsz igazan kiteljesedni a jatekban, ha van egy olyan guild mogotted, amivel legalabb full heroic raid clearek megvannak, onnan lehetnek mythic szintu proccok es rendben vagy.

  • BeZol

    őstag

    válasz fauv #79728 üzenetére

    Nálam is ilyen. Picit poros az egérpad, vagy vhol nem sima a felülete, és ezért néha elrántja az egeret.
    Nem tudom, hogy pl. az én szövet egérpadomat hogyan lehetne igazán takarítani, ezért nem is próbáltam még, de volt egy 2 éves egerem, azzal is csinálja, és most van egy új, ezzel is, és más játékban is :)
    Esetleg vegyetek 1db új egérpadot, és azért takarítsátok ki az egér alját is. Ha akkor is csinálja, akkor más a hiba, de azt passzolom.

  • BeZol

    őstag

    válasz #12681728 #79729 üzenetére

    Blizzard honlapján belépsz (EU-son), és ott keresgélsz game subscription vagy milyen szöveget (lehet még külön wow-ra is rá kell menni előtte és ott lesz), és lemondod.
    Az a pénz már bukta, de ne legyen igazam. Én is jártam már így, azóta befizetést követően azonnal le is mondom, így nem ér azóta probléma.

  • BeZol

    őstag

    válasz Reinu #79839 üzenetére

    4mag4szál kéne, akkor nem lenne para, tehát régebbi i5-ösök, ill. új i3-8xxx-ek, de pl. az i5-8400 a 6mag6száljával sem rossz ötlet akkor már.
    Ha procicserével akarod megoldani, akkor i5-6400-asra cserélj (igaz nem túl acélosak az órajelei).

  • BeZol

    őstag

    válasz Reinu #79845 üzenetére

    Volt 8magos ryzenem, az 10-15%-os cpu kihasználtsággal produkálta ugyanezt, de az más állatfaj.

    Ha 1x8gb ramod van, az is lehet a para, mert 2x4gb jobban teljesítene.

    A wow kevés szálat használ, kb. 2 szál kell a játéknak, de mellette kell a windowsnak és háttérdolgoknak is, és egy 2mag4szálas procival sosem lesz olyan sima, mint egy igazi 4mag4szálassal, mert az i3 az "kamu" 4szál.

    A cpu limites szituációkon a nagyobb órajel segít, és a gyorsabb memória alacsony időzítéssel. Nos az i3-asod esetén egyik sem áll fenn, és még a 4mag4szál sincs meg.

    Most az egyik dolog, hogy minimum és ultra grafikán is ugyanannyi fps-ed van, az ellentmond a gpu limitációs dolgoknak, mert minimumon nagyobb fps-számnak kéne lennie (írtad h kicsit több is az átlag, de a minimum ugyan úgy alacsony), de ez nincs, tehát ilyenkor cpu limited lesz, még ha 40-60%-os kihasználtságot is tapasztalsz, akkor is az lesz.

    Itt egy legion launch előtti cpu skálázós teszt még draenoros környezetről (de már legion update-tel): [link]

    Ez sima terepen mászkálós mérés, tehát semmi raid környezet nincsen benne, mégis látszódik, hogy 2mag2szál és 2mag4szál esetén kevesebb a mért érték, mint 4mag4száltól felfelé.

    Én mióta megvettem a 8700k-t, még raideken sem esek 70fps alá a gtx 970-esemmel, pedig 10-es grafika (és gpu limit van főleg 2560x1440-ben).

    Igaz, nem mentem már hónapok óta olyan helyre, ahol 40en vannak, ott biztos lejjebb esnék, de a 20fős mythic raid a lényeg számomra, ott pedig király minden.

    Egy másik dolog lehet még, hogy szimplán nem fekszik a játéknak az amd kártyád. Tudtommal régen nvidiás játéknak számított. Ami szintén ugyanitt van teszt, az rx 470-es (aminek a húzott verziója az rx 570) egy gtx 960-as szintjén ügyeskedik, de pl. egy r9 fury X-et is ver egy sima gtx 970-es.

    Hát, ahogy az AMD procik is ratyik wow alatt, úgy tűnik, még az AMD kártyák is azok. Ettől függetlenül 4mag4szál nem ártana majd, mert kb. +20% fps-t hozna, videókártyáknál pedig még egy gtx 960-as is +10%-ot ver az rx470-esre (hiába számít jóval gyengébb kártyának a gtx 960-as). Sajnos ilyen ez a wow.

  • BeZol

    őstag

    válasz Reinu #79849 üzenetére

    Sajnos én is főleg csak wow-ozok, ezért eléggé megbántam, mikor anno ryzenre váltottam, de azóta probléma korrigálva. Igaz, azóta kicsit tisztább lett a kép, mert a ryzen 2 sem sokkal jobb az extra 10% órajelet nézve, viszont a memóriakezelés lesz a kulcs, az sokat javult (főleg válaszidőben), és cs:go fps benchmarkban már 1,5x fps-t hoz a sima ryzenhez képest, bár az intel még mindig 2x ;] Most h ez wow-ra is igaz-e, annak utána kéne járni, mert wow-ban tényleg 2x fps-em lett intellel.

    Régen én is sokat szemeztem a freesync-es monitorokkal, végül olyan használt gépet vettem, amiben nvidia kártya volt, így végül g-sync monitorom lett, szóval örökké nvidia kártyákat kell vegyek, de nem bántam meg. Inkább azt bánom, hogy előtte amd kártyáim voltak, mert mindig volt valamilyen játék, ahol valami nem smakkolt, és mindig pont az a játék nem smakkolt, amit éppen aktuálisan favorizáltam volna :((

    Hát a teszteket láthattad wow skálázódásra. A proci tartalékával látod nem mész semmire.
    Első körben i5-6400-asra váltanék, azt ugyan úgy be fogja nyelni az alaplapod, tényleg csak procicsere az egész. Esetleg i7-6700 (nem 6700K), de h őszinte legyek, használtan ezek csak 10-10ezer Ft-tal olcsóbbak, mintha zsír új i3-8100-ast (4mag4szál 3.6ghz-en 31ezer Ft-tól), vagy i5-8400-ast (6mag6szál 3.8ghz all core turbo 49ezertől) vennél, ami egy 4mag8szálas régi i7-es szintet hoz a 6mag6szállal.
    Pont most jelentek meg az új H-s és B-s alaplapok, amik olcsóbbak mint a Z370-esek, és a coffee lake topicban pont azt nézegetik, hogy egy ilyen alaplapba még azt hiszem pont oké egy új i5-ös, mert tudja tartani hosszabb időn keresztül is az all core turbó órajelet, viszont egy i7-essel nem bírnak (csak egy benchmark erejéig, de ugye ennek is úgy kell utána járni). A memóriád ugyan úgy ddr4, azzal nem lenne probléma, tényleg csak alaplap + procicsere lenne az egész, mert még a hűtő lefogatása is ugyanaz.

    Megéri gyűjtögetni, mert szerintem ezek egész jó árak, a 2-3 éves 6xxx szériát nem feltétlen érdemes használtan megvenni, ha csak picivel drágább az új 8xxx szériát összedobni, de hogy neked mi jó, azt már neked kell tudni, én csak felvázoltam a lehetséges csapásirányokat :)

    Jó játékot!

  • BeZol

    őstag

    válasz tomiivagyok #80088 üzenetére

    Tekintve, hogy bfa majd csak augusztus közepén jön, addig pedig uborkaszezon van, én a helyedben felszintezném szépen. Nekem is van egy highmountain tauren druidám, éppen most próbálom rávenni magam, h tankként végigszintezzem, mert most értem a nightborne priesttel végre 110re. Minden nap letolsz pár db random dungeont, és szépen lépegeted a szinteket.
    DPS-ként lassan hívna be, talentolj át healre, és gyorsabb lesz a dolog.
    Ha nagyon boostolni akarsz, akkor dps only classra lődd el, azaz: warlock, hunter, rugó, mage. Ezekkel kb. csak questelni tudsz, aztán 20-60percenként talán behív instába közben. Tank v. healerként max 5perc.

  • BeZol

    őstag

    válasz Roland861010 #80145 üzenetére

    Béta videókat nézegettem a múltkor, és a demo warlock per pillanat 1,5-2x sebez mint a többi class, tuti nerfelnek majd rajta.

    A DH-t jónak mondják, de dps alapján nem volt a topban. Vmelyik warrior class sebez egész jól per pillanat.

    Én a DH-ról ranged classra váltok majd (mythic raidre ez nagyobb kihívás lesz, egyébként a dh-val igyekszem továbbra is játszogatni főleg kieg elején a mining+herba miatt), és vagy shadow priest, vagy ele shaman leszek. Mindkettő gyengélkedik per pillanat. A shadow priestnek nincs elég haste-je (bár ez a nagyobb gearrel változhat), az ele shamannak pedig alig jön a maelstorm, amiből tudna költekezni, ill. vmi bugos a chain lightinggal, arra nem proccol vmi, csak a single targetos lightningra, tehát még nem 100% az a class.

    Azt tudom, h ele shaman elég gyenge class volt egész légióban (de ha jól láttam, akkor wod-ban sem volt tuti), így most sem füllene hozzá a fogam, de első raidben lesz fixen fearelős rész, és ele shamannak lesz anti-feares totemje, szóval mythicre fixen kelleni fog ele shaman ennél a bizonyos bossnál, és pl. nálunk per pillanat 0 ele shaman van :D Mondjuk shadow priest is 0 van, szóval kieg rajtja előtt tartunk egy nagy szavazást ki mivel lenne, aztán finomhangoljuk a csapatot, addig pedig közel 2 hónap van, tehát még sok változás lehet, de nekem is akkor fog eldőlni, melyik ranged classal leszek.

    Melee-zni túl egyszerű volt :))

    Hát figyelj:
    Argus-on az MM 8. legjobb
    Aggramaron középmezőny alja.
    Covenre 7. legjobb
    Varimatracon középmezőny
    Kingaroth is
    Immonar is
    Portal keeper is
    Eonaron 4. legjobb
    Antoranon középmezőny teteje
    Kutyulikon is középmezőny
    és garothin is középmezőny.

    Kérdem én, mi ezzel a probléma? Sosem fluktuál az MM hunter, fixen átlagot vagy átlag felettit tol az egész raidre. Tény, hogy "uncsi" lehet, hogy sosem vagy a toppon, de sok class itt-ott toppon van, kövi bosson meg a dps legalján... Persze ez raidenként változik, de én nem elégedetlenkednék.

    A warlock és a monk az uccsó raidre nagyon op lett.
    A DH speciális eset, mert a TOS-os mythic set veri dps-ben az antorusos heroic setet. Össz ilvl-ben legalább 5-8ilvl-lel nagyobb antorusos gear esetén voltak egálban a dps-ek. (960-65ig néhányan tos-os setet használtunk)
    Elég számottevő dps ugrás van heroic és mythic gear között. Én a cement shamanomat 964be öltöztettem, igaz bis legók nélkül van, és ugyan megvan a 4set, és nagyjából a gear is jó statokkal rendelkezik, de 1.6milla dps-nél többet nem tud. A DH-val mythic gearrel 975-ben bis legókkal ugyanitt 2-2.2milla a dps-em. Ilvl-ben tehát "csak" 11 a difi, mégis ég és föld a két kari dps-e, holott a cement shami egyáltalán nem számít vacaknak, és ilvl %-ban is 60%-os logok megvannak, több csak a bis legókkal lenne meg, tehát még csak nem is bénázok vele. (persze a dh-val 90%-osak a logok :U )

    Pár class már nem skálázódik számottevően x ilvl felettől sztem, a hunternek pedig lehet pont ilvl kéne.

  • BeZol

    őstag

    válasz tomiivagyok #80154 üzenetére

    ragnaros horda oldalon, csak mostanság nem aktívkodtam, mert amcsiknál voltam 1 hónapot, most meg kórházban voltam, és otthon feküdtem 3 hétig.
    A többiek azóta leölték uccsó 2 bosst is, igaz mindkettő progressén részt vettem, csak a killek hiányoznak, remélem még a nagyobb nyári szünetezés előtt én is sorra kerülök :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz Ra's al Ghul #80162 üzenetére

    hali

    Aki HC-kat öldögél, az mostanra 960ilvl felett van, a titanforgeok miatt 965+ így 6-7 hónap elteltével.
    Én mythicezek, március eleje óta nem volt lootom, és 975 vagyok (978ba is öltözhetnék).

    Minden héten lenyomod a HC raidet, esik a 945+, dobod a bonus rollokat, aztán meglátod.
    A heti +15-ös ládát is lenyomod egyszer, és kész. Ez konkrétan (ha pikk-pakk behívnak és nem bénákkal mész) kb. 30 perc a heti kulcs, és max 2 óra a hc raid, majd várhatod a resetet szerdánként.

    A helyedben inkább karikat húznék 110ig, hogy bfa launchra legyen választék. Persze ha ezzel megvagy, akkor rá lehet extrémen kockulni a dolgokra és pörgetni a 15 v. afeletti kulcsokat, hátha proccol a loot az insta végén, ill. kereshetsz olyan mythic guildet, akiknél vannak farmbossok, és nem extendelnek Aggramar/Argus progress miatt. (de ehhez jó HC logok kellenének)

  • BeZol

    őstag

    válasz Demizson92 #80224 üzenetére

    Én a vizen járó mountot farmolom, és rajta vagyok, h unlockoljam draenorból a repülést, egyébként ja, március közepe óta elég uncsi van már. Meg végigszinteztem egy nightborne-t.

  • BeZol

    őstag

    válasz Roland861010 #80233 üzenetére

    Legion-ben azzal, hogy 98as szintről 110 lett a dh-m mining + herbaval (és mindezt 2 hónappal a start után), így lett 120k aranyam. Ekkoriban 55-60gold volt egy felslate ore, de előtte 75gold felett mentek (csak akkor mage-em volt más profokkal, de nem is akarom tudni mi mehetett első napokban/hetekben, biztos horror árak). Ez egészen decemberig nem is ment nagyon 45-50gold alá.
    A célzott felslate farmolással 1óra alatt 15k gold jött össze 50goldos árak mellett mindezt úgy, hogy 65-90k gold volt ekkoriban a gametime.

    Én valszeg nem hagyom veszni a DH-mat, mert a mobilitása miatt nagyon gyorsan lehet vele a repülésmentes korszakban szedegetni, viszont ami main karim lesz (vmi ranged dps), azzal is mining herba lesz első körben, mert ha itt is igaz lesz az, ami a DH-val előjött, akkor amíg felhúzom 110-ről 120-ra, simán lehet, hogy kapásból 1-2 havi gametime-ot tudok venni belőle, és ugye majd gondolom egy tonna world questet kell ismét farmolgatni repu miatt, aközben is sok cuccot fel lehet szedegetni, és így most addig meg sem állok majd, amíg 2 évre való gametime össze nem jön :D

    Legion-ben 1 évre való gametimeot vettem goldból, a másik kb. szintén 1 évre való gametime-ot elszórtam BoE itemekre :N (persze a raidelés is költséges mulatság, a potik, gemek, enchantok és kaják viszik rendesen a pénzt)

  • BeZol

    őstag

    válasz laceszgamer #80240 üzenetére

    Én még reggel olvastam, de ha jól rémlik ez az első verzió volt, utána második nekifutásra kb. a modern verziót dowgradelték vissza vanillára, hogy meglegyenek ezek a mai biztonsági dolgok is, és ezt a 2. verziót fogják szépen finomhangolni, hogy véglegesen működjön majd.

  • BeZol

    őstag

    válasz Yodamest #80253 üzenetére

    Levelinggel én is egyet értek h uncsi, de alternatívának ott a boost, ami járt legion-höz és bfa-hoz is ingyen.

    Ez az értelmetlen az endgame dolog olyan, hogy ha rendesen játszol, akkor az aktuális kieget követően 3-6 havonta jön ki nagyobb content (patch formájában), és minden egyes patch érkezése előtt már bőven uborkaszezon volt, mert megszereztem minden aktuálisan elérhető cuccot, és unalmamban már altoztam.
    Az, amit te képzelsz el, hogy van endcontent, és soha semmi nem lesz utána, az majdnem az, ami most utolsó patch óta volt. Decemberben kijött az új raid, mindenki rákattant, és kb. márciusra sok helyen utolsó 2 boss maradt, ami már lootügyileg sem számottevő --> március óta sok-sok ember nem is játszik, és csak bfa launchra jönnek vissza, mert végre lesz új content, mert uborkaszezon van. Tehát amit elképzeltél, az kb. játékelnéptelenedéssel járna, mint amikor van egy single player mmo. Végigtolod, meglett minden, aztán törlöd a játékot. Na ez ugyanaz, csak multiban... Szerintem a vanilla wow sem marad majd végtelenségig vanilla wow :U

    Pont, h minden patch alkalmával könnyítették a frissen érkezők számára az artifact weapon szintezését, egyáltalán nem volt veszett fejsze nyele a szitu.

    Szerintem neked már nem fekszik a játék. Ajánlom a single player mmo-kat.
    Az, hogy vársz egy még megjelenési dátummal sem rendelkező játékot, hááát, azért ilyet még én sem csinálnék. Tény, hogy évekig mindig csak az aktuális kieg rajtjánál játszottam 1-2 hónapig aztán delete kövi kiegig, de legion most engem is elkapott (és jó társaságba is kerültem).

    A helyedben BfA launchot nem hagynám ki. Indítsd egy mining herbás karival, aztán ha nem tetszik a játék, az összes goldodat nekem adhatod ;]

  • BeZol

    őstag

    válasz Jack Oneill #80331 üzenetére

    Egyébként nagyon szubjektív, kinek mi a jó, mert szerintem nagyon szerencséd van, hogy neked megfelel az az fps tartomány, és nem zavar, így pedig olcsó géppel elvagy.
    Én sajnos counter-strike-on nevelkedtem, és ugyan eleinte én is elvoltam ott a 60+ fps-sel, de idővel lett 120+-ra képes gépem, és mikor a szükség úgy hozta, hogy vissza kellett ülnöm egy 60+-os géphez, akkor csak bénáztam rajta. Viszont ezt az fps-es dolgot is játékmotorja válogatja. Míg egy cs:go-ban az egészséges minimum fps-t 180-nál éreztem megfelelőnek, addig pl. Battlefieldekben ugyanez az "érzés" 60-80fps körül érződik. A wownál ez az érték 55-60fps-nél van nálam. Voltam olyan suta, hogy ryzen gépet vettem, és a minimum fps-em 35 körül alakult raidelés közben, na az borzalmas volt, de szerencsére intelre tudtam váltani, és ezek a problémák megszűntek, és a grafikát is feltoltam 5ösről 10esre úgy, hogy 1080Ti helyett csak gtx 970-es fityeg a gépben... Már nem is kell az fps értékekre néznem, mert nincs olyan, h beakadna a játék és néznem kéne h akkor most hogy is állunk?!

    Nekem is van ilyen gyengébb gépem, igaz még a tiedénél is gyengébb. Questelgetni, lfr-ezni tökéletes, de ha teljesíteni kell vele heroic/mythic raiden, vagy nagy kulcsos m+-ban, akkor oda be se teszem a lábam inkább.

    Ez amúgy kicsit olyan dolog, hogy addig nem zavar h lassú a géped, amíg nem látod másnál, h bakker ez ilyen gyors is lehet?! :D
    Múltkor meghalt ismerősnek a vga-ja, és megnéztük h tényleg az halt-e le, nemám más is, aztán indítja a wow-ot, és eskü már azt hittem h lefagyott a játék, annyi ideig töltött neki. Kiderült h nincs SSD-je, és emiatt állt vagy 1 percig a csík a töltőképernyőnél... Én totál kiégtem. Persze utána már gyorsabb volt a töltögetés, de akkor is :D Nálam kb. 5 sec ugyanez, és nem 1 perc. (8700k + samsung 960 evo)

  • BeZol

    őstag

    Nekem is jött tegnap béta.
    170-190ms van a serverrel. DH-ként a fel rush és glide-olás zuhanás közben már 2szer megölt, mert késik az egész. A minap túltettem magam a kezdeti bosszankodáson, mondom folytatom. Warmode be volt kapcsolva, és azzal szórakoznak az allisok a piramisos kezdőhelyen, hogy 120-asként ölik a 110-eseket.
    Az intro scenario egyébként 2szer vágott le asztalra, és még utána is volt 3-4 crash a játéknak. Minden egyes alkalommal tehettem be újra a bindeket persze, mert nem léptem ki rendesen előtte.
    Elég béta ez a béta, viszont az fix, hogy warmode off-fal fogom tolni, nekem ehhez eddig sem volt sok hangulatom a pvp serveren, mert ha meg is ütöd gearben az ellenfél szintjét és le is csapod, hozza a másik 2-3 haverját és mennyiségileg lecsapnak. Nagyon sok értelme van az ilyesminek :U
    Azért jó volt látni a talentokat, és próbálgatni az új rotát, viszont a teljes sebzésem 20-30% a mostani trinketekből jön... :U Ez tuti, hogy nem fog így maradni, innentől kezdve pedig részemről okafogyottá vált a jelenlegi dps-eket összehasonlítgatni, csak a rotavariácókat lehet érdemes meglesni, viszont ilyen ping mellett ez engem csöppet sem szórakoztat.

  • BeZol

    őstag

    válasz cyber86 #80498 üzenetére

    1magot eszik nagyon, az fix, viszont még légió megjelenése előtt készítettek a légiós pre-patch-csel a wod-os területeken egy mérést (tehát semmi raid, csak questelős területek), és akkoriban az jött ki, hogy 4mag4szálig több az átlag és a minimum fps is (2mag2szál és 2mag4szál nem hozza ezt), és efelett már nincs gyorsulás.
    Most nekem ugyan van bétám, de nem néztem rá. A streamereknél próbálták a dx12 módot, de csak kevesebb fps-ük lett. A 4mag4szál továbbra is elég kell h legyen, de most a "best buy" az i5-8400-as, az pedig 6mag6szálas 3.8ghz-es all core turbóval. Az új ryzenek nem tudom mit alkotnak, de az első szériások tutira nem jók, így marad az intel.

  • BeZol

    őstag

    válasz tomiivagyok #80502 üzenetére

    Elindítottam. 2560x1440-ben 10es grafikán Orgrimmar közepén a sok-sok friss 110es karival 75-90fps-em van DX12-ben. A gtx 970-esem 85-96% között teker eközben. A procim egy 4.7ghz-re húzott 8700K, és 1 szálja 80-95% között teker, a többi az kb. minimális ugri-bugri. A teljes prociterheltségem 18,5% volt.

    Tehát 12szálnak az 5öde majdnem 2,5. Ismét csak megerősítést nyert, hogy 4szálas proci tutira kell (és akkor legyen igazi 4szál, ne kamu 2mag4szálas régi i3 v. pentium), mert nekem most nem futott a háttérben se torrent, se discord/ts3, se 3-10 megnyitott böngészőlap, se nem futott egy film vagy twitch a 2. kijelzőn.
    Továbbra is kell az erős 1szálas teljesítmény, mert úgy nézem még nekem is procilimitem van a 85-95%-os gtx 970-es kihasználtságát nézve. A legolcsóbban tehát akkor jártok, ha húzható i5-öt, vagy új húzható i3-ast (ez is 4mag4szál már) vesztek, és felhúzzátok a lehető legmagasabb órajelig. Egy régi i7 (4mag8szál), vagy új i5-i7 (6mag6szál - 6mag12szál) érdemi gyorsulást nem fog hozni. Ha PUBG és Battlefield széria érdekel, akkor viszont utóbbiak kellenek (btw. 5ghz-re húzott 6mag6szálas i5-8600K BF1 64fős pályán egy 1070Ti-t 80%-ig tud kihajtani, és közben 100%-on teker a proci 1920x1080-as felbontáson).

    Videókártyának pedig ezek szerint elég a 4gb-os gtx 970-es még erre a felbontásra is, mert memóriából 88%-os kihasználtságig jutott (ergo 3gb-os 1060-as felejtős, egy gyengébb és alacsonyabb órajelű proci esetén pedig egy 4gb-os 1050Ti tökéletes).

  • BeZol

    őstag

    Nem rémlik h lett volna-e már, és sztem külföldi fórumokon se nagyon volt még megemlítve, de ma észrevettem, hogy van beta1 és beta2 accom is már.
    A beta2-ben engedett maghar orc-ot kreálni. Közben megnéztem, 4napja frissítették az adatokat, tehát inkább linkelem mit tudnak:

    Mag'har Orc
    Ancestral Call - Invoke the spirits of your ancestors granting you their power. Increases a random secondary stat by 102 for 12 seconds. (2min cd)
    Open Skies - Increases mounted speed by 10%. (ha jól látom csak repülésre)
    Savage Blood - Reduces the duration of Poisons, Diseases, and Curses by 10%.
    Sympathetic Vigor - Increases pet health by 10%.

    Dark Iron Dwarves
    Dungeon Delver: While indoors, move 4% faster.
    Fireblood: Removes all poison, disease, curse, magic, and bleed effects and increases your primary stat by 100 for each effect removed. Lasts 8 sec. 2 min cooldown.
    Forged in Flames: Reduces damage taken from Physical attacks by 1%.
    Mass Production: Items crafted by Blacksmithing are created twice as quickly.
    Mole Machine: While outdoors, summon a Mole Machine that tunnels through the earth.
    The Mole Machine has a 30-minute cooldown, and can be used while outdoors as a portal to Stormwind or Ironforge.

  • BeZol

    őstag

    válasz tomiivagyok #80505 üzenetére

    Nézzél egy új 1050Ti-t, vagy vmi régebbi kártyát (csak ott inkább 2gb-osak vannak), és ne pakolgasd a :U :U :U fejeket :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz cyber86 #80511 üzenetére

    Clock to clock kb 20% esik ki egy coffe lake-hez képest, kérdés h a ddr4 memória hoz-e még a konyhára.

  • BeZol

    őstag

    válasz echterion #80520 üzenetére

    A bongeszo volt a ludas. Neha vmelyik honlappal bajuk van, aztan elkezdi enni a memoriat amig el nem fogysz. Nekem mar beette a 16gb-ot is egyszer... Gondolom hanyagul van megcsinalva vmi a honlapon es ez okozza a bajt. A wow miatt tuti nem tortent.

  • BeZol

    őstag

    válasz Yodamest #80569 üzenetére

    A leggyorsabb mód még mindig az instázás, mert az insta végeztével kapsz egy rakat xp-t, nem is annyira az elitek megölésétől fejlődsz, de az is belassul, azt hiszem 80-90 között 3-4 insta volt 1 szint. Draenorban pedig muszáj questelgetni már, aztán 98asként lehet menekülni légió területekre.

    Igazából én is bazi lassúnak éreztem, mert végigszinteztem a nightborne priestemet a heritage armor miatt, viszont mindig toltam egy picit, és szépen lassan lépegette a szinteket. Mikor meguntam, vagy mentem tovább a mainemmel, vagy húztam másik karit, emiatt volt, hogy több hétig nem is játszottam a priesttel.

    Ha meg zavar a fejlődgetés lassúsága, a BfA megvásárlásával úgyis jár 110-es boost ;)
    A nagy kérdés inkább az, érdemes-e a hátralevő 1,5 hónapban még légiós dolgokkal foglalkozni.

  • BeZol

    őstag

    válasz Plata #80832 üzenetére

    Szépen leírtad neki mi van most, mikor a srác BfA-t tervez, és a dh rota is változik vmelyest, a demo warlock meg tudtommal totál megváltozik, de semmi baj, írjad csak, hozod a formád :DDD

  • BeZol

    őstag

    válasz Danex #80830 üzenetére

    Szerintem csináld úgy, ahogy én is fogom:

    Elég sok hegyes-völgyes vidéket láttam béta streamek alapján, és nagyon jól fog jönni a DH mobilitása, mert leglideolsz magasról, ill. trükközve fel tudsz ugri-bugrizni itt-ott 1 ösvénnyel feljebbre.

    Mivel teljesen ismeretlen lesz még a terep, ezért biztos, hogy sokszor rossz irányba mennél, és bolyongani kell. A DH-val ezek a bolyongások szépen minimalizálhatóak. A napi world questek esetén is lesz biztos pár nap, mire előjön mindegyik quest, és nem mész fals irányba vhol.

    Ha már kitapasztaltad mi merre meddig, na akkor érdemes egy nem ennyire mobilis classt kezdeni, mert eltévedni remélhetőleg már sehol sem fogsz, mert mindent "tudsz".

    Én legion-t dh-val toltam végig, és nagyon szerettem. Az új kiegben ismét változik a rota, de nagyjából lehet blade dance-re, ill. eye beamre fókuszáló talentokkal menni, de ezek esetén sem lesz ugyanaz, mint legion-ben volt. Aztán van egy momentumre épülő build is, az tényleg csak questelgetésre és szintezésre lesz jó talán. A lényeg, hogy 3 build közül is tudsz majd választani ha dps lennél. Tankolni ma tankoltam a dh-mmal először, h meglegyen az artifact skin, de sok helyen egyik legjobb tanknak írják beta alapján, tehát simán jó választás tankolásra is.

    A warlockról nem tudok saját tapasztalat alapján nyilatkozni, de elvileg nagyon közkedvelt lett a demo warlock játékmenete, de hogy ez lesz-e a legjobb spec a warlockon belül, az majd csak később fog kiderülni.

    Mire felhúzod a DH-t és kiismered az új játékrészeket, addigra már lesznek érdemi tapasztalatok, hogy ha warlock, akkor melyik spec ajánlott.

    Mythic raideltem nighthold raidtől kezdődően, raidenként (=patchenként) változik, hogy az új setbónusz alapján mi az ajánlott build, és emiatt hogyan változik a rota, és nem feltétlen garantált, h az adott class egy patch-et követően is ugyanolyan erős marad, mint előtte, ezért tényleg az alapján érdemes választani, hogy melyik class jön be, melyikkel tudsz azonosulni.

    Nekem pl. rohadtul nem tetszik a dh-val tankolás, legalábbis nem visz rá a lélek, h kitapasztaljam, de szinteztem már fel tankként palát, druidát és monkot, igaz kényszerből h behívjon a dungeon finder, és ezeket úgy-ahogy élveztem akkor.

    Én vagy elem shamant, vagy shadow priestet fogok mainelni, miután a DH-t felhúztam (mining+herba miatt is, meg terepismeret miatt is).
    A béta alapján nekem mindkettő bejövős, bár a shadow priest-nél elég lassúcskák még a dolgok rendes gear hiányában, és az azerite traitek nem igazán adnak majd sok bónuszt, ellenben az elem shamannál elég jó kis extra sebzés jön azerite traitekkel. Az biztos, hogy az ele shamannal elég egyszerű játszani, a shadow priesttel viszont jobban előre kell gondolkodni, és ha jön vmi mechanika, akkor boríthatja a dolgokat, és oda a sebzés, ezért szerintem sokkal skillesebbnek (vagy legalábbis jó mechanikaismerőnek, bossismerőnek) kell lenni egy shadow priesttel, mint egy ele shamannal, de még ekkor is esélyes, hogy nem fogsz szép számokat húzni dps-ben...

    Nálam a végső döntést az hozza meg, hogy a guildnek mire van szüksége. Rendesen raidelő guilddel (legalább HC) pedig a heti nagy kulcsok letolása sem jelenthet problémát, bármennyire is jó v. rossz az adott class éppen.

  • BeZol

    őstag

    válasz Csapoati #80873 üzenetére

    Én közel 1 hónap késéssel kezdtem a légiót, vmikor 2016 szeptember végén.
    Felhúztam a human mage-em, felgeareltem 2-3 hét alatt az akkori elméleti maximumig (840 környéke), és abba is hagytam volna a játékot, ha haverom nem logol be az accommal és csinál egy demon huntert. Ez a karakter annyira megtetszett, hogy újabb pár hétre beszippantott a játék, és egy nemzetközi guild be is invelt magához, akik HC raideltek. Emerald nightmare raidből utolsó bossra estem be, egyből le is verték velem még aznap :DD
    Rá 1 hétre nyílt a trial of valor raid, azt is végigHC-ztuk, de már kerestem magyar mythic guildet, de mindegyik max HC spotot garantált volna, így kihúztam 2017 áprilisig, amikor nighthold raid ment, és átmentem egy magyar mythic guildbe, és egyből mythicen toltam velük. Sajnos Guldan érdeklődés hiányában nem lett meg mythicen időben.
    Tomb of Sargerasban már másik guildben voltam megint, és végül maidenig jutottunk mythicen, aminek a killjén én pont nem voltam, mert szakdogát írtam :U Egyébként kifejezetten rühelltem azt a raidet, de a többiek is.
    Antorusban 11/11 mythic lett a guild, Aggramar és Argus killen viszont nem voltam, csak rohadt sok try-on, mert épp Amerikába utaztam több hétre, így Aggramar kill-ről pont lemaradtam, utána végig extendeltünk, és én voltam a beugró melee, csakhogy pont nem lehetett sok melee-t vinni... Az Argus kill után már nem volt újabb Aggramar és Argus kill, ami miatt szomorú vagyok, de nyár lett, mindenki nyaralgat, ez van :)
    Én csak a DH-mal mythic raideltem, utoljára február végén szedtem ki geart hozzá, és így voltam 978-ban. Most 249-ben vagyok (251-re öltözhetnék). Mythic+-okat sem erőltettem márciustól, azóta még heti ládát sem toltam.
    A HC guildemben heti 3x3 óra, a mythic guildemben heti 4x3 órát raideltünk.
    A repus mountok közül egyedül a valarjar stormwing lett meg, mert world questeket sem tologattam :DDD

    Az új kiegben is kell majd napi questeket tologatni, hogy az azerite szint meglegyen és rendesen raidképes legyen a kari, szóval az ap farmolás vmilyen szinten továbbra is meg fog maradni.

    Én main-t váltok, mert 5-en lennénk most már DH dps-ek a guildben, ezért vagy elemental shaman, vagy shadow priest leszek, a guild igényei szerint, mert nekem mindkettő bejövős. Shamanom 958-as, priestem 889-es volt (nightborne jó kis heritage armorral).

    Nekem ez volt az első kieg, amit 3-6hétnél tovább toltam. Voltak ugyan 1-1,5 hónapos kihagyásaim 2-3-szor is (de a játék be volt fizetve), és az utolsó pár hónap is elég lapos lett, de csak azért voltam ennyire hosszan végig, mert jó volt a társaság, és in-game goldból mentek a havidíjak majdnem végig.

    BfA elején még a DH-val kezdek, a mobilitása jöl jön majd ha éppen rossz irányba mentem volna, és ha meglesz a terepismeret, akkor jön a shaman/priest. Mindegyik karim herba+mining lesz, és addig farmolok, amíg 2 évnyi előfizu meg nem lesz. Légió elején (1. hónap utántól) 100-ról 110-re szintezve 2 havi előfizut tudtam venni az eladott anyagokból (19-26 óra játékidő volt felszintezni, és csak questelgetés közben szedtem ami volt). Most itt leszek a startnál, szerintem ennél is többet tudok majd kaszálni.

    A kevéske aranyomból vettem 1 sky golemet. WoD-ban 20k körül ment, mikor kijött a legio felment 60k körülre. Most 90k-ért vettem, 300k körül lehet majd sztem elpasszolni.

    Olvastam pár kisokost, ezek nem tudom mennyire valós dolgok, de elvileg pecázni jobban fog kelleni, mert lesz olyan hal, ami sok aranyat ér (elvileg BC alatt volt ilyen hal utoljára), lesz hal ami kajához kell, és lesz amiből halolajat kell csinálni, ami szintén a kajához kell, tehát eleve 2xer annyi halat kell kipecázni mint eddig, és emellé lesz olyan hal, ami sok goldot is ér.
    A másik dolog, hogy az új 5milla goldos mount goblinként csak 4milla lesz (van rá cáfolat h annak is 5milla), és h érdemes goblin rugót tolni, mert van pickpocketing, ill. vmi heti questtel 5k gold jön minden héten, na meg olcsóbbak a fizetős dolgok.

    A war mode-on agyalok, h bekapcsoljam-e egyáltalán, mert esélyes, hogy feral druidák és rugók lennének mindenütt, akik hátbanyesnek...

  • BeZol

    őstag

    válasz dorten #80948 üzenetére

    Igen, ha fullscreen windowedre nyomom, akkor nekem is a monitor natívjára teszi azonnal, ami 2560x1440.
    Ha fullHD-zni akarok, akkor csak sima windowed módban megy a dolog. Nálam azért jött elő, mert néztük haverokkal kinek mennyi fps van, és előtte ment a fullscreen 1080p, na mind1, nekem hálistennek nem para, viszont míg fullHD-ban windowed módban néztem, ott a gtx 970-essel dx12-ben 125fps körül mentem, ahol dx11-ben kiakadtam 144fps-en (g-sync miatt), viszont ismerősnek gtx 1060-asa van (3gb), és neki extra fps-t hozott a dx12. Én maradok a dx11-ben :DDD
    Nálam 10/10, msaa 4x. GPU limitem van így rendesen, főleg 1440p-ben, ahol ez a 140 körüli átlag lemegy 90 körülire :N

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz ldave #80965 üzenetére

    fullHD-hoz elég az 1050Ti, de akkor a kijelző is legyen fullHD, ne csak 1366x768 ;) . A laptopos kártya ugyanaz mint az asztali verzió (gtx 10xx széria esetén).
    Egy asztali pc-hez képest csak a processzor órajele és a memóriák órajele/időzítése a fő különbség.

    Ha a wow-ban minél jobb minimum fps értéket szeretnél, akkor legalább 4mag4szálas procit, lehetőleg minél magasabb órajellel, hozzá pedig magas órajelű memóriát jó időzítéssel kell beszerezni. (a jó memória legyen az utolsó, amire költesz, többet hoz a jó proci és videókártya)

    Laptopok ott véreznek el, hogy hiába veszel erős videókártyás/procis laptopot, ha a hűtés miatt szépen bethrottlingolgat itt-ott. Öcsémnek hoztunk amerikából áprilisban 300ezerért egy 7700HQ (4mag8szál) + 3gb gtx 1060-as laptopot (itthon 420 körül volt, igaz 6gb-os 1060-assal). Süvít a ventillátora mint az állat, és bizony néha be-beakadozik mikor bethrottlingol és visszaveszi a proci/videókártya órajeleit..
    Tehát ha gamer laptopra adnám a fejem (nincs az az isten), akkor olyat keresnék, aminek bizonyítottan jó a hűtése, mert sajnos a többség (még ha márkás is), nem hozza azt, amit elvárna az ember.
    A 7700HQ pedig hiába számít egyik legjobb gamer laptop procinak, ha a sima tuningmentes asztali 7700K-tól 20-30%-ban elmarad órajelben, az pedig a wow nyelvére lefordítva 20-30% fps kiesést (nem csak átlag és maximum, hanem minimum téren is pl. raidkörnyezetben) jelent a szuper 2 szálat használok, és abból 1et maximálisan optimalizálása miatt.

    Persze életviteltől függően nincs mese, marad a laptop, de legyen 4mag4szálas proci (2mag4szál kevés!!! sokkal rosszabb minimum és átlag-fps értékei vannak asztali cpu-nál, laptoposat nem is akarom tudni), és gtx 1050 v. 1050Ti videókárya mellette.
    A 4gb rendszermemória pont elég, de érdemes lenne 8gb-osat nézni inkább.
    Régebbi videókártya esetén gtx 960M legyen legalább. Nálam 1.7-2.2gb vga memóriát kér a játék, tehát a 2gb-os videókártyák sem egy életbiztosítás már.

    Tehát árban 220+ ezer Ft-tól indul a buli, de 8gb ram, 1050Ti esetén 275-280ezertől, igaz itt már ki lehet fogni i5-7300HQ helyett i7-7700HQ procit is, ami nem 4mag4szál, hanem 4mag8szál, viszont a lenovo-t nagyon-nagyon sokan szidták régen ismerőseim (5ből 4, 1 viszont nagyon jól meg volt vele), nem tudom mi a szitu mostanság mind anyagminőség, mind megbízhatóság és magyarországi szervíz terén, mert ha még most is pocsék a minőség, gyakori vmi probléma, és a mai napig nincsen magyarországi szervizük, akkor továbbra sem piszkálnám bottal sem a lenovokat, hiába azok a legolcsóbbak.

    [ Szerkesztve ]

  • BeZol

    őstag

    válasz vvega30 #81105 üzenetére

    Tudtommal a disc priest az egyetlen heal, ami nem feltétlen jó mindegyik raid fightra (heroic-mythic), mert legalábbis legio-ban amikor jött egy teljes raid-et érintő bazi nagy damage, akkor azt megfogta, és még mielőtt jött volna az újabb, addigra fel is húzott mindenkit maxra. Ehhez ismerni kell a fightot, és a többiek segítsége is kell. Tehát raid-wide burst-healje volt. Mythic+-okra nem nagyon vitték a disc priesteket, elég szenvedős volt vele healelni és csak égette a manát, főleg speedrunokra volt jó ha bírta manával, mert volt extra dps-e ugye.

    Azt nem tudom, hogy bfa-ra milyen változások jöttek. Szerintem tényleg jó buli játszani vele, de a használhatósága nagyon korlátozott, és tényleg jól kell vele játszani, vagy kuka az egész.

    Ha mythic+-olgatnál, akkor fontos, hogy milyen utilityket tud a classod. Ezekre legion alapján resto druid, holy pala a legjobb. A többi a futottak még kategória. Ha nem akarod első hetekben letudni azt, amikor a heti láda már nagyobb cuccot dob mert +10-es vagy +15ös kulcsot kell tolni, akkor mehetsz a többi healerrel is, aztán később gearből megoldod vhogy.
    A fő-fő probléma általában az 1shot mechanikás rész, mert pl. tyrannical a boss, és akkorát sebez, hogy max hp-ról is meghalnál. Ezt ha jól tudom a druida maci form-ban kivédheti (de néha úgy sem sikerül), a holy pala lebubizza, a többi healernek sztem nincs semmi immunitása vagy afélesége.

    Itt egy légiós healer kisokos

    Az biztos, hogy sem a holy palával, sem a resto druidával nem lősz mellé, mert ezek raidekre is nagyon jók!

  • BeZol

    őstag

    válasz tomiivagyok #81108 üzenetére

    Légy boldog, hogy eddig ilyen olcsón megúsztad.

    Az fps droppok a proci miatt is lehetnek, ha nincsen meg a 4mag4szál. Már nem emlékszem milyen procid van.

    Egyik ismerős múltkor panaszkodott h akadnak már a játékok, aztán kiderült h a procihűtőjének a lefogatása eltörött egy ponton, és félig le volt hajolva a prociról a hűtő, ezért konkrétan 800mhz-re throttlingolt a procija, mert egyáltalán nem érintkezett a hűtővel... :DDD

    Videókártyának 2gb-osat nem feltétlen néznék, mert nekem az egyik 2gb-os kártyával voltak mikrolaggocskák mert szerintem elfogyott a vram, a hőfokok rendben voltak, és fps is volt, csak sok ici-pici akadást véltem felfedezni.

    4GB-os gtx 960 (ilyet már csak használtan kapsz) vagy gtx 1050Ti-t ajánlanám. Sok guildtársnak ezek vannak i5-ösökkel párosítva, és mindenki vígan elvan velük raideken is. Én per pillanat gtx 970-essel tolom, ami kb. +50% kakó a fentiekhez képest, és használtan 60-65ből megvan. 10/10es grafika, 2560x1440-es felbontás (+30% teljesítményigény a vga-nak fullHD-hoz képest), és raideken sem esek 60fps alá, bár ebben nagy szerepe van a procinak és a gyors memóriának is (húzott i7-8700K enyhe 4.7ghz-en, holnap viszem delidre, és a memória 4133mhz cl17-re belőve), mert mindkettő hozzájárul a minimum-fps növekedéshez is, így nálam a videókártya minden szituációban 100%-on teker, ezért is veszek majd egy használt 1080Ti-t mikor beesik az ára most szeptember-októberben :U

  • BeZol

    őstag

    Ha nagyon ki akarod maxolni a fejlődést és gearelést BfA-ban, akkor ezt nyálazd végig. (angolul van)
    Ha nem is vagy mythic raider, akkor is találsz benne csemegét, hogy mit hogyan érdemes csinálni.

  • BeZol

    őstag

    válasz malacka87 #81810 üzenetére

    Herba - miningos legyél, aztán raid indulásakor (5. héten) térj át alchemyre.
    Ha szerencséd van, szintezés alatt annyi goldot összeszedsz, hogy akár 2 token ára is meglesz, nekem légió alatt 5. héten kezdve a játékot meglett simán. Esetleg skinning lehet még érdekes, és sztem pecázni is megéri majd.
    A herba - miningot kb. november-decemberig lesz érdemes megtartani, a decemberi ünnepi időszak után viszont már nem lesz jó goldforrás.
    Én a main karimmal is herba-mininggal indítok, aztán mikor már tényleg kellenek a flaskok (lehet mythic+ 10-hez kelleni fog 4. héten), akkor fogok alchemyre váltani, mert bazi sok goldot költöttem flaskokra légióban, most pedig magamnak is tudom majd termelni (lesz majd másik mining-herba kari is), ill. az alchemys karakteren 2x ideig van fent a flask :)

    Gear-t craftolni sztem felesleges, mert magas szinteken jobb cuccok esnek, és csak viszik a nyersanyagot is, bár biztos van amit majd megvesznek, viszont az ilyen gear max normal-hc playereknek éri majd meg, esetleg altoknak. Én már ezt a részt elengedtem, amit lehet golddá kell tenni, és beforgatni tokenba. Ha megvan a következő 2 évre való token, és emellé a következő kiegnek az x eurónyi ára, na akkor fogok ilyesmibe fektetni.

    Sok agyalás után nálam alchemy mellé (dupla flaskidő miatt is) a tailoring lesz a 2. prof, mert az új 32 slotos bag egy jó hosszú ideig biztos kelendő lesz, hiszen az új emberkék és a régi motorosok is biztosan le fogják idővel cserélni, és ha a priestem lesz a mainem, akkor még tudok geart is craftolni magamnak.
    Tailoring helyett esetleg enchanting jöhet még szóba, mert úgyis a main karimmal fogok a legtöbbet mythic+-olni, ergo tökéletes forrás lenne.

    Ami a sok goldot ette, az a flask és kaja volt, kieg elején még drágának éreztem a gemeket és enchantokat is, szóval ezeket ha tehetem, megpróbálom majd magam megoldani, vagy ugye a guildtársak segítségével.

  • BeZol

    őstag

    válasz malacka87 #81815 üzenetére

    Jaja, egyetértek, csak annyi, hogy ha már megvan ez a tokenes lehetőség, akkor 2 év alatt azt a kb. 3600x24=86.400Ft-ot és a kövi kieg 10-15ezer Ft-os árát összedobva 2 évente megspórolnék egy új középkategóriás vga-ra valót, ehhez pedig lehet h célzott farmolás sem fog kelleni, csak csinálni kell a world questeket és szedni ami útba esik :U

  • BeZol

    őstag

    válasz vvega30 #81820 üzenetére

    Légió elején 60-90ezer gold volt 1 token. December végére lett belőle 120k+
    Miningból a leystone ore állt be hónapokig kb. 30goldra, a felslate pedig 50gold környékére.
    Herbából a starlight rose ment talán 75gold körül, a többi 30-40gold közöttre rémlik.
    Ezek nagyjából a 2. hónap végétől voltak, előtte emlékszem, hogy volt 75-90gold körül a felslate, és 125-150gold körül a starlight rose darabja.

    Én draenor alatt nem toltam, de 2015.04.12 (légió 2016.08) és 2018.08.13 között a legolcsóbb token 29k gold volt, ami tutira draenor idején lehetett. Ez a token ár légióban tavaly tavasszal kb. 200k gold lehetett, tehát 400k gold körülre várnám a token árát első körben, ami pedig 6szoros érték a légiós kezdéshez képest, tehát 6szoros nyersanyagárak várhatóak ahhoz képest amiket fentebb írtam.

    Arra is emlékszem, hogy a mining-herba nélküli karim a questelésekkel és a cuccok eladásával 12-15k goldot szedett össze míg 110es lett, és 4-5ször annyi volt 1 havi token. Ilyen tematika mellett is lehetne tippelgetni, hogy vajon mennyi gold lesz a token.

    Majd meglátjuk hogyan alakul, a lényeg h mining-herbával nevetségesen sok goldot össze lehet farmolni a kieg első 3 hónapjában. Nekem 5. héten kezdett demon hunterem 110re felhúzva 2 tokenre valót szedett össze szintezés közben, így első körben itt is ilyesmire számítanék. A célzott nyersanyagfarmolással ha jól rémlik 2-3 óra kellett 1 tokenért kezdetben.

    Nekem sajnos a játék első 5 hete kiesett, így nem tudom milyen "káosz" várható ezekben az időkben.

  • BeZol

    őstag

    válasz Balcsix #81829 üzenetére

    Decemberig van úgy-ahogy értelme gyűjtögetős szakmáknak.
    Nekem nem volt craftolós szakmám, de alapanyagot meg kell venni hozzájuk ;]
    Lesznek olyan questek, hogy minden létező szakmából kell termék/alapanyag, szóval pörögni fog az aukciós ház rendesen.

    Én amikor unatkoztam, akkor elmentem célzottan farmolni, más meg altokat húzott vagy más játékkal játszott ilyenkor. Én a 2. kijelzőn beraktam egy filmet/sorozatot, és fél szemmel köröztem a farmolós területeken közben.

    Ha elindult a kieg, akkor majd postolom úgyis, hogy x idő alatt kb. mennyi nyersanyagot, egyben mennyi goldot lehet összeszedni, aztán mindenki eldönti, neki megéri-e a buli.

  • BeZol

    őstag

    válasz Dákesz #82244 üzenetére

    Igen!

    Itt tudod nézni melyik a legjobb. Ez épp a shadow papra vonatkozik, de fent válassz másikat. Persze másnak is itt vannak az eredményei, mi a legjobb.

  • BeZol

    őstag

    válasz Mister_X #82243 üzenetére

    Shadow papozok, és hát nem nagy durrantás a karakter.
    339-esként 8-10k között alakul a bossdps mythicen. Itt a többi játékos is ennyit tol a fight végére, de a fight felében jóval nagyobb számokkal pörögnek, mert jobb a burstjük.
    Trasheknél többszörösen is probléma van, mert teljesen mind1 milyen talentokkal megyek, 1-2 trashpackra el tudok cd-zni és úgymond szépek a számok, de más classok minden egyes trashpackon szép számokat produkálnak. Ergo per pillanat se trashre, se bossra nem jó a class, mert mindkettőben lever pl. a warrior és a frost mage.

    Annyira azért rájöttem (mivel dh mainem volt és kb. sosem rangedeztem), hogy béna nem vagyok, a talentjeim is jók, és a gearem is viszonylag rendben van, mert a fele crit-haste ami a jó secondary stat, viszont 1ik mythic körben egy másik shadow pap volt velem, és mindenhol 10-20%-ot rámvert dps-ben. Trasheknél és bossfighton is. A gear ugyanaz, talent ugyanaz. A fő különbség a fegyóenchant volt (meg lehet máshol is volt neki, nekem sehol sincs, se gemek), mert a quick navigation fegyó enchant 50 haste-et adhat, ami stackelhet 5ször -> 250 haste, és ezt elérve 12secre, ami asszem felmehet 18secig kapsz 600 haste-et úúúúúúúgy, hogy nekem per pillanat összesen van a gearemből 600-700haste :DDD
    Na ez átlag 15% dps-t jelent. Egy vacak fegyóencha. Raid előtt enchara váltok, akkor berakom magamnak.
    (ezek után nem meglepő, hogy a dotjaim 48szor tickeltek, neki meg 66szor egyik bossnál)

    Gondolom más classoknál is sokat jelenthet a fegyó encha, érdemes lehet majd beruházni rá, mert nekem bazi sokat jelent majd. (holy palának is bazi jó ahogy mondták és kb. folyton proccol)

  • BeZol

    őstag

    válasz Cathfaern #82314 üzenetére

    111esként a 250ilvl mythic gearű dh-mat mikor húztam 1 hete, egy 70k életes 120as warriornak nekimentem (tehát még jó gearje sem volt, mert a priestemnek van most 100k+ buff nélkül, a warrioroknak meg mindig több alapból a hp-ja) úgy, hogy a raidsetbónusz és a legendary bónuszom is megvolt. Félhp-zni tudtam, aztán megölt, mindezt úgy, hogy én kezdeményeztem és eleinte csak pislogott a srác h wtf. Részemről ennyit a world pvp skálázódásról :U
    Több esélyed van kisebbként, főleg ha többen összeálltok kicsiként, de amúgy nincs értelme pl. 115-ösként még legendary és mythic setbónusszal megmaradni a worldpvp miatt sztem.

  • BeZol

    őstag

    válasz Cathfaern #82317 üzenetére

    Előbb betalált egy 120as dh úgy h ő kezdeményezett a 115ös dh-m ellen, és fél-hpval életben maradtam, ő meg nyekkent ;]

  • BeZol

    őstag

    válasz 3L1T3 #82321 üzenetére

    Pedig jó az a disc.
    Én shadow papozok, és még most is keserves vele minden mobpack, ami 3+ tagot számlál, 5-6 meg konkrétan kinyiffant. A disc ilyenkor csak pakolná a bubikat magára és healelődne miközben dps-el, és simán megvan még akkor is, ha fele akkora a dps-e, mint a shadownak.
    A dh-val pedig pont h a legkönnyebb a fejlődés szerintem.

    Még nem tudom mi vár a dh-ra mikor friss 120as lesz, de így kieg elején ha maradnál a priestnél, akkor inkább discózzál, mert csak a jóval nagyobb gear esetén jön majd ki az, hogy jobban elhúz dps-ben a shadow, addig pedig minimális a különbség a shadow javára, viszont disc-kel nem halsz le vagy élsz túl egy mobpackot 15% hp körül... 342ilvl a shadow papom, és szinte semmivel sem halnak jobban a mobok. Tegnapi wq-zás közben is meghaltam 4szer, mert túl gyorsan spawnoltak a mobok és egyszerűen sok lett...

    Viszont nagyon sok kretén disc priest van, aki nem tud rendesen healelni vele instákban. Olvass majd utána hogyan kell rendesen játszani vele, de amúgy ja, sztem próbáld ki a frost mage-et vagy vmelyik warrior specet. Mindkettő bazi erős most.

    Frost mage-gel agyonlassítod a mobokat, és mikor elérnének, elteleportálsz, majd megint aoe lassítasz, és kb. sosem ütnek beléd, közben szépen meghalnak. Ez island expedition-ön bazi jó dolog, mert ott amit behúzol, az a halálodig követ, vagy amíg meg nem ölöd. Ha nincs tank, akkor ez a kite-olásos taktika baromira jól működik pl. heroic verzióban. A hunterek petjei is baromira erősek, azt tudnám még ajánlani, mert erősnek tűnik az a class is.

  • BeZol

    őstag

    válasz persil #82542 üzenetére

    Nekünk is volt régebben egy i5-4210U + 840M.
    Amire neked kéne, arra jó. Raidre és mythic+-ra viszont nekem már körülményes volt, és nem a proci, hanem a gpu volt végig a limit.
    Szerintem egy gtx 960m kaliberű laptop, esetleg sima gtx 1050-es már raidekre és mythic+-ra is akadásmentes színvonalat nyújthat. Procinak ha lehet, akkor i5 legyen, mert magasabban jár az órajele, ami szintén fontos a wownak. (az U-betűs i7 csak parasztvakítás viszont)

  • BeZol

    őstag

    Ha valaki shadow priestet mainelne, nyugodtan hagyja a fenébe, mert kb. használhatatlan, egyszerűen nincs dmg.
    mythic+-okban 10k total dps-em van. Minden trashpackon ledps-elnek mások, és még bossfightokon sem vagyok első. Bossfightokon általában 10k dps-sel végzek, de mások 12-13k-val.
    Totalban ugye 10k körül vagyok, mások 13-15k-nál.
    Ezek után azt várná az ember, hogy jó, ugyan hiányzik 20-30% damage mythic plussokra, de mégis csak jó lesz progress raid karakternek a shadow priest.
    Hát sajnos nem, a rangedek között fixen a legrosszabb. Egy fight sincs, ahol legalább a legjobbak között fityegne, csoda ha középmezőnyig eljut dps-ben.

    A fenti megállapítások még 343-as gearben történtek, most 350 vagyok már kereken, és ugyan nem ideálisak a secondary statjaim, egyáltalán nem lesz jobb nagyobb gearben a karakter, mert még a szimulációk alapján is vacak single targetra és cleavelésre is.

    Aki top dps-t akar húzni rangedként, az most vagy bm hunter lesz, vagy affliction lock. Én most állok neki utóbbit felhúzni majd, mert a B-verziós karakterem elem shamannak készült, az pedig a következő szerencsétlenség a ranglistán.

    A szörnyű ugye az priestként, hogy ez az egyetlen dps specje, és max healerre lehet talentolni.
    Az elem shaman legalább jó mythic+-okra... Az sp még oda sem.

    Következő nagy patch-ig letolom vele még a kötelező köröket (emissary, champions of azeroth exa repu elérése, pár ap quest, heti láda és raidek), de ha azután sem lesz jobb, akkor igyekszem párhuzamosan a lockot felhúzni, és erős a gyanúm, hogy ebből váltás lesz.

  • BeZol

    őstag

    válasz Arnold2 #82659 üzenetére

    passz, vasárnap jön nekünk hc-n. Normalon kb. sehol sem akadtunk meg (motherral volt a legtöbb tökölés...).
    Mi 30an mentünk eddig, és 6 healerrel, olykor pedig 3 tankkal, mert az egyik maintankunk (még) warrior, ami pikk-pakk összecsuklik.

    Logok alapján affli, itt-ott esetleg destro, a demo lock pedig shadow priestnél is gyengébb. --> ki az a lüke aki demozna ha afflizhat is. A játékélvezetbeli különbséget pikk-pakk felváltja az elkeseredettség, hogy nem sebez a karakter, és már talentolnak is át afflira.

  • BeZol

    őstag

    válasz #81999360 #82666 üzenetére

    "Próbálj meg megtanulni játszani, így nem kell majd havonta rerollolni."

    Mythic raides guild, utolsó raidben magyar 5.-ek voltunk. A logjaim dh-ként végig 90% körüliek voltak (+-5%).
    Nem az a baj, hogy nem tudok játszani a karakterrel és ezért rerollolni kell.

    A shadow priest szimplán egy kalap sz*r, amit linkeltem, az pedig 80% feletti logok esetén érvényes, ami teljesen reálisan hozható is a részemről. A probléma az, hogy összesítésben 15-20% dps kiesik raideken, hiába maxolod ki a karaktert, ez ennyit tud és kész.

    Nálunk a felállás nagyjából úgy néz ki, hogy a dps fele melee, a másik fele ranged lenne, tehát van fightfüggően 6-7 hely oldalanként (mythicre ugye 20an mehetünk, 2 tank, 4 healer, 14dps, de olykor akár 3 tank vagy 5 healer is kell), ill. bizonyos fightokon nem lehet sok melee-t vinni, olyankor a rangedből visznek többet.
    Kapásból van nálunk 2 hunter és 2 warlock, kell legalább 1 mage a buffja miatt, és lehet verekedni a maradék 1-2 helyért (priest buff van disc priesttől). Ide fogják a maradék 8 ranged játékos közül beválogatni azt, aki vagy a mechanika, vagy a dps miatt kell. (ez már nem az a szint, hogy vki béna és folyton lehal ugyanabban, tehát 80% log feletti játékosokról beszélünk)
    Ezzel el is érkeztünk oda, hogy ha dps-check van, mert nem halnak le időben az addok, vagy nem sikerül x idő alatt leölni a bosst és enragel, akkor hiába leszel faszagyerek és préseled ki a maximumot a karakteredből, ha más ezt még 50-60%-os loggal is übereli anélkül, hogy megerőltetné magát... És igen, nem fognak beválogatni, nem leszel progressraider, hanem majd mész a mythic farmbossokra... Van, aki ennek is örülne, én viszont a kihívás miatt játszok, nem a "free" loot miatt, és a shadow priest progressre így ebben a formában alkalmatlan. Egyedül 6. bossra kell majd a mass dispellje miatt, ill. még 5. bossra (zekvoz) lehet jó az execute fázisban (csak kár, hogy a dmg bónusszal ami jár talent miatt extra 10%, azzal még mindig hiányzik 5-10% h beérjem a többi ranged classt...).

    Én nagyon remélem, hogy lesz valami patch jövő hétre, ami buffolja a dolgokat ideiglenesen, amíg tényleg rendbe nem teszik ezt a dps classot.

Új hozzászólás Aktív témák